Kamera samochodowa podniesie twój komfort jazdy. Wybieramy modele, które warto kupić

Redakcja
31.01.2018 13:00
Kamera samochodowa

Kamera samochodowa (Fot. Shutterstock)

Planujesz kupić nową kamerkę samochodową? Teraz jest na to idealna okazja, gdyż trwają wyprzedaże! Zobacz!

Ostatnio bardzo popularne stały się kamery samochodowe. W internecie możemy zobaczyć wiele ciekawych filmików zarejestrowanych zza szyb pojazdów. Jednak kamera samochodowa nie służy tylko do nagrywania wideo. Jest ona tak naprawdę rejestratorem trasy, który również mierzy naszą prędkość. Może stanowić ważny dowód dla policji oraz poprawia styl i bezpieczeństwo jazdy. Naprawdę warto posiadać ją w swoim samochodzie. 

Kamery samochodowe w świetnej cenie: 

Obecnie trwają najróżniejsze wyprzedaże. Możesz na nich kupić tanią, ale dobrą kamerę samochodową, która podniesie twój komfort jazdy. Specjalnie dla ciebie znaleźliśmy dziś kilka interesujących modeli, na które warto zwrócić uwagę. Teraz kupisz je w atrakcyjnych cenach: 

Kamera samochodowaKamera samochodowa Fot. Shutterstock

Jak wybrać najlepszą kamerę samochodową? 

  • jakość obrazu - jeśli zależy ci na dobrym wideo, to pamiętaj, że minimalna rozdzielczość to obecnie 720p, czyli 1280x720 px. Im będzie wyższa, tym lepiej. 
  • możliwość zapisywania - nagrania powinny być zapisywane i umieszczane na karcie SD. Zwróć więc uwagę, czy kamera obsługuje zewnętrzne karty pamięci. 
  • kąt widzenia - im szerszy kąt nagrywania kamery, tym lepiej. Będziesz mógł o wiele więcej zarejestrować.
  • nagrywanie nocą - przecież nie jeździsz samochodem tylko w dzień. Dobra kamera powinna mieć więc funkcję nagrywania w nocy. Powinna być też wyposażona w diody podczerwieni oraz musi być odporna na światła latarni. 
  • dźwięk - nie jest to obowiązkowa funkcja, ale lepiej, aby nagrania miały dźwięk. Pomoże to wykryć ewentualne szmery lub dziwne dźwięki podczas jazdy. 
  • jakość uchwytu - nie wszystkie kamery są sprzedawane z uchwytami, ale te, które posiadają je w komplecie należy odpowiednio sprawdzić przed zakupem. 
  • przydatne złącza - dobra kamera samochodowa powinna posiadać takie złącza jak: USB do komputera oraz HDMI do telewizora. To umożliwi skopiowanie wideo na inne urządzenia lub obejrzenie ich na większym ekranie.
  • dodatkowe funkcje - oprócz tego mogą też przydać się takie funkcje jak: nagrywanie podczas parkowania, aparat fotograficzny oraz datownik. 

Czy znalazłeś już idealną kamerę samochodową dla siebie? 

Kamera samochodowaKamera samochodowa Fot. Shutterstock

Więcej o: