4K za grosze - tanie kamerki zamiast GoPro

Łukasz Figielski, KD
24.01.2018 16:17
Kamera GoPro Hero 3

Kamera GoPro Hero 3 (fot. Łukasz Cichy)

Wyglądają i działają jak GoPro, ale - w większości - są dużo tańsze. Mogą nagrywać filmy w 4K! W tym wypadku dobra cena idzie w parze z dobrą jakością. To najlepsze tanie kamerki zamiast GoPro.

Tania kamerka zamiast GoPro: Forever SC-400

Forever to nowoczesna marka wrocławskiej firmy TeleForceOne z bogatym portfolio kamerek i innych produktów; fajnie prezentuje się nawet jej witryna internetowa.

Jedna z najtańszych kamer 4K dostępnych na rynku spisuje się świetnie - obraz ostry, kontrastowy, dobrze naświetlony, bardzo ładne kolory.

Tania kamerka zamiast GoPro: Elephone Elecam Explorer

Firma made in China zyskująca popularność na rynku europejskim. Oryginalna konstrukcja, wręcz elegancka. Obraz czasem zaszumiony, czasem za ciemny, ale w pełnym słońcu - soczysta profeska. Horyzont mocno wygię- ty, lecz to w sumie fajnie wyglą-da.

Tania kamerka zamiast GoPro: Xiamoi Yi

Markę Xiaomi nazywano swego czasu pogromcą GoPro. Xiaomi Yi to naprawdę całkiem solidna kamerka, którą kupimy już za niewiele ponad 200 złotych. Cechuje ją intuicyjna obsługa, charakterystyczny design i jakość, której nie powstydziłyby się droższe modele.

Tania kamerka zamiast GoPro: Sony HDR-AS50

Wytrzymała, a przy tym kompaktowa. Oferuje naprawdę niezłą jakość, a przy tym możliwość kręcenia pod wodą, gdyż w podstawowym zestawie otrzymujemy odpowiednią obudowę. Funkcja SteadyShot spisuje się bardzo dobrze - nagrany film jest stabilny nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. 

Tania kamerka zamiast GoPro: SJCAM SJ4000

Tym urządzeniem nagrasz nagrasz film w jakości Full HD. Charakteryzuje ją szeroki kąt widzenia oraz wysoka rozdzielczość. Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowany czujnik ruchu, rozpoczynający nagrywanie w momencie, gdy w obszarze, na który skierowana jest kamera, wystąpi jakiś ruch.

Tania kamerka zamiast GoPro: Ricoh Theta SC

Dzięki tej nietypowo wyglądającej kamerce, możesz cieszyć się nagrywaniem filmów w 360 stopniach. Spora wydajność i wyjątkowy design to główne atuty najtańszego modelu japońskiej firmy.

Zobacz wideo
Więcej o: