Jaki smartfon dla biznesmena? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę

KS
22.01.2018 12:30
Capgemini rekrutuje nowych pracowników poprzez aplikację Messenger - zdjęcie ilustracyjne

Capgemini rekrutuje nowych pracowników poprzez aplikację Messenger - zdjęcie ilustracyjne (pexels)

Smartfon to dzisiaj jedno z podstawowych narzędzi pracy większości z nas. Podpowiadamy, jaki model wybrać do celów biznesowych.

Smartfon do pracy w biurze lub w terenie

Warto zacząć poszukiwania od odpowiedzenia sobie na pytanie, czy większość czasu w pracy spędzamy w biurze czy w terenie. Jeżeli poszukujemy smartfona do pracy w biurze, to wytrzymałość baterii nie jest już dla nas aż takim priorytetem, ponieważ zawsze łatwo można urządzenie podłączyć. Za to warto zwrócić uwagę na to, by telefon można było łatwo połączyć do innych urządzeń - laptopa, drukarki czy xero. Najwygodniejsza będzie łączność po wi-fi. Jeżeli często pracujesz w terenie to warto zwrócić uwagę na to, by telefon miał bardziej wytrzymałą obudowę i był odporny na wstrząsy. 

Smartfon do pracy w biurze lub w terenieSmartfon do pracy w biurze lub w terenie kolaż redakcja, materiały partnerów, pexels

Parametry techniczne, na które warto zwrócić uwagę

Przechodząc do konkretów, to jednym z podstawowych parametrów, na który warto zwrócić uwagę, wybierając telefon, będzie system operacyjny. W dużej mierze wpływa on na wydajność urządzenia oraz bezpieczeństwo dodatkowego oprogramowania, jakie można pobrać na smartfon. Kolejną ważną kwestią jest wielkość baterii oraz wydajność urządzenia. Im wyższe wartości, tym oczywiście lepiej. O ile rozmiar telefonu dobieramy do własnych preferencji, to warto zwrócić uwagę na ekran. W proporcjach 18:9 wygodniej czyta się maile czy przegląda strony internetowe. 

Parametry techniczne, na które warto zwrócić uwagęParametry techniczne, na które warto zwrócić uwagę kolaż redakcja, materiały partnerów, pexels

Przydatne funkcje dodatkowe i te, które można pominąć

Dla każdego biznesmena ważna powinna być także ochrona danych, jakie zapisane są w telefonie. Dlatego warto wybrać model z czytnikiem linii papilarnych lub z funkcją rozpoznawania twarzy. Warto także zastanowić się nad wyborem modelu na dwie lub więcej kart sim, tzw. dual sim. Dzięki czemu nie musimy nosić kilku telefonów - prywatnego i służbowego. O ile do celów biznesowych będziesz często korzystał z programów mailowych czy pakietu biurowego, to raczej nie potrzebujesz telefonu z zaawansowanymi funkcjami społecznościowymi czy najlepszym aparatem na rynku. Warto jednak, by był on wyposażony w funkcję skanowania tekstu, co może nierzadko się przydać. 

Jaki smartfon dla biznesmena - zdjęcie ilustracyjneJaki smartfon dla biznesmena - zdjęcie ilustracyjne pexels/zdjęcie ilustracyjne

Klient biznesowy to wymagająca osoba, która doceni najwyższą jakość wykonania oraz szereg dodatkowych funkcji. Poza smartfonem, przydać ci się mogą także dodatkowe akcesoria, jak np. słuchawki na bluetooth. Poniżej wybraliśmy dla ciebie więcej propozycji telefonów oraz akcesoriów do nich. 

Więcej o: