Turystyczne gadżety idealne w góry, na survival i nie tylko

KS
23.01.2018 11:30
Turystyczne gadżety

Turystyczne gadżety (unsplash)

Jeżeli lubicie spędzać urlop w terenie, to wiecie, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie i przygotowanie. Wybraliśmy kilkanaście przydatnych gadżetów, bez których wyjazdy w góry czy pod namiot byłyby znacznie trudniejsze.

Scyzoryki i multitoole

Na początku wybraliśmy dla was kilka scyzoryków i multitooli, ponieważ są jednym z podstawowych elementów każdego wycieczkowego wyposażenia. Bez względu od stopnia waszego zaawansowania w trekkingu, hikkingu czy biwakowaniu, to na pewno będą one przydatne. Scyzoryk warto mieć ze sobą także w wielu innych sytuacjach - nigdy nie wiesz, kiedy może się przydać. Wybierając odpowiedni model, sprawdźcie przede wszystkim, jakie funkcje posiadają i czy będą one wam potrzebne. 

Scyzoryki i multitooleScyzoryki i multitoole kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. dirtywoodsman.tumblr.com

Drobne akcesoria turystyczne

To bardzo szeroka kategoria, ale chcemy zwrócić waszą uwagę przede wszystkim na garść niezbędnych drobiazgów, o których moglibyście zapomnieć. Przede wszystkim latarka - na piesze wycieczki sprawdzi się model czołowy, dzięki któremu będziecie mieć wolne ręce, niezbędne do wspinaczki czy zachowania równowagi w trudnym terenie. Przydać się mogą także powerbanki, zapalniczka oraz papierowa mapa (nie zapominajcie o niej nawet, jeśli korzystacie z nawigacji GPS). Ponadto wybraliśmy dla was termosy i naczynia turystyczne - lekkie i wytrzymałe.

Drobne akcesoria turystyczneDrobne akcesoria turystyczne kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. instagram.com/wishyouwerenorthwest

Plecaki turystyczne

Do jednych z ważniejszych elementów wycieczkowego ekwipunku należy także dobry plecak. Modele turystyczne i trekkingowe to najlepszy wybór, jeśli wybieracie się w góry lub na biwak. Pamiętajcie przy tym, żeby plecak był dobrany do waszego wzrostu, masy oraz warunków, w jakich będziecie spędzać urlop. Zazwyczaj w inny plecak się pakujemy, a z innym chodzimy na wycieczki. Plecak nie powinien być za duży, ale też musi pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy.

Plecaki turystycznePlecaki turystyczne kolaż redakcja, materiały partnerów

Nasze propozycje powyżej nie wyczerpują oczywiście całej listy ekwipunku niezbędnego podczas zimowych wypraw. Poniżej znajdziecie więcej propozycji, o które warto uzupełnić swój bagaż przed wyjazdem. 

Więcej o: