Jak funkcjonalnie urządzić domowe biuro?

KS
25.01.2018 12:00
Jak funkcjonalnie urządzić domowe biuro?

Jak funkcjonalnie urządzić domowe biuro? (unsplash)

Niezależnie od tego, jak duże jest twoje domowe biuro, to może być miejscem, które sprzyja kreatywnej i produktywnej pracy. Podpowiadamy, jak zaprojektować funkcjonalną przestrzeń roboczą i o co zadbać.

Jak zaprojektować przestrzeń?

Niezależnie od tego, jak dużo masz miejsca na domowe biuro, to powinieneś zaprojektować przestrzeń w sposób przemyślany i ergonomiczny. Krzesło powinno odpowiednio wspierać plecy, dzięki czemu zredukujesz ból od długiego siedzenia. Kiedy siedzisz prosto, oczy powinny sięgać górnej krawędzi monitora - pod tym kątem dobierz wysokość krzesła i biurka. Ramiona i ręce powinny opierać się na biurku pod kątem 90 stopni. Przy dobrej organizacji przestrzeni, nie potrzebujesz osobnego pomieszczenia na biuro - z powodzeniem pomieścisz niewielki, ale funkcjonalny kącik w salonie, kuchni lub sypialni. 

Jak zaprojektować przestrzeń?Jak zaprojektować przestrzeń? kolaż redakcja, materiały partnerów

Przechowywanie i organizacja 

Kluczem do ergonomicznego i funkcjonalnego biura jest odpowiednie przechowywanie najważniejszych dokumentów oraz sprzętów. Warto, by wszystko, czego używasz na bieżąco było łatwo dostępne, dlatego planując przechowywanie, weź pod uwagę to, z czego korzystasz najczęściej i do czego musisz mieć łatwy dostęp. Przedmioty czy dokumenty rzadziej używane możesz postawić na wyższych półkach lub dalej. Zadbaj także o dobrą organizację drobnych przedmiotów i uporządkuj szuflady w biurku oraz szafki. Bardzo przydatne mogą być dedykowane organizery na biurka czy do szuflad. 

Przechowywanie i organizacjaPrzechowywanie i organizacja kolaż redakcja, materiał partnerów

Akcesoria i ważne elementy domowego biura

Jest jeszcze kilka kwestii, o których warto wspomnieć. Jedną z ważniejszych jest odpowiednie oświetlenie - sprzyja ono lepszej koncentracji oraz ogranicza zmęczenie oczu. Dobrze, jeśli biurko może stać przy oknie, ale jeśli nie ma takiej możliwości, zadbaj o to, by żarówki w lampach dawały ciepłe, naturalne światło. Dobrze jest również wprowadzić do biura nieco natury. Jedna czy dwie rośliny pozytywnie wypłyną na nasze samopoczucie, co poprawi efektywność pracy.

Akcesoria i ważne elementy domowego biuraAkcesoria i ważne elementy domowego biura kolaż redakcja, materiały partnerów

Poniżej wybraliśmy więcej akcesoriów i mebli, które pomogą stworzyć ergonomiczną i funkcjonalną przestrzeń do pracy w domu. 

Więcej o: