Jaki smartfon dla dziecka wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

KS
18.04.2018 12:30
Jaki smartfon dla dziecka wybrać?

Jaki smartfon dla dziecka wybrać? (fot. pexels)

Pierwszy smartfon to doskonały pomysł na prezent z okazji zbliżających się Komunii. Jednak wybierając smartfon dla dziecka kierujemy się innymi zasadami, niż w przypadku wyboru modelu dla dorosłej osoby. Podpowiadamy, na jakie cechy i parametry warto zwrócić uwagę.

Prosty smartfon dla dziecka 

Trudno stwierdzić, w jakim wieku dziecko powinno dostać swojego pierwszego smartfona, jednak nie ulega wątpliwości, że 9-12 latek raczej nie powinien dostać drogiego modelu z najwyższej półki. Przede wszystkim takie urządzenie będzie łakomym kąskiem dla złodzieja, co może postawić dziecko w niebezpiecznej sytuacji. O wiele lepiej zdecydować się na tańszy, ale wytrzymały telefon, którego strata (np. jeśli dziecko go zgubi czy zepsuje) nie będzie aż tak bolesna. Całkiem przyzwoite smartfony kupimy już w okolicy 200 zł i są to często kolorowe modele, przeznaczone właśnie dla najmłodszych. 

Smartfony dla dzieci za mniej niż 450 złSmartfony dla dzieci za mniej niż 450 zł kolaż redakcja, materiały partnerów

Parametry techniczne, na które warto zwrócić uwagę

Wybierając smartfon dla dziecka, warto jednak zwrócić uwagę także na niektóre parametry techniczne, które wpłyną na komfort użytkowania telefonu. Jednym z najważniejszych będzie wersja systemu operacyjnego. Nowsze oprogramowanie będzie nie tylko sprawniej działać, ale także zapewni lepsze zabezpieczenia czy opcje kontroli rodzicielskiej. Warto także poszukać modelu z większą ilością pamięci RAM, dzięki czemu telefon nie będzie się zawieszał, a gry i aplikacje będą działać płynniej. Dodatkowym plusem będzie również większa pojemność pamięci wewnętrznej lub możliwość dołożenia karty microSD, co pozwoli na przechowywanie większej ilości filmów, muzyki czy instalowanie gier i aplikacji. Kiedy podejmujecie decyzję o zakupie, zwrocie uwagę także na jakość wykonania obudowy - smartfon dla dziecka powinien być wytrzymały i wygodny dla dziecięcych rączek. 

Proste, niedrogie i kolorowe smartfony - idealne dla dzieciProste, niedrogie i kolorowe smartfony - idealne dla dzieci kolaż redakcja, materiały partnerów

Smartfon z interfejsem dziecięcym

Ciekawą propozycją dla najmłodszych są smartfony z dedykowanymi dla dzieci interfejsami. To telefony przeznaczone dla 5-10 latków. Takie urządzenie ma dostęp do większości funkcji pełnoprawnego smartfona, ale jest zdecydowanie bardziej intuicyjne dla małego użytkownika. Poza możliwością wykonywania połączeń, daje możliwość oglądania filmów, grania czy przeglądania internetu. Dla rodziców ważne będzie również to, że wiele modeli tego typu posiada funkcję geolokalizacji, dzięki czemu nie trzeba się martwić, gdzie przebywa dziecko. 

Poniżej wybraliśmy jeszcze kilka, godnych polecenia modeli smartfonów dla dzieci. 

 

Więcej o:
Komentarze (69)
Zaloguj się
  • motyw4

    Oceniono 10 razy 8

    Smartfon? a ja myślałem, że 1 komunia to głębokie przeżycie religijne i duchowe, podkreślenie przynależności do wspólnoty, okazja do refleksji i zastanowienia...

  • siwywaldi

    Oceniono 12 razy 8

    Jaki smartfon wybrać dla dziecka z okazji pierwszej komunii?

    Najlepiej taki, który zapewni stałą wideo łączność z księdzem, Zwłaszcza wieczorami, gdy dziecko się kąpie. :-))

  • aldo666

    Oceniono 7 razy 5

    "Jaki smartfon dla dziecka wybrać?
    najlepiej z czekolady

  • pipistrello_in_giro

    Oceniono 4 razy 4

    Rozumiem, ze ten artykuł do nawiązanie do wcześniejszych moralizatorskich lamentów GW na temat komercjalizacji i zatraty religijnego sensu komunii.
    Brawo za konsekwencję. Grunt to wiedzieć, co się myśli.
    Mnie jako ateiście akurat wisi i powiewa świętość przenajświętszych, ale mielibyście choć elementarny szacunek dla siebie i się nie ośmieszali.

  • noltenick

    Oceniono 3 razy 3

    Dziecko należy trzymać z dala od smartfona tak długo jak się tylko da. Mój syn ma 14 lat i jest/był uzależniony od ego shitu. Rozwalał szybki z prędkością raz na miesiąc. W końcu powiedzieliśmy mu z żoną, że od teraz ma sam naprawiać, bo nie będziemy tracić kasy na to gó.... Zabrał się do naprawy. Rozebrał, wymienił co trzeba i teraz składa z powrotem. Trwa to już drugi tydzień. Nauczył się, że samo się nic nie zrobi i jakoś wytrzymuje ze starą poczciwą klawiaturkową nokią. Może przerzucił się na kompa i tableta ale srajfon nie jest już tak niezbędny.

  • only.devil

    Oceniono 3 razy 3

    Jaki wybrac? Żaden!

  • mistermadmat

    Oceniono 5 razy 3

    Zadnego smarkfona i żadnych guseł na własnym dziecku !!!!!!!!!!!!!!!

  • atos38

    Oceniono 2 razy 2

    Jaki smartfon? To proste:
    Smartfon ma być:

    1. PONIŻEJ 5 cali. 5” to JUŻ JEST za duże i nie poręczne do noszenia, a i tak jest za małe do czytania. (6” też za małe. Wiem, bo miałem.) Komputerem to nie jest i nie będzie. Komputer i tak potrzebujesz. Ostatnio producenci robią wszystkie powyżej 5”. To ładnie wygląda ale TYLKO jak to leży na stole.
    Ani to komputer, ani telefon. To patelnie.

    2. REALNY 2x sim + microSD, tak jak to robili wcześniej kilkanaście lat, a nie jakieś fikołki hybrydowe ! Przecież to co robią obecnie jest gorsze od tego co robili wcześniej. A powinno być dokładnie odwrotnie !
    Teraz niby robią 2-sim tylko TAK NAPRAWDĘ to wcale go NIE MA.

    3. Boki mają być W KANT, a nie półokrągłe, gładkie i śliskie.
    Na tych bokach mogłaby być także drobna tzw. faktura poprawiająca chwyt, a nie gładkie (chwyt nie pewny) jak robią obecnie wszyscy. To Jak się Czujesz trzymając to w dłoni JEST ważne. To jest Twój Komfort i TO SIĘ CZUJE.
    Robią półokrągłe ponieważ jakiś czas temu Apple tak zrobiło (to miała być taka innowacja/ rewelacja), a reszta jak zwykle bezmyślnie naśladuje. Tymczasem to wcale nie jest dobre. To jest złe!

    4. Bateria ma być Wymienialna przez UŻYTKOWNIKA tak jak to było przez ostatnich 20 lat! Dopóki producenci się nie zcwanili aby jeszcze bardziej ludzi UZALEŻNIĆ i od siebie.
    Każdy jeden tel. kom. służby mogą namierzyć fizycznie. I to momentalnie. To SĄ podstawowe działania operacyjne gdy jest jakaś sprawa.
    Bateria jest na stałe po to aby ludzie … nie mogli jej wyjąć. Teraz nawet po wyłączeniu przyciskiem w urządzeniu aktywny jest moduł dzięki któremu JEST ono do FIZYCZNEGO NAMIERZENIA. To właśnie dlatego uniemożliwiają wyjęcie baterii. Takie są porozumienia producentów ze służbami/rządem. Microsoft też ma takie porozumienia (Windows 10).
    Ten świat się zmienia. Zauważ jak zmienił się internet choćby w ciągu ostaniach kilku lat. Coraz większa cenzura, Cenzura, CENZURA …
    W każdym kraju, a w USA szczególnie wykorzystują GłupioFony do SZPIEGOWANIA. (nie wszystkich i nie cały czas. Tylko jak jest potrzeba). To jest pewne. Znam to.
    Oprócz tego producent chce na tym wyjść dobrze handlowo i zarobić dodatkowo.
    Pozbawiono właścicieli urządzania możliwości wyłączania SZPIEGA, taniej, łatwej i bezproblemowej wymiany akumulatorów (teraz tylko Najwyżej w autoryzowanym serwisie) i tylko na baterię droższą, firmową. Na tańszy zamiennik nie wymienisz. Producenci chcą nas klientów Zmusić i wykorzystać dla swojego zysku.

    5. Brak 3,5mm Jacka Dyskwalifikuje KAŻDY smartfon.
    NIE kupujcie tego!

    Jeśli nie ma powyższych 5 spraw to NIE kupię żadnego. Nie ma w ogóle o czym rozmawiać.

    6. Kamera max 7-8 Mpix. (I to zanadto). Mocniejsza jest nie potrzebna Tobie. Tak, Tobie.
    Potrzebna kamerka do prostych pamiątek i możliwość zrobienia foto do internetu. Im mocniejsza kamera/ matryca tym wyższa za nią cena. Na pewno.
    Im mocniejsza matryca tym więcej zbierze danych. Im więcej danych tym większy plik wynikowy. Do sieci Potrzebne są pliki MAŁE !
    Skończy się na tym, że zapłacisz dużo za mocną kamerę TYLKO PO TO aby na końcu SIEDZIEĆ i ZMNIEJSZAĆ zdjęcia, bo strony www i serwisy internetowe dużych nie przyjmują i samemu chcąc zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, bo dużo dużych plików potrafi zajmować dużo-set MB, a nawet GB.
    Oprócz tego zaawansowane =drogie aparaty mają dużo bajerów, a prawie zawsze i tak kończy się na ustawieniu na "AUTO" … ciąg dalszy …

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX