Jeśli nie Tesla, to co? Wehikuły elektryczne dla każdego

KS
17.05.2018 10:00
Jeśli nie Tesla, to co? Wehikuły elektryczne dla każdego

Jeśli nie Tesla, to co? Wehikuły elektryczne dla każdego (fot. Xiaomi)

Moda na lekkie, szybkie i ekologiczne środki transportu trwa. Stąd rosnąca popularność elektrycznych deskorolek czy hulajnóg. Poniżej wybraliśmy dla was najciekawsze propozycje dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga to propozycja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą szybciej przemieszczać się na niedużych odległościach. Stanowi wygodną i poręczna alternatywę dla roweru oraz zapewnia nie mniejszą zabawę niż deskorolka. To dobra propozycja także dla osób, które z powodów zdrowotnych lub słabszej kondycji unikają jazdy na rowerze czy tradycyjnym sprzęcie. Możemy dzięki niej podjechać szybko do sklepu, szkoły czy pracy. Jeżeli kupujemy hulajnogę, na której będzie jeździć osoba dorosła, należy zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie urządzenia oraz maksymalną osiąganą prędkość (niektóre modele rozpędzają się nawet do 40 km na godzinę - taka hulajnoga nie jest polecana dla dzieci). 

Hulajnogi elektryczne różne markiHulajnogi elektryczne różne marki kolaż redakcja, materiały partnerów

Deskorolka elektryczna

Deskorolki elektryczne zyskują coraz więcej zwolenników. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na takie parametry jak moc silnika, maksymalna prędkość, pojemność akumulatora czy rozmiar kół. Na rynku dostępne są modele terenowe, dla dzieci, a nawet takie z rączką czy siedziskiem. Jazda na deskorolce elektrycznej jest nieco trudniejsza niż na klasycznej, jednak przy odrobinie wprawy będzie to urządzenie bezpieczne i funkcjonalne. 

Deskorolka elektrycznaDeskorolka elektryczna kolaż redakcja, materiały partnerów

Pojazdy elektryczne dla dziecka

A może to wasze dziecko marzy o własnym pojeździe? Dobrym pomysłem może być elektryczny samochodzik - sterowany przez dziecko lub przez rodzica za pomocą specjalnego pilota. Wśród dostępnych modeli znajdziemy zarówno te przypominające samochody sportowe, osobowe czy terenowe, jak i wyglądające jak motocykle czy traktory. To doskonały pomysł na prezent z okazji zbliżającego się dnia dziecka, jak i z okazji urodzin czy innego święta. Przed zakupem zwróćcie uwagę, czy pojazd posiada certyfikaty bezpieczeństwa oraz jak pojemny jest jego akumulator.

Pojazdy elektryczne dla dzieckaPojazdy elektryczne dla dziecka kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Więcej o:
Komentarze (51)
Zaloguj się
 • japka_putina

  Oceniono 7 razy 5

  Tesla za ponad pół miliona, czy hulajnoga? Oto dylemat absolutnych kretynów zwanych dziennikarzami.

 • spam_box

  Oceniono 5 razy 3

  Polska powinna prowadzić badania nad silnikami na zdrowaśki.

 • goldendeliceus

  Oceniono 5 razy 3

  Wątpliwości? A ile to samochodów o napędzie elektrycznym, zgodnie z zapowiedzią premiera Morawieckiego będzie poruszać się po naszych drogach w najbliższych latach?

 • haha-to-ja

  Oceniono 1 raz 1

  "Jeśli nie Tesla, to co? Wehikuły elektryczne dla każdego"

  ale majOm w tej gazecie kupywrighterów kreatywnych jak konferansjer na dożynkach haha

 • ryanmdusa

  Oceniono 1 raz 1

  furmanki, tradycyjnie po polsku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX