Nie tylko smartfon - sprzęt i gadżety, które przydadzą się podczas wyjazdu

KS
17.01.2018 11:00
Nie tylko smartfon - sprzęt i gadżety, które przydadzą się podczas wyjazdu

Nie tylko smartfon - sprzęt i gadżety, które przydadzą się podczas wyjazdu (pexels)

Smartfon wydaje się być jedynym "niezbędnym" elektronicznym sprzętem w podróży. Jednak urządzenie "do wszystkiego" niekoniecznie będzie najlepszym wyjściem, kiedy zależy wam na najwyższych efektach. Podpowiadamy, jakie sprzęty i gadżety warto zabrać ze sobą na zimowy wyjazd.

Kamery sportowe 

Świetnie sprawdzą się zarówno podczas wycieczek jak i na stoku. Kamery sportowe są malutkie i dobrej jakości modele można znaleźć już w bardzo okazyjnych cenach. Ponadto poza filmowaniem, mogą także robić zdjęcia, dlatego polecamy je także osobom, które zastanawiają się nad kupnem aparatu. Szukając kamery sportowej, zwróćcie uwagę na możliwość dokupienia do niej akcesoriów - uchwytu, ramki ochronnej czy specjalnego mocowania na kask. 

Kamery sportoweKamery sportowe kolaż redakcja, materiały partnerów, pexels

Przydatne elektroniczne gadżety

Miłośnicy gadżetów mają z czego wybierać. Podczas wyjazdy może przydać się smartwach lub "inteligenta" opaska sportowa - oba służą m.in. do pomiaru kroków, kalorii, pulsu oraz mogą łączyć się ze smartfonem w celu uzyskania dodatkowych funkcji. Innym przydatnym gadżetem, o którym warto pomyśleć, są słuchawki bezprzewodowe. 

Przydatne elektroniczne gadżetyPrzydatne elektroniczne gadżety kolaż redakcja, materiały partnerów

Nawigacje - dlaczego warto?

Chociaż mapy wiele osób ma już w swoim telefonie, to jednak warto pomyśleć o nawigacji samochodowej i turystycznej. Przydadzą się zwłaszcza jeżeli jesteśmy często w trasie lub dużo wędrujemy. Nawigacje turystyczne są zwłaszcza przydatne wtedy, kiedy wybieramy się na wycieczki w trudniejszym terenie, mają często aktualniejsze szlaki i lepszy zasięg. Są mniej zawodne i wytrzymalsze na warunki pogodowe. Niezależnie od tego jednak, na jaką nawigację się zdecydujecie - zawsze miejcie na wyjeździe również papierową mapę. 

NawigacjeNawigacje kolaż redakcja, materiały partnera, pexels

Na urlop wybieramy się co prawda, by odpocząć od codzienności, więc zabieranie ze sobą zbyt wielu gadżetów może być również niekorzystne. Mamy nadzieję, że udało nam się wybrać jedynie te, które faktycznie mogą się wam przydać. Poniżej znajdziecie jednak również dodatkowe sprzęty, które mogą was zainteresować. 

Czy lewoskrętna witamina C to zdrowotny hit? [NaZdrowie]