5 niezbędnych akcesoriów rowerowych

AS
06.04.2018 20:43
Niezbędne akcesoria rowerowe

Niezbędne akcesoria rowerowe (Niezbędne akcesoria rowerowe)

Zdobądź je, nim wskoczysz na rower! Oto 5 niezbędnych akcesoriów rowerowych.

Niezbędne akcesoria roweroweNiezbędne akcesoria rowerowe Niezbędne akcesoria rowerowe Niezbędne akcesoria rowerowe

Niezbędne akcesoria rowerowe: kask rowerowy

Kwestii bezpieczeństwa nigdy nie należy bagatelizować. Zwłaszcza gdy wsiadamy na rower. Kask rowerowy to zdecydowanie niezbędne akcesorium każdego rowerzysty. Skutecznie chroni przed poważnymi urazami głowy, na które rowerzyści są szczególnie narażeni.

Szukajmy kasków, które mają dwie warstwy. Pierwsza z nich powinna zapewnić nam komfort użytkowania, a zwłaszcza wentylację. Druga, zewnętrzna, powinna być wykonana z twardego materiału. To właśnie ona będzie odpowiedzialna za ochronę naszej głowy.

Niezbędne akcesoria rowerowe: zapięcie rowerowe

Kradzież rowerów niestety jest bardzo częstym zjawiskiem. Złodzieje często są dobrze przygotowani i mają odpowiednie narzędzia, więc gumowa linka bądź łańcuch nie stanowią dla nich żadnej przeszkody. Wybierajmy zabezpieczenia, których pokonanie wymaga specjalnego sprzętu i masy czasu.

Zapięcia typu U-lock, o charakterystycznym kształcie podkowy, wykonane są z utwardzanej stali mającej średnicę nawet 18 mm. Innym dobrym rozwiązaniem jest zapięcie wykonane ze składanych płytek.

Niezbędne akcesoria rowerowe: koszulka rowerowa

Zbawienne akcesorium dla miłośników wypadów rowerowych w ciepłe i słoneczne dni. Koszulka taka jest wykonana z lekkich i oddychających materiałów, dzięki czemu nie zgrzejemy się w niej w czasie jazdy.

Dobrze dopasowana koszulka rowerowa zapewni maksimum komfortu dzięki systemowi odprowadzania wilgoci. Ochroni nwet przed drobnymi wstrząsami w czasie wysiłku i, dzięki właściwemu krojowi, umożliwi utrzymanie wyprostowanej sylwetki.

Niezbędne akcesoria roweroweNiezbędne akcesoria rowerowe Niezbędne akcesoria rowerowe Niezbędne akcesoria rowerowe

Niezbędne akcesoria rowerowe: okulary rowerowe

Podobnie jak koszulka rowerowa, okulary rowerowe również będą świetnym dodatkiem do jazdy w słoneczną pogodę. Soczewki tych okularów nie tylko ochronią nas przed światłem i promieniami UV. Wiele z nich dopasuje się także do zmieniających warunków oświetlenia. Dzięki okularom nie musimy ciągle mrużyć oczu przy silnym wietrze.

Okulary rowerowe zazwyczaj mają z lekką, gumową oprawkę, dzięki czemu pewnie trzymają się głowy nawet przy dużej wilgotności powietrza. Nie musimy się obawiać, że zgubimy je w trakcie jazdy.

Niezbędne akcesoria rowerowe: rękawiczki rowerowe

Obtarcia, ślizgające się ręce, brak mocnego chwytu. Jazda bez rękawiczek rowerowych w złych warunkach pogodowych potrafi mocno zniechęcić do ponownego wyjścia na rower. Tym bardziej, gdy nasze uchwyty rowerowe są kiepskiej jakości.

Rękawiczki rowerowe są rozwiązaniem w przypadku tych problemów. Dzięki odpowiednim materiałom, które znajdują się po wewnętrznej ich części, rękawiczki rowerowe zapewniają pewne trzymanie kierownicy bez obaw o obtarcia w czasie jazdy. Co więcej, w razie upadku rękawiczki zapewnią dodatkową ochronę dłoni.