Tablety do 650 zł - niedrogie, ale wydajne i funkcjonalne

red
07.08.2019 09:00
Tablety do 650 zł - przegląd

Tablety do 650 zł - przegląd (fot. pixabay)

Chociaż tablety nie cieszą się już tak dużą popularnością, jak jeszcze kilka lat temu, to wciąż mają swoich zwolenników. Dobrze sprawdzają się do pracy (zwłaszcza modele z dołączaną klawiaturą), przeglądania internetu, oglądania filmów czy grania. Wybraliśmy dla was najciekawsze propozycje za mniej niż 650 zł.

Tablet to dobra propozycja dla każdego, kto chce wygodnie przeglądać internet, czytać e-booki oraz oglądać filmy w podróży. Zanim jednak zdecydujemy się na jakiś model warto zwrócić uwagę na takie jego cechy jak:

 • ekran - liczy się rozmiar, rozdzielczość oraz proporcje;
 • system operacyjny - większość modeli działa na systemie Android, ale nie brakuje też tych z systemem Windows czy iOS;
 • wydajność - w zależności od tego, do czego będziemy chcieli używać tabletu, poszczególne parametry zapewniające wydajną pracę będą się różnić;
 • dostępne złącza i moduły.

Tablety do 650 złTablety do 650 zł kolaż redakcja, materiały partnerów

Najpopularniejsze są tablety o ekranie 7- lub 10-calowym w formacie 16:9. To bardzo uniwersalna opcja, która sprawdzi się zarówno przy oglądaniu filmów, jak i przeglądaniu internetu. Jeżeli jednak tablet ma nam służyć przede wszystkim do czytania to można skusić się na model z ekranem 4:3 (najczęściej będą to urządzenia 8- i 9,7-calowe). Warto przy tym zauważyć, że jeżeli na tablecie będzie przede wszystkim czytać e-booki czy przeglądać wiadomości na stronach www, to nie ma również potrzeby inwestować w najnowocześniejszy sprzęt dostępny na rynku, którego możliwości nie wykorzystamy. 

TabletTablet Fot. shutterstock

Ciekawą opcją będą również tablety 2w1 z dołączaną klawiaturą. Takie model świetnie sprawdzą się w pracy, a przy tym są niezwykle poręczne. Najczęściej wykorzystują system operacyjny Windows, dzięki czemu bez trudu uruchomimy również większość najważniejszych aplikacji oraz programów. Tego typu urządzenia mają zazwyczaj nieco większy ekran (10-calowy) i sporą wydajność, dzięki czemu możemy zarówno komfortowo pracować, jak również oglądać filmy czy grać. 

Komentarze (28)
Zaloguj się
 • tijeras66

  Oceniono 15 razy 5

  "Dobrze sprawdzają się do pracy (zwłaszcza modele z dołączaną klawiaturą)," - chyba pracy w postaci pisania bieda-artykułów dla gazety

 • qnqn

  Oceniono 4 razy 4

  Radzę kupować chińskie "podróbki". Bo tak naprawdę nie są żadnymi podróbkami. Handlowałem kilka lat sprzętem kupowanym w Chinach. Dosyć szybko się zorientowałem, że tzw "markowe" sprzęty, są produkowane w tych samych fabrykach i z tych samych części co tablety które ja kupowałem jako NoName, w cenie średnio 5-6 razy niższej co "markowe".
  Szczytem idiotyzmu dla mnie niestety jest kupowanie np maca za 3-4k z parametrami porównywalnymi co np PC za 1000zł. A przepraszam, zwykły PC nie ma naklejki na samochodzik.

 • skandy5

  Oceniono 4 razy 2

  Dobrze sprawdzają się w pracy, szczególnie te klawiaturą?

  Najlepsze do tego są tzw. laptopy

 • hens

  Oceniono 5 razy 1

  Kupowanie tabletu bez modemu GSM z LTE jest nieporozumieniem. Samo Wi-Fi w sprzęcie ma zastosowanie jedynie jako tablet w pobliżu routera. Na wycieczce, plenerze lub w samochodzie o PKP nie wspomnę, tablet golas tylko z Wi-Fi może służyć jako odtwarzacz multimediów lub deska do krojenia.

 • the_incognito

  Oceniono 5 razy 1

  W 2018 urządzenie wyposażone w 1,5 czy 2GB pamięci zdecydowanie nie będzie ani wydajne ani funkcjonalne. Przestrzegam też przed kupnem urządzeń opartych na jakimś słabym Mediateku czy czymś jeszcze bardziej egzotycznym - użytkowanie będzie nieustająco frustracją.

 • ltte

  Oceniono 3 razy 1

  Jak zrobić, żeby ten cholerny Android nie łykał tych wszystkich instalacji w tle, które go później niemiłosiernie zmulają. Czy jest nad tym jakaś kontrola, ew. ustawienie, które to blokuje?

 • sylenth

  0

  Polecam ipada pro 12,9 cala. Nigdy nie wrócicie do laptopów.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 2 razy 0

  Ja mam tradycyjny telefon i 8 calowy tablet-telefon.

 • lech2011

  0

  Macie jeszcze coś taniego na składzie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX