Inteligentny dom - te urządzenia zapewniają spokój

KS
20.04.2018 11:30
Inteligentny dom

Inteligentny dom (fot. pexels)

Inteligentny, nowoczesny dom jest na wyciągnięcie ręki. Wybraliśmy dla was najciekawsze urządzenia i gadżety, które poprawią bezpieczeństwo i zapewnią spokój na co dzień.

Domowy monitoring

Kamera IP to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pod kontrolą to, co dzieje się w ich domu. Domowy monitoring zdecydowanie wpłynie pozytywnie na poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Możemy wybierać spośród wielu nowoczesnych modeli, wśród których warto zwrócić na to by posiadały kilka ważnych funkcji. Dobrze jeśli kamera wyposażona jest w czujnik ruchu, ma możliwość automatycznego przełączenia na tryb nocny oraz swobodnie obraca się w każdej płaszczyźnie. Ważna jest również jakość nagrywania - wiele modeli dostępnych na rynku nagrywa w rozdzielczości Full HD. Dodatkowym plusem jest automatyczne wysyłanie powiadomień, w razie wykrycia niepożądanego ruchu. 

Domowy monitoringDomowy monitoring kolaż redakcja, materiały partnerów

"Smart" zamek lub nowoczesny domofon

Nowoczesny domofon z kamerą to coraz popularniejsze rozwiązanie, które zdecydowanie poprawia poziom bezpieczeństwa. Wybierając właściwy model warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wytrzymałość sprzętu oraz zakres widoczności kamery, dzięki czemu możemy najlepiej wykorzystać możliwości tego typu urządzenia. Kolejnym wartym rozważenia urządzeniem są inteligentne zamki. Wyposażone w elektroniczne zabezpieczenia oraz czujniki zdecydowanie wpłyną na poprawę komfortu i poczucie bezpieczeństwa w domu. 

Nowoczesny wideodomofonNowoczesny wideodomofon materiały partnera

Czujnik zalania

Bardzo ciekawym urządzeniem są również czujniki zalania. Pozwalają na bieżąco monitorować stan mieszkania, co może uchronić je przed poważnymi skutkami zalania na skutek awarii lub ulewnych deszczy. Tego typu sprzęt składa się zazwyczaj z dwóch elementów - czujnika umieszczanego w dowolnym miejscu w domu oraz sondy, którą należy umieścić w miejscu zagrożonym zalaniem. Dużym plusem jest stosunkowo niewysoka cena takiego zestawu. 

Czujnik zalaniaCzujnik zalania materiały partnera

Inteligentny kontakt

Inteligentny kontakt to urządzenie, które pozwala na zdalne włączanie i wyłączanie domowych urządzeń elektrycznych. Jest bardzo praktyczne, ponieważ daje dużo możliwości zastosowania. Pozwala na przykład zwiększyć kontrolę rodzicielską podczas korzystania ze sprzętów elektrycznych przez najmłodszych. Za jego pomocą możemy także włączyć czajnik na odległość, kiedy dojeżdżamy do domu z pracy lub odłączyć zdalnie zasilanie zmywarki czy pralki, gdyby doszło do awarii. Dodatkowym plusem jest pomiar zużycia energii przez urządzenia. 

Inteligentny kontaktInteligentny kontakt kolaż redakcja, materiał producenta

Co jeszcze może się przydać?

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych zabezpieczeń, które poprawią komfort życia oraz zapewnią spokój w mieszkaniu, to na rynku nie brakuje dodatkowych opcji. Dobrym wyborem może być czujnik ruchu, który przesyła informacje o zmianie temperatury lub nieproszonych gościach w domu czy mieszkaniu. Tego typu sprzęt może zapewnić również wiele dodatkowych korzyści, jak chociażby włączać światło czy ulubioną muzykę, kiedy wchodzisz do pomieszczenia. Na poprawę bezpieczeństwa w domu mogą także wpłynąć dodatkowe zabezpieczenia, jak chociażby czujnik dymu czy temperatury. Poniżej wybraliśmy kilka takich właśnie sprzętów. 

Więcej o:
Komentarze (4)
Zaloguj się
 • noltenick

  Oceniono 4 razy 4

  Kreowanie nieistniejących potrzeb to podstawa handlu. Najepiej od razu podłączyć dom do fejsbuka.

 • Robert Kowalski

  Oceniono 2 razy 2

  Idealne rozwiązania dla osób które chcą być stale inwigilowane.

 • makuku

  0

  Taki inteligentny dom jest potrzebny mało inteligentnym ludziom.

 • Łukasz Ba

  Oceniono 2 razy 0

  A może zamiast Fibaro wybrać Aqara od Xiaomi za 1/3 ceny. Sprawdźcie sobie stronę np. Aqara.pl i porównajcie ceny z Fibaro. Design ładniejszy, ceny niższe.. urządzenia ciekawsze (np. Aqara Wall Switch którym zastąpisz włącznik świata).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX