Najlepsze rowery miejskie - przegląd dla aktywnych mężczyzn

BA
11.04.2018 15:30
rower miejski

rower miejski (rower miejski)

Pogoda nareszcie sprzyja rowerowym wycieczkom. Szukasz roweru do miasta? Oto nasz przegląd!

Rower miejski - jak wybraćRower miejski - jak wybrać / fot. pixabay

Jak wybrać odpowiedni rower miejski? 

Planujesz kupić nowy rower, którym będziesz mógł poruszać po mieście? To zdecydowanie zdrowszy środek lokomocji niż samochód i o wiele szybszy niż chodzenie pieszo. Ale jak wybrać najlepszy rower miejski

Rower miejski jest uniwersalnym środkiem transportu i sprawdzi się nie tylko w mieście, ale także na mniej wymagających trasach poza miastem. Wybierając odpowiedni model postaw przede wszystkim na wygodę, a nie prędkość czy zwrotność. 

Do wyboru masz dwa rodzaje ram rowerów męskich - męską oraz damską. Nazwa tej drugiej nie powinna wprowadzać w błąd - z tej wersji bardzo chętnie korzystają też mężczyźni, bo ma być jak najwygodniej. Rower ten ma zapewnić ci szybkie i sprawne poruszanie się po mieście. Rowery miejskie mają kierownice w kształcie tak zwanej jaskółki, co zapewnia stabilną, wyprostowaną postawę. Siodełko takiego roweru powinno być maksymalnie wygodne, szerokie i dobrze zamortyzowane. Oprócz tego dobry rower miejski powinien mieć osłonę łańcucha, wytrzymałe błotniki oraz opony dostosowane do miejskich warunków, zapewniające dobrą przyczepność do podłoża i minimalizujące wysiłek rowerzysty. 

Czy miejski rower powinien mieć przerzutki? To zależy. Jedni wolą modele, które ich nie mają, inni zaś lubią je mieć. Jednak zważając na różnorodność powierzchni, po której poruszamy się po mieście, lepiej, aby rower miał przynajmniej trzy przerzutki, co poprawi komfort jazdy. 

Pamiętaj też, by przed zakupem przetestować rower, sprawdzić czy pasuje ci rozmiarowo, czy działają hamulce i przerzutki. Poniżej znajdziesz przegląd najlepszych rowerów miejskich!

Więcej o: