Akcesoria piłkarskie, które musisz mieć!

AS
18.03.2018 17:16
Akcesoria piłkarskie

Akcesoria piłkarskie (Paweł Małecki / Agencja Wyborcza.pl)

Chcesz zapewnić sobie porządny chwyt piłki, odpowiednią przyczepność na murawie oraz ochronę nóg? W takim razie będziesz potrzebował do tego odpowiednich akcesoriów piłkarskich!

Zainwestowanie w lepszy sprzęt piłkarski oszczędzi nam wielu trudów na pierwszych treningach. Lepiej przygotowani i świadomi istoty kupowanego sprzętu, zyskujemy przewagę nad naszymi potencjalnymi rywalami i tym samym torujemy sobie drogę do przyjemnej, łatwej i bezpiecznej gry. Czas sprawdzić, jakie akcesoria piłkarskie będą najcenniejsze w trakcie gry w piłkę nożną

Akcesoria piłkarskie: rękawice bramkarskie

Pewny chwyt piłki to nie tylko lata treningów, ale także odpowiedni sprzęt. Porządne rękawice bramkarskie to połowa sukcesu na boisku i pewność, że w trakcie gry piłka "nie ucieknie" nam z rąk. Co więcej, rękawice - oprócz poprawy chwytu - spełniają także funkcję ochronną. Dobre rękawice bramkarskie zapewnią stabilizację nadgarstków, a także będą chroniły palce przed ich wybiciem. W trakcie podejmowania wyboru sprawdzajmy zatem jakim materiałem zostały wyłożone części wewnętrzne rękawic oraz jak następuje regulacja zapięcia.

Akcesoria piłkarskie: ochraniacze piłkarskie

Piłka nożna to sport, w którym niewiele trzeba, aby nabawić się kontuzji. Zwłaszcza na kontuzję oraz urazy narażone są nasze nogi, które w czasie gry bardzo często stają się obiektem ataków rywali. Aby się przed nimi uchronić, będziemy musieli nabyć ochraniacze piłkarskie . Dzisiejsze ochraniacze nie są już tak niewygodne jak poprzednie modele sprzed wielu lat. Za niewielkie pieniądze uzyskamy bardzo lekkie i jednocześnie twarde osłony na nogi. Dokładając nieco więcej do zakupu możemy też liczyć na ochraniacze wykonane z przewiewnego materiału, oraz uzupełnione o dodatkowy ochraniacz i stabilizator na kostkę.

Akcesoria piłkarskie: korki

Różnorodność modeli korków na rynku sprawia, że bardzo trudno jest się połapać, które buty będą dla nas najlepsze. Wiele modeli dedykowanych jest dla graczy o różnym stylu gry, zatem szukając dla siebie wymarzonej pary korków , należy najpierw zastanowić się nad swoim sposobem poruszania się po boisku oraz zajmowaną na nim pozycją. Niezależnie jednak od naszych upodobań co do stylu gry, każda para korków powinna być lekka i spasowana do kształtu stopy. Korki w żadnym razie nie powinny się odkształcać. Dodatkowymi atutami korków będą innowacyjne systemy sznurowania bądź zastosowane do produkcji pianki, które będą wpływały na amortyzację.

Akcesoria piłkarskie: koszulka sportowa

Wzmożony wysiłek wymusza na organizmie konieczność chłodzenia go, co naturalnie oznacza większą ilość wydzielanego potu. Grając w zwykłym t-shircie szybko zorientujemy się, dlaczego nie należy wybierać się na murawę bez dobrze wentylowanej koszulki syntetycznej. Koszulka sportowa z łatwością odprowadzi wilgoć i zapewni skórze dostęp do powietrza. Jeśli nie chcemy biegać po murawie oblani potem, nabycie takiej koszulki stanie się koniecznością.

Akcesoria piłkarskie: piłka

Bezdyskusyjnie najważniejszy element piłkarskiego wyposażenia. Porządna piłka to po prostu wygoda gry. Dzisiejsze modele są pozbawione szwów, a elementy są ze sobą zgrzewane i klejone. Mając taką piłkę pod nogą, będziemy w stanie łatwo kontrolować ją w trakcie gry oraz lepiej nią kierować w sytuacji, gdy musimy oddać strzał. Lekka piłka nie oznacza, że będzie lepsza niż jej cięższe odpowiedniki. W przypadku bardzo lekkich modeli, czasami trudno przewidzieć tor lotu piłki . Ma to swoje wady i zalety - z jednej strony oddawanie strzału jest o wiele trudniejsze, ale z drugiej strony taka piłka potrafi porządnie zmylić bramkarza.