Honor 10 zaprezentowany. Będzie sprzedażowy hit?

Kuba Dobroszek
21.05.2018 14:27
Honor 10 oficjalnie pokazany w Chinach

Honor 10 oficjalnie pokazany w Chinach (fot. materiały Honor)

"It's London, baby!" - wykrzyczałem do współtowarzyszy od razu po wylądowaniu na lotnisku Heathrow, niczym Joey z "Przyjaciół" fotografując wszystko, co się da. Ale nie Westminster, Tower Bridge czy Pałac Buckingham były podczas tego wyjazdu najważniejsze. W miniony wtorek Honor 10 oficjalnie zadebiutował w Europie.

Honor to marka kilka lat temu wprowadzona na rynek przez Huawei. W dużej mierze smartfony sygnowane nazwą Honor to tańsze odpowiedniki nieco popularniejszych modeli firmy-matki. Tańsze nie oznacza jednak, że gorsze, bo specyfikacje telefonów nierzadko są niemal identyczne.

Różny jest za to design - eksperci i użytkownicy nazywają projekty Honora "najładniejszymi smartfonami na rynku". - Spójrzmy na konkurencyjne modele. Szare, czarne, białe - nuda. Nasze telefony są dużo atrakcyjniejsze! - wykrzyczał we wtorek ze sceny prezes Honora, George Zhao, prezentując dostępne wersje kolorystyczne najnowszego flagowca. Producent celuje przede wszystkim w młodszych użytkowników i - sądząc po oficjalnych wynikach sprzedaży - wychodzi mu to całkiem nieźle.

Honor 10Honor 10 Fot. Redakcja

Na europejską premierę Honora 10 wybrano Londyn - bo to miasto młodych ludzi i innowacyjności, a tak właśnie chce pozycjonować się azjatycka marka. Jeśli chodzi o technikalia, Honor 10 to bliźniaczy model do Huawei P20. Różni się w zasadzie chyba tylko aparatem, choć i tu znajdziemy wspólne cechy - chociażby funkcję AI, która automatycznie rozpoznaje fotografowany model, dobierając do niego wszelkie parametry obrazu.

Honor ma jednak nad Huaweiem dwie zasadnicze przewagi: design i cenę. O ile ten pierwszy aspekt to kwestia gustu (mnie się Honory podobają!), o tyle z drugim nie ma co dyskutować. Praktycznie te same możliwości otrzymujemy w znacznie korzystniejszej cenie! I właśnie dlatego nie mam wątpliwości, że Honor 10 okaże się sprzedażowym hitem - stosunek jakości do ceny, tak ważny dla wielu klientów, jest w tym wypadku niepodważalny.

Honor 10 oficjalnie pokazany w ChinachHonor 10 oficjalnie pokazany w Chinach fot. materiały Honor

Brytyjski "The Register" napisał, że ekspansja Honora - potencjalnie hamująca sprzedaż telefonów Huawei - to obecnie jedno z najciekawszych zjawisk w branży elektronicznej. Bo Honor to zupełnie nowa tożsamość, marketingowo budowana niezależnie od giganta, obecnego na rynku nieco dłużej. 

Jeżeli szukasz smartfona, który z powodzeniem mógłby rywalizować z najlepszymi flagowcami, a nie chcesz wydawać na telefon ponad 3000 złotych - poważnie zastanów się nad Honorem 10. Z Londynu przywiozłem nie tylko maślane ciasteczka i doświadczenie jazdy rowerem w ruchu lewostronnym. Miałem bowiem możliwość dłuższego obcowania z tym modelem i muszę przyznać - pierwsze wrażenia są całkowicie pozytywne!

Honor 10Honor 10 fot. DM

It's Honor 10, baby! Sprawdź ceny smartfonów chińskiej marki: