Laptop dla ucznia - jaki sprzęt będzie idealny?

AS
06.05.2018 18:46
laptop do nauki

laptop do nauki (pexel)

Coraz chętniej i coraz częściej kupujemy laptopy naszym dzieciom z myślą stworzeniu jak najlepszych warunków do nauki. Czym cechuje się laptop idealny do edukacji? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas zakupu!

Dzisiejszy rynek jest dosłownie zalany laptopami o rozmaitym zastosowaniu. Inny laptop będzie nadawał się do pracy grafika, inny laptop będzie dobrym wyborem dla gracza, a jeszcze inny wybierze ktoś kto od czasu do czasu lubi poserfować po Internecie.

A jaki laptop będzie dobry do nauki? Jest kilka cech, które szczególnie wyróżniają najlepsze laptopy do nauki. Czym dokładnie powinien odznaczać się sprzęt tego typu?

Najlepszy laptop do nauki: mobliność

Lekka i wytrzymała konstrukcja laptopa oraz kompaktowe rozmiary to najbardziej pożądane cechy najlepszego laptopa do nauki . Uczniowie oraz studenci potrzebują urządzenia, które jest poręczne i nie będzie obciążeniem dla kręgosłupów. Dzięki niewielkim rozmiarom laptopa, łatwo spakujemy go do szkolnej torby czy plecaka. Bez problemów szybko też wyjmiemy go i przygotujemy do zajęć

Najlepszy laptop do nauki: wydajność

Poszukując najlepszego laptopa do nauki pamiętajmy, że karta graficzna w ogóle nie będzie grała roli. Najistotniejsze jest znalezienie laptopa z mocnym procesorem, który pozwoli na szybkie uruchamianie wielu aplikacji. Cennym elementem będzie dysk typu SSD, który umożliwi na szybki rozruch systemu. Dzięki temu, szybkie sprawdzenie notatek przed zajęciami, bądź przygotowanie sprzętu do pracy nie będzie problemem dla naszego dziecka!

Najlepszy laptop do nauki: ekran

Duży ekran to oczywiście więcej widocznych detali, ale także większy pobór mocy oraz większe gabaryty samego laptopa. Dlatego przekątna ekranu wynosząca 15 cali jest optymalnym rozmiarem ekranu w przypadku laptopa do nauki. Dobrze sprawdzi się także ekran, w którym matryca nie tylko wyświetla obraz, ale również jest panelem dotykowym.

Najlepszy laptop do nauki: bateria

Konieczność ciągłego ładowania sprzętu między lekcjami, bądź co gorsza, rozładowanie się laptopa w trakcie zajęć to poważne utrudnienia dla ucznia. Całodniowe siedzenie w szkole lub na uniwersytecie zmusza do znalezienia sprzętu o pojemnej i mocnej baterii. Długi czas pracy na jednym ładowaniu to bodaj najważniejsza cecha najlepszego laptopa do nauki . Taki laptop powinien mieć baterię, która wytrzyma co najmniej od 6-8 godzin na jednym ładowaniu.