Najlepsze ¶piwory, które zadbaj± o twój sen

AS
20.04.2018 23:23
¦piwór idealny na biwak - jak wybrać ¶piwór

¦piwór idealny na biwak - jak wybrać ¶piwór (Pixabay)

Zapewnij sobie spokojny i komfortowy sen. SprawdĽ najlepsze ¶piwory, które z pewno¶ci± pozwol± ci się wyspać!

Porz±dny ¶piwór to gwarancja, że w trakcie dłuższego wyjazdu i niezależnie od miejsca nocowania będziemy pewni, że obudzimy się wyspani i pełni energii. A sen to podstawa w tracie wymagaj±cej wyprawy np. w góry.

Najważniejsz± cech± ¶piwora będ± jego wła¶ciwo¶ci termiczne. Dobry ¶piwór powinien utrzymywać ciepło, ale również skutecznie odprowadzać jego nadmiar i zawierać odpowiedni system wentylacji. Poniżej prezentujemy ¶piwory, które z pewno¶ci± spełni± ten wymóg!

Najlepsze ¶piwory: FJORD NANSEN FREDVANG MID

Zestawienie otwiera ¶piwór stworzony przez speców od sprzętu trekkingowego i wspinaczkowego. Pierwsz± zalet± tego ¶piwora jest jego kompaktowy rozmiar oraz niewielka masa. Lżejsze włókno, z którego został wykonany, powoduje że model ten jest idealny na mniejsze wypady turystyczne. ¦piwór zapewnia ochronę na nieco chłodniejsze wieczory. Co istotne, ¶piwór zawiera system ANTI-BITE co powoduje, że w trakcie jego zamykania suwak nigdy nie zatnie się na materiale. 

Najlepsze ¶piwory: LAFUMA YUKON

Jest to porz±dny ¶piwór, który warto mieć w trakcie wiosennego b±dĽ letniego wyjazdu. Jest lekki i przewiewny, zatem będzie idealny w noce, gdy zaczyna wiać mocniejszy wiatr. Specjalna konstrukcja suwaka powoduje, że nie tylko bardzo łatwo go zapniemy - zamek uszczelnia także materiał, nie pozwalaj±c na utratę cennego ciepła. Podszewka Polycotton daje komfort i wygodę o jakiej często można pomarzyć przy tańszych zamiennikach tego modelu. 

Najlepsze ¶piwory: CAMPZ TREKKER 500

Nie lubisz spać samemu? Mamy na to rozwi±zanie! CAMPZ TREKKER 500 to ¶piwór, który nie tylko ma ¶wietne wła¶ciwo¶ci terminczne, ale również pozwoli spać wspólnie z drug± osob±! ¦piwór można ł±czyć z innym ¶piworem, przez co zwiększa się miejsce do wykorzystania. O jako¶ć snu również nie musimy się martwić. ¦piwór zawiera sprawdzone i bardzo wygodne wypełnienie Duraloft, a także szczelny zamek zapobiegaj±cy utracie ciepła

Najlepsze ¶piwory: HANNAH BIVAK 300

¦piwór typu mumia o wypełnieniu syntetycznym Izotherm Dura. Jest to ¶piwór do zadań specjalnych, bowiem nie tylko będzie się nadawał na wyjazd w ¶rodku lata, ale również okaże się przydatny w trakcie jesiennych dni. Hannah Bivak 300 zapewnia komfort snu w temperaturach od trzynastu stopni na plusie do nawet osiemnastu stopni poniżej zera.

Najlepsze ¶piwory: METEOR INDUS

¦piwór o podwyższonym komforcie dla tych, którzy ceni± sobie wygodę w trakcie snu. Specjalna poliestrowa podszewka pozwala poczuć się w ¶piworze jak w zwykłym łóżku. Natomiast technologia Hollow Fibred dostarcza ¶wietn± izolację termiczn±, dzięki czemu nie ma możliwo¶ci o utracie ciepła w trakcie chłodnej nocy. Idealny ¶piwór na wiosenne i letnie wyjazdy.

Najlepsze ¶piwory: FERRINO YUKON PRO SQ

Kolejny ¶piwór w zestawieniu, który jest wyposażeniem obowi±zkowym, gdy my¶limy o biwakowaniu w jesienne dni. Model Yukon Pro SQ daje pełny komfort snu nawet, gdy temperatura na zewn±trz spada do 12 stopni poniżej zera. W ¶piworze zastosowano mieszankę włókien, które nie wypuszczaj± ciepła oraz nie pochłaniaj± wilgoci. Włókna te s± bardzo lekkie, przez co ¶piwór nie tylko zachowuje ¶wietne wła¶ciwo¶ci termiczne, ale również nie będzie nam ci±żył w trakcie transportowania go w plecaku b±dĽ torbie.

Więcej o: