Mrozy nie służą gadżetom. Jak dbać o nie zimą?

PN
22.02.2018 15:38
Mrozy nie służą smartfonom

Mrozy nie służą smartfonom (Fot. Shutterstock)

O ile temperatura w okolicach 0 stopni nie powinna zaszkodzić ulubionym gadżetom, o tyle już większe mrozy narażają je na uszkodzenia. Jak dbać o smartfony czy słuchawki, kiedy za oknem temperatury rodem z koła podbiegunowego?

Jak zimą dbać o słuchawki?

Wielu z nas nie wyobraża sobie podróży do pracy czy na uczelnię bez słuchawek. Dzięki nim możemy w komunikacji miejskiej słuchać ulubionego zespołu lub audiobooka. Latem odpowiednia ich konserwacja nie jest specjalnie kłopotliwa. Gorzej, kiedy termometr zaczyna wskazywać temperaturę poniżej zera...

W mroźne dni na pewno należy zrezygnować ze słuchawek na kablu, bo to właśnie kabel najszybciej zamarza. Lepiej sprawdzą się słuchawki douszne - w nausznych uszkodzeniu może ulec membrana (choć nie jest to regułą: droższe modele są solidniej wykonane, a przez to - bardziej wytrzymałe). Słuchawki nauszne warto przykryć czapką lub kapturem (dlatego zimą zdecydowanie lepiej sprawdzają się bardziej kompaktowe modele).

Przed wyjściem na zewnątrz upewnij się, że sprzęt jest naładowany - w zimnie akumulator szybciej się rozładowuje.

Jak zimą dbać o smartfona?

Wszyscy wiemy, że zimą korzystanie ze smartfona jest co najmniej utrudnione: odmrożone palce i psujący się ekran to tylko wierzchołek góry lodowej... Telefony są - jeszcze bardziej niż słuchawki - podatne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne (związane czy to z niską temperaturą czy padającym śniegiem). Dlatego, gdy za oknem mróz, obowiązkowe jest przechowywanie urządzenia w etui.

W zimie używanie telefonu na zewnątrz powinniśmy ograniczyć do minimum. Jeśli jednak koniecznie musimy zadzwonić lub napisać SMS-a, warto mieć ze sobą specjalne rękawiczki ułatwiające korzystanie z ekranów dotykowych. Świetnym rozwiązaniem są również tzw. "rękawiczki bluetooth", posiadające wbudowane głośniki na czubkach kciuka i małego palca. Rękawiczki łączą się z urządzeniem bezprzewodowo, dzięki czemu możemy odbierać połączenia bez konieczności wyciągania smartfona!

Jak zimą dbać o zegarek i okulary?

Na zimę najlepiej mieć osobne modele okularów i zegarka. Takie, które będą przystosowane do użytkowania w niskich temperaturach. Znaleźliśmy dla was najciekawsze modele!

Więcej o: