Zabawki, które powinien mieć każdy mężczyzna

Red.
30.04.2018 15:59
PlayStation 4 Pro

PlayStation 4 Pro (fot. Daniel Maikowski)

Jesteś mężczyzną, więc uwielbiasz zabawki. Czy masz już poniższe sprzęty? Jedne sprzątną za ciebie mieszkanie, inne wyświetlą film w wysokiej rozdzielczości... Cecha wspólna? Jak to zabawki - obudzą w tobie chłopięcą radość.

1. SAMSUNG POWERBOT STORMTROOPER

Odkurzacz Star WarsOdkurzacz Star Wars Fot. Samsung

Geekowska wersja automatycznego odkurzacza - "Gwiezdne wojny" wychodzą już z każdej lodówki, a teraz wciągają kurz. Ten pomysł jest fajniejszy, niż mogłoby się wydawać - urządzenie ma głośnik, gada, gra; polubią je znajomi i dzieci. Po raz pierwszy w życiu masz szansę poderwać dziewczynę na odkurzacz! Oprócz szturmowca jest też Vader, droższy o 200 zł (bo ma obsługę przez apkę).

Samsung najpierw skanuje mieszkanie, więc zna jego układ przed rozpoczęciem sprzątania (w co trudno uwierzyć, obserwując niezdarny często zjazd ciemnej mocy do bazy). Kiedy kończy mu się bateria, powrót następuje automatycznie, praca zostaje wznowiona. Na dywanie zwiększa ssanie. Ma czujniki pomagające ominąć przeszkody, ale lubi wjechać w przedmiot swym nietypowym zderzakiem. Na jego krańcach są poziome kółeczka, pomagające w obrocie przy ścianie.

Cena: 2200 zł

2. TELEWIZOR LG W7 SIGNATURE

Telewizory LGTelewizory LG Fot. LG

Matryce OLED zbudowane są z organicznych diod, każ-da świeci własnym światłem i jest niezależnie sterowana. To oznacza, że można ją wyłączyć, uzyskując efekt "nieskończonej czerni". Dzięki temu inne kolory wyglą-dają na bardziej nasycone. Panel W7 jest elastyczny, "przyklejany" do ściany na magnes, jego żywotność to ponad 10 lat przy codziennym oglądaniu przez osiem godzin! Ekrany są teraz jaśniejsze i bardzo kontrastowe. Od strony dźwiękowej - wsparcie Dolby Atmos.

W7 ma w komplecie soundbar, górne głośniki odbijają dźwięk od sufitu, co daje niezwykły efekt. W tej technologii każdy obiekt ma ścieżkę audio, która za nim podąża.

Cena: 33 tys. zł

3. Sony PlayStation4 PRO (lub zwykła)

PlayStation4PlayStation4 Fot. https://unsplash.com

PS4 Pro ma ten sam co w poprzedniczce procesor ośmiordzeniowy, ale taktowany zegarem 2,1 GHz (PS4 ma 1,6 GHz), i szybszą pamięć RAM o pojemności 8 GB. Podkręcono też częstotliwość jednostek odpowiadających za obliczenia graficzne - z 800 do 911 MHz - i dwukrotnie zwiększono ich liczbę. To wszystko odbyło się jednak kosztem rozmiaru, bo Pro jest nieco większa od PS4.

Trzeba bowiem pamiętać, że gry uruchomione na PS4 Pro nie są ładniejsze z założenia - potrzebne są specjalne aktualizacje przygotowane przez twórców. Kilka tytułów już przeszło udoskonalenia. Nawet na telewizorze "tylko" Full HD zobaczysz, że "Rise of the Tomb Rider" działa płynniej, "Battlefield" jest ładniejszy, a "Call of Duty: Infinite Warfare" ma kilka dodatkowych efektów. Sytuacja zmieni się na (jeszcze) lepsze, jeśli podepniesz konsolę do telewizora UHD/4K, czyli obsługującego rozdzielczość 3840×2160 pikseli, zwaną też 2160p, oraz technologię HDR. W przypadku rozdzielczości różnica jest widoczna, jeśli siedzisz z nosem w ekranie. Przy "normalnych" odległościach - naszym zdaniem - nie jest na tyle znacząca, aby zmiana konsoli była warta świeczki. Ale HDR robi robotę! Barwy są bardziej naturalne.

No i do PlayStation4 podłączysz system VR, dzięki któremu będziesz mógł cieszyć się zabawą w wirtualnej rzeczywistości!

Cena: ok. 1500 zł

4. FRYTOWNICA BEZTŁUSZCZOWA PHILIPS AIRFRYER XL

Frytownica PhilipsFrytownica Philips Fot. Agata Jakubowska/ Agencja Wyborcza.pl

Popularny, bo bardzo sensowny produkt. 80 proc. (wyliczenia Philipsa) mniej tłuszczu. Smaku. Hmm. Frytki z airfryera nie smakują tak samo jak potraktowane zwykłą frytownicą i olejem. Lecz to nie znaczy, że smakują gorzej, są chrupiące na zewnątrz i delikatne w środku. Powietrzem (o temperaturze ok. 170-180°C) można "smażyć", "grillować", "piec", także mięso czy warzywa. Gadżet pokaźny, paruje jak lokomotywa, nie stawiaj pod szafką. Raczej ładny. W wersji XL pomieści produkty na posiłek dla pięciu osób. Drogi, ale to nie garnek. To smażalnica powietrzem!

Cena: 800 zł

5. ACER ASPIRE SWITCH 10 V

AcerAcer Fot. materiały prasowe

Dopieszczone urządzenie 2 w 1. Ocieka elegancją - od obudowy ze szczotkowanego metalu po przyjemną w dotyku kratkę i duże antypoślizgowe nóżki. Nawet maksymalny kąt wychylenia wyświetlacza szerszy niż u wielu konkurentów. Nadaje się do pracy na kolanach, choć lekka klawiatura nie zapewnia pełnej stabilizacji. Działa bardzo płynnie. 

Cena: 1900 zł


*Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 328,03% dla reprezentatywnego przykładu pożyczki przy następujących założeniach: okres kredytowania 60dni, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 550 zł, całkowita kwota do zapłaty 698,50 zł, spłata całkowita 1 raty w wysokości 698,50 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt pożyczki 148,50 zł (w tym: prowizja 148,50 zł, odsetki 0 zł)