Te sprzęty nie zawiodą cię na wakacjach - odporna elektronika

KS
30.04.2018 11:30
Te sprzęty nie zawiodą cię na wakacjach

Te sprzęty nie zawiodą cię na wakacjach (fot. pexels)

Szukasz odpornego smartfona, smartwatcha a może innych gadżetów, które przetrwają trudne warunki w podróży oraz na wakacjach? Wybraliśmy kilka godnych polecenia sprzętów, którym nie straszne będą różne warunki atmosferyczne.

"Pancerne" smartfony

"Pancerne" telefony wytrzymają każdy upadek czy kąpiel w błocie, dlatego są idealnym rozwiązaniem dla aktywnych osób. Zwykle tego typu smartfony od razu rozpoznamy po wzmocnionej obudowie. Jednak na rynku znajdziemy także bardziej eleganckie modele, jak np. Samsung Galaxy Xcover 4. Jeżeli potrzebujemy smartfona, który przetrwa ekstremalne warunki warto postawić na takie marki jak Cat czy myPhone Hammer. 

'Pancerne' smartfony'Pancerne' smartfony kolaż redakcja, materiały partnerów

Smartwatch na każdą okazję

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą zwrócić uwagę także na wytrzymałe, wodoodporne smartwatche. Godne polecenia są modele Garmin czy Polar. Ci producenci specjalizują się w dobrej jakości akcesoriach turystycznych i sportowych. Warto zwrócić uwagę na to, by sportowy smartwatch miał takie funkcje jak: czujnik tętna, funkcje pływackie (długość, dystans, tempo, liczba ruchów), licznik kalorii i kroków, odbiornik GPS oraz możliwość połączenia ze smartfonem.  

Smartwatch na każdą okazjęSmartwatch na każdą okazję kolaż redakcja, materiały partnerów

Słuchawki idealne na wyjazd 

Jeżeli trudno ci wyobrazić sobie urlopowe aktywności bez ulubionej muzyki, wybierz np. wodoodporne słuchawki. Są praktyczne, a jednocześnie nie kosztują bardzo dużo. Przydadzą się chociażby na plaży lub nad basenem, kiedy elektronika jest narażona na kontakt z wodą. Inną opcją mogą być bezprzewodowe słuchawki, które łatwo podłączysz zarówno do odtwarzacza mp3, jak i do smartfona. Są wygodne i bezpieczne podczas pieszych wędrówek, kiedy dodatkowy kabel tylko by utrudniał swobodę ruchów. 

Słuchawki idealne na wyjazdSłuchawki idealne na wyjazd kolaż redakcja, materiały partnerów

Inne praktyczne gadżety

Chociaż na wypoczynek lepiej nie zabierać zbyt wielu elektronicznych gadżetów, to bez niektórych z nich trudno sobie poradzić. W zależności od tego, gdzie się wybieramy, przydać się może kompas czy nawigacja turystyczna. Innym osobom może być potrzebny czytnik e-booków, tablet czy powerbank z odpowiednimi przejściówkami. Warto zwrócić uwagę na to, by sprzęty, które wybieramy były odporne na działania środowiska lub wybrać dla nich odpowiednie obudowy, które zabezpieczą elektronikę przed uszkodzeniami. 

Więcej o: