Jak przemienić swój dom w "smartdom" - te gadżety ułatwią codzienność

KS
29.10.2018 12:30
Jak przemienić swój dom w 'smartdom'

Jak przemienić swój dom w 'smartdom' (fot. pexels)

Chcesz wprowadzić do swojego domu nieco nowoczesności, a przy tym ułatwić sobie codzienne zadania? Jeżeli tak, to te gadżety mogą być doskonałym sposobem by twój dom stał się bardziej "smart"

Robot sprzątający 

Robot sprzątającyRobot sprzątający kolaż redakcja, materiały partnerów

"Inteligentne" oświetlenie

Wielu z nas nie raz nie chciało się wstać z kanapy, by wyłączyć światło. Problem pojawia się też, gdy wyłączamy światło w sypialni i po ciemku próbujemy dotrzeć do łóżka. Oświetlenie sterowane pilotem to nie tylko "bajer", ale także wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. 

Sterowanie ogrzewaniem

Najlepsze ogrzewanie domu to takie, którym nie musisz się przejmować. Dzięki automatycznemu sterowaniu będzie to o wiele łatwiejsze. Do wyboru mamy różne modele - od urządzeń sterujących, aż po takie czujniki, dzięki którym możemy sterować ogrzewaniem za pomocą aplikacji na smartfonie.

Inne gadżety do domu

Wśród innych ciekawych propozycji możemy wyróżnić chociażby elektroniczne zabezpieczenia, wideodomofony czy iZamek do drzwi, który możemy kontrować za pomocą smartfona. Przydać się mogą również kamerki domowe i wiele innych sprzętów. Część z nich znajdziesz w przeglądzie poniżej. 

Więcej o:
Komentarze (8)
Zaloguj się
 • kresedebarg

  Oceniono 5 razy 1

  smart dom , sprzedać dom i kupić za to smartfon apple

 • uhr

  Oceniono 5 razy 1

  Mój robot sprzątający nie zawiera elektroniki, jest marudny i lubi oglądać durne seriale w telewizorze. Ale nadaje się do zmywania, gotowania i ma wiele innych zalet. jestem zadowolony i zdecydowanie polecam bo jest to dużo lepsze rozwiązanie.

 • nalesniku

  Oceniono 2 razy 0

  ja zamawiam do domu znajoma ukrainke - posprzata, pozmywa.. i na koniec jeszcze ru.chanko

 • szejski

  Oceniono 2 razy 0

  Szukać pilota żeby włączyć światło?

 • sacc77

  Oceniono 2 razy 0

  Jak?
  Najlepiej wcale.
  To, żecoś jest technologicznie możliwe wcale nie oznacza że jest racjonalne wdrożenie tego czegoś do użytku.
  Zaś "ałtorom" takich materiałów najlepiej powiedzieć - FUCK YOU & FUCK OFF

 • bmc3i

  Oceniono 1 raz -1

  Smart Home bedzie smart dopiero jesli wszystkie gadżety bedziemy mogli kontrolowac naturalnym głosem, bez koniecznosci wołania "hey Google, włącz główną lampę w pokoku gościnnym", że nie wspomnę o konieczności noszenia ze sobą pilota do każdego gadżetu osobno, czy choćby jednego uniwersalnego, albo szukania odpowiedniej aplikacji w smartfonie, aby włączyć czy wyłączyć to czy tamto. Poki co, wiodące systemy do sterowania Smart Home jak Google Home/Google Assistant, Samsung SmartThings/Bixby, Amazon Alexa/Echo, czy Apple HomeKit są tak prymitywne i nienaturalne w użyciu, że po kilku dniach używania ma się dość irytowania się i wyjmuje się z kontaktów smart sensory.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX