Bierzesz pożyczkę przez internet? Na to trzeba uważać i zwracać uwagę [Porady]

KS
20.04.2018 09:05
Bierzesz pożyczkę przez internet? Na to trzeba uważać i zwracać uwagę

Bierzesz pożyczkę przez internet? Na to trzeba uważać i zwracać uwagę (fot. pexels)

Obecnie najłatwiej pożyczyć pieniądze przez internet. Jednak zanim podpiszemy umowę, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Podpowiadamy, jak bezpiecznie pożyczyć pieniądze przez internet.

Wybierz wiarygodną instytucję

Przede wszystkim zanim zdecydujesz się na szybką pożyczkę przez internet, nie daj się zwieść obietnicom i reklamom najtańszej oferty. Znajdź bank lub inną wiarygodną instytucję, która ma silną pozycję na rynku i cieszy się dobrymi opiniami. Niestety w internecie łatwo natrafić na nieznane firmy, które oferują pozornie najlepszą ofertę na rynku. Jeżeli jednak taka firma nie jest ci znana i nie wzbudza zaufania - zastanów się dwa razy, czy warto z nią podpisać umowę. Zawsze warto także porównać oferty różnych instytucji, aby znaleźć najkorzystniejszą pożyczkę dla siebie. 

Dokładnie przeczytaj umowę

Kiedy już wybierzemy pasującą nam ofertę pożyczki internetowej, dokładnie przeczytajmy warunki umowy. Jeżeli pojawią się jakieś wątpliwości - konsultant ma obowiązek je rozwiać. W przypadku pożyczek online możemy zadzwonić na specjalną infolinię. Nie podpisuj żadnej umowy, jeżeli którykolwiek z jej punktów jest dla ciebie niezrozumiały.

Sprawdź, ile to będzie kosztować

Kolejną ważną kwestią, podczas wybierania pożyczki jest sprawdzenie jej kosztów. Pamiętajmy, że na całkowity koszt pożyczki wypływa nie tylko oprocentowanie wyznaczone przez bank czy inną instytucję udzielającą pożyczek. Do kosztów pożyczki należy doliczyć prowizję, wskaźnik RSSO oraz wszelkie dodatkowe opłaty, np. za ubezpieczenie lub uruchomienie pożyczki. 

Pożyczki przez internet cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ jest to obecnie jeden z najszybszych i najprostszych sposobów uzyskania dodatkowego finansowania. A w przypadku niedużych kwot - nie jest wymagane zbyt dużo formalności. Jednak bez względu na to, jak bardzo potrzebujemy gotówki, należy zawsze pamiętać o tym, by podpisywać umowy z wiarygodnymi instytucjami i dokładnie czytać każdą umowę przed podpisaniem. 

Więcej o: