Zestaw gamera - wszystko czego potrzebujesz, aby być profesjonalnym graczem

AS
29.04.2018 23:52
Precyzyjna mysz, podświetlana klawiatura, słuchawki z technologią surround sound...to i wiele więcej przyda Ci się aby wstąpić do zaszczytnego grona profesjonalnych graczy i grać na najwyższym poziomie!

Szeroko pojęty gaming, podobnie jak same gry komputerowe, przez lata dynamicznie rejmującą ogromną społeczność graczy na całym świecie. Ludzie grają w gry coraz częściej i coraz dłużej, zatem nic dziwnego iż chcą to robić w jak najlepszych warunkach, przy równoczesnym zachowaniu wysokiego komfortu. 

Lepszy sprzęt to także podstawa do zwycięstwa na polu bitwy. Każdemu z nas zdarzyła się porażka spowodowana niedosłyszanym dźwiękiem, bądź przypadkowo wydanym poleceniem. Chcąc zminimalizować ryzyko przegranej, musimy zdobyć sprzęt, który wyniesie nas na wyższy poziom gamingowych doznań. Dla tych, którzy takiego sprzętu szukają, prezentujemy kilka rad w tym zakresie.

Sprzęt profesjonalnego gracza: mysz

Dosyć oczywistą różnicą między zwykłymi myszami biurowymi, a tymi przeznaczonymi do grania jest sensor. Czuły i precyzyjny sensor laserowy to pierwszy krok w stronę skuteczniejszej gry. Ale to nie wszystko. Dobra mysz powinna umożliwiać zmianę czułości myszy "w locie" poprzez dedykowane przyciski umieszczone na jej powierzchni.

Dodatkowo należy szukać myszy o możliwie dużej ilości przycisków programowalnych. Jest to szczególnie cenny element przy grach typu MMO czy MOBA. Myszki dla graczy dostaniemy w wersji bezprzewodowej oraz przewodowej, przy czym aby nie martwić się o potencjalne opóźnienia w przekazie sygnału między komputerem i myszką, zalecamy raczej szukanie tych drugich. Cennym dodatkiem będzie także podświetlenie myszki.

Sprzęt profesjonalnego gracza: klawiatura

O klawiaturze należy powiedzieć tyle, że musi być ponad wszystko wygodna. Ponadto musi cechować ją wielofunkcyjność. Podobnie jak w przypadku myszki, tu również cenne będą takie elementy jak programowalne przyciski czy podświetlenie.

Szukając klawiatury przeznaczonej do gier należy szczególnie zwrócić uwagę na przyciski. Jeśli zdołamy, kupujmy tę z przyciskami mechanicznymi. Jest to o tyle istotne, że przyciski mechaniczne są bardzo wytrzymałe i precyzyjne. Z klawiszami mechanicznymi mamy pewność, że każde nasze wciśnięcie klawisza, będzie rozpoznane. Takie klawiatury cechuje zwykle wysoki skok i charakterystyczny, nieco głośny dźwięk podczas wciskania klawisza. 

Sprzęt profesjonalnego gracza: słuchawki

Jeśli wiemy już czego potrzebujemy, aby skutecznie poruszać się po wirtualnym polu walki, teraz przyjrzymy się co temu co pomoże nam je usłyszeć. Kwestia tego czy usłyszymy odpowiednio szybko skąd nadlatują pociski często będzie decydowało o naszym przetrwaniu. To szczególnie istotne w podczas rozgrywki w gry typu FPS. Dlatego należy nabyć odpowiednią parę słuchawek gamingowych. 

Dobre słuchawki gamingowe powinny przekazywać dźwięk tak, aby jak najlepiej odwzorowywały wydarzenia na wirtualnym polu bitwy. Najlepiej zaopatrzyć się w słuchawki obsługujące technologię dźwięku przestrzennego. Dodatkowym atutem będzie czuły mikrofon przyczepiony do słuchawek. Umożliwi on skuteczną komunikację z pozostałymi graczami nawet w środku najcięższej batalii w grze.

Sprzęt profesjonalnego gracza: monitor

Czy większy monitor zawsze będzie lepszy do gry? Niekoniecznie. Istotną cechą nie jest ilość cali, lecz szybkość odświeżania matrycy podczas gry oraz jej rodzaj. Najlepiej szukać ekranów matowych o czasie reakcji tak niskim jak to tylko możliwe. Wtedy mamy gwarancję, że obraz nie będzie smużył i rwał, a animacja będzie płynna.

Ciekawą cechą będzie na pewno monitor o zakrzywionym kształcie, który daje poczucie całkowitego zagłębienia się w rozgrywce. Chcąc uzyskać jak najlepszy obraz, szukajmy monitora obsługującego technologię FullHD bądź 4K.