Jaki smartfon do odtwarzania muzyki i filmów będzie najlepszy?

KS
29.10.2018 14:00
Jaki smartfon do odtwarzania muzyki i filmów

Jaki smartfon do odtwarzania muzyki i filmów (fot. pexels)

Szukasz smartfona, na którym wygodnie będziesz słuchać muzyki czy oglądać filmy? Podpowiadamy, na jakie parametry warto zwrócić uwagę, by wybrać najlepsze urządzenie.

Do oglądania filmów

Jeżeli zależy ci na dobrym telefonie do oglądania filmów, to musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim ekran. Im większy – tym wygodniej będzie się oglądać. Jednak nie tylko rozmiar ma znaczenie, ale także jakość ekranu. Warto szukać modeli wykonanych w technologii OLED lub AMOLED, które cechują się dużym nasyceniem kolorów oraz kontrastem. Jeżeli oglądacie filmy w jakości 4K, np. za pośrednictwem Netflixa, to warto wybrać model ze wsparciem dla HDR.

Do oglądania filmówDo oglądania filmów kolaż redakcja, materiały partnerów

Do słuchania muzyki

Niestety wielu producentów smartfonów dosyć po macoszemu traktuje miłośników muzyki i nawet droższe modele nie zawsze gwarantują dobrą jakość odtwarzania muzyki. Na szczęście na rynku znajdziemy również modele dedykowane audiofilom, jak chociażby niektóre modele Sony Xperia. Tego typu telefony wyposażane są w dodatkowe oprogramowanie do wzmacniania dźwięku oraz połączenia ze słuchawkami. Warto szukać modeli z technologią AHO, czyli optymalizacją słuchawek oraz DSEE, która podnosi dźwięk do jakości High-Resolution Audio.

Do słuchania muzykiDo słuchania muzyki kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. pexels

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

W obu przypadkach – zarówno do słuchania muzyki, jak i oglądania filmów – należy szukać telefonu z wytrzymałą, pojemną baterią. Dzięki temu możemy dłużej cieszyć się multimedialną rozrywką. Warto szukać modeli z głośnikami stereo, jeżeli słuchacie muzyki lub oglądacie filmy bez słuchawek. Znacznie częściej jednak większość z nas po nie sięga, dlatego warto by smartfon miał dobry wzmacniacz dla nich lub port USB-C z przejściówką na słuchawki. Jeżeli zaś korzystacie z platform streamujących jak Spotify, Netflix czy Showmax, to warto również pomyśleć o dużym przesyle
danych, wybierając odpowiedni abonament u operatora sieci. Przydać się może również większa karta pamięci, jeżeli pobieramy muzykę i filmy na dysk.

Jaki smartfon do muzyki i filmów?Jaki smartfon do muzyki i filmów? fot. pexels

Więcej o: