Sprzęt bokserski - co należy mieć przed wejściem na matę?

AS
08.04.2018 23:32
Akcesoria dla fanów sztuk walki

Akcesoria dla fanów sztuk walki (pexel)

Sprawdzamy jakie elementy sportowego wyposażenia są konieczne przed wkroczeniem na matę

Bez tych akcesoriów ani rusz. Nim wkroczymy na matę musimy zaopatrzyć się w sprzęt, który zapewni nam odpowiedni komfort ćwiczeń oraz dostarczy odpowiednią ochronę najbardziej narażonym na atak partiom naszego ciała. Które akcesoria należy uznać za absolutnie niezbędne elementy sportowego wyposażenia ?

akcesoria dla fanów sztuk walkiakcesoria dla fanów sztuk walki gazeta gazeta

Akcesoria dla fanów sztuk walki: rękawice bokserskie

Pierwszy i najważniejszy element sportowego wyposażenia . Rękawice bokserskie to najlepszy przyjaciel każdego miłośnika sportów walki. Przydadzą się nie tylko w boksie, ale także w Muay Thai, Kick-boksingu, mma i wielu innych sztukach walki. Chronią palce przed wybiciem i otarciami, a także dbają o zapewnienie prawidłowego trzymania nadgarska.

Akcesoria dla fanów sztuk walki: koszulka bokserska

Koszulka bokserska często nie jest wyborem wynikającym z określonych ich właściwości. Częściej decydujemy się na wybór określonej koszulki w wyniku preferencji modowych oraz wzornictwa. A to nie zawsze jest najlepsze rozwiązanie w kwestii tego elementu sportowego wyposażenia . Dobre koszulki bokserskie zapewniają pełną swobodę wykonywanych ruchów. Dodatkowo powinny być przewiewne, a także powinny bez problemów radzić sobie z nadmiarem wilgoci.

Akcesoria dla fanów sztuk walkiAkcesoria dla fanów sztuk walki Akcesoria dla fanów sztuk walki Akcesoria dla fanów sztuk walki >

Akcesoria dla fanów sztuk walki: Spodenki bokserskie

Nieodłącznym elementem wielu sztuk walki, takich jak boks czy Muay Thai są specjalne spodenki bokserskie. Zasadniczo posiadają te same cechy co zwykłe spodenki sportowe. Jest jednak kilka różnic dla których warto nabyć takie właśnie spodenki. Pierwsza z nich to gwarantowana swoboda ruchów, która wynika z luźnego kroju. Drugą cechą jest stabilność spodenek zapewniana przez szeroki i rozciągliwy pasek.

Akcesoria dla fanów sztuk walki: Ochraniacz na zęby

Podstawowa ochrona, bez której w żadnym razie nie wolno wyjść nawet na krótki trening z inną osobą. Okolice twarzy to bardzo częsty punkt ataków w najróżniejszych sztukach walki. Dzięki ochraniaczowi wspomniane ciosy nie stanowią zagrożenia dla naszych zębów. Dodatkową zaletą ochraniacza jest także bezpieczeństwo naszego języka, który nie zostanie przygryziony podczas walki. 

Akcesoria dla fanów sztuk walki: Pozostałe ochraniacze

Rozmaite sztuki walki wymagają różnego poziomu ochrony. Dlatego, o ile ochraniacz na zęby będzie wystarczający w przypadku boksu, czy aikido, tak już w przypadku kick-boksingu czy mma przydadzą się też ochraniacze na inne partie ciała. Głównie przydadzą się ochraniacze na stopy, golenie a także okolic intymnych. Nie należy bagatelizować zwłaszcza tych ostatnich.