Miej dane pod kontrolą - dyski małe, szybkie i potężne na każdą kieszeń

red
07.08.2019 08:00
Miej dane pod kontrolą - dyski małe, szybkie i potężne na każdą kieszeń

Miej dane pod kontrolą - dyski małe, szybkie i potężne na każdą kieszeń (fot. pixabay)

Pomimo popularności przechowywania danych w chmurze, wiele osób wciąż woli posiadać lokalne kopie najważniejszych plików i dokumentów. Szukacie najlepszego na to rozwiązania? Wybraliśmy dla was najciekawsze opcje w różnych przedziałach cenowych i dopasowane do różnych potrzeb.

Pojemny pendrive

Przenośna pamięć USB - pendrive to zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie, zwłaszcza jeśli zależy nam na mobilności i możliwości zabrania naszych danych ze sobą. Są niewielkie i stosunkowo niedrogie, zwłaszcza jeśli wybierzemy model z mniejszą pojemnością i nie zależy nam na dużej szybkości zgrywania danych. My wybraliśmy dla was modele o pojemności powyżej 100 GB w bardzo rozsądnych cenach.

Pojemny pendrivePojemny pendrive kolaż redakcja, materiały partnerów

Dyski zewnętrzne HDD 

Dyski zewnętrzne mogą służyć zarówno do trzymania danych, jak i tworzenia backupów. Z pomocą odpowiedniego oprogramowania (często dostarczanego bezpośrednio przez producenta dysku) możemy szybko skonfigurować taki dysk do automatycznej synchronizacji kopii zapasowej. Wybierając model w odpowiedniej obudowie antywstrząsowej, możemy dodatkowo zabezpieczyć go przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Dyski zewnętrzne HDDDyski zewnętrzne HDD kolaż redakcja, materiały partnerów

Dyski zewnętrzne SSD

Nowocześniejsze od standardowych dysków HDD dyski zewnętrzne SSD są bardziej niezawodne i wytrzymałe. Uszkodzenia mechaniczne nie są dla nich tak groźne jak w przypadku zwykłego dysku, dlatego są odpowiednie dla osób, które często zabierają je ze sobą w drogę. Jednak ich największym plusem jest szybszy odczyt danych. Chociaż dyski SSD są znacznie droższe od modeli HDD, nam udało się znaleźć kilka ciekawych propozycji w bardzo atrakcyjnych cenach. 

Dyski zewnętrzne SSDDyski zewnętrzne SSD kolaż redakcja, materiały partnerów

Domowe serwery - NAS

To wciąż niezbyt popularne rozwiązanie w domach, jednak zbudowanie bezpiecznego archiwum danych może być bardzo proste. Serwery NAS oferują nie tylko funkcję backupu danych dla wszystkich urządzeń podłączonych do domowej sieci (komputerów, smartfonów, itd), ale pełni również rolę centralnego serwera, z którego w prosty sposób możemy uzyskać dostęp do plików. Takie rozwiązanie to koszt koszt zazwyczaj kilkuset złotych, a profesjonalnie jednostki nawet kilku tysięcy. 

Domowe serwery - NASDomowe serwery - NAS kolaż redakcja, materiały partnerów
Komentarze (22)
Zaloguj się
 • ardal

  Oceniono 6 razy 6

  "Szukacie najlepszego na to rozwiązania?" Polska język trudna język ? A nie lepiej: "szukacie najlepszego rozwiązania ?", a nie "na to".

 • dlugi48

  Oceniono 2 razy 2

  Pendrive to najlepszy sposób by utracić dane. Psuje niespodziewanie i bez wyraźnej przyczyny.

 • dlugi48

  Oceniono 1 raz 1

  Dane pod kontrolą? Obecnie NIE MA SPOSOBU na bezpieczne przechowywanie. Najbezpieczniejszy sposób to trzymanie na zewnętrznym dysku HDD, tylko nie należy nim rzucać. Najlepiej na dwóch, a jeden schować w bezpiecznym miejscu.

 • dupajasi0

  Oceniono 3 razy 1

  Pendrajwy usb mają jedną fajną cechę. Czasem po ich podłączeniu do komputera pojawia się bardzo fajny komunikat, że dysk nie jest sformatowany i żeby go użyć cza go sformatować. Więc nie do końca jestem pewny czy to dobry sposób ma 3 ma nie ważnych danych. ;-)

 • raknawspak

  0

  Małe i szybkie to tylko w majtkach sojowych redaktorków z gazety next

 • ochujek

  0

  Dostałem pendriwe-reklamówki. 3 sztuki różnych firm. Szybko padły. Dane przepadły.

 • haha-to-ja

  Oceniono 2 razy 0

  "Potęzne dyski ssd" chyba nowy zaciąg stazystów w gazecie

 • senior_1948

  0

  idealne do wgrania wirusa na MBR

 • drakaina

  Oceniono 6 razy -2

  W kwestii SSD "znacznie droższe" jest nadal niedopowiedzeniem. Póki co są po prostu koszmarnie drogie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX