Komputery All-In-One - czy warto? Podpowiadamy, jaki komputer AIO wybrać

KS
29.05.2018 12:00
Komputery All-In-One - czy warto?

Komputery All-In-One - czy warto? (fot. pexels)

Jeżeli szukasz kompaktowego komputera, który sprawdzi się w podstawowych zadaniach, rozważ zakup komputera All-In-One (wszystko w jednym). Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed wyborem modelu dla siebie.

Komputery All-In-One zyskują na coraz większej popularności przede wszystkim dlatego, że są coraz wydajniejsze, a przy tym zajmują niewiele miejsca. To komputery stacjonarne, które wszystkie podzespoły mają ukryte w obudowie monitora, zaś jedynymi elementami, które dodatkowo należy podłączyć są mysz i klawiatura. 

Komputery All-In-One to doskonałe rozwiązanie przy małych przestrzeniach, gdy zależy nam na komputerze stacjonarnym a nie laptopie (chociażby ze względu na komfort pracy). To popularne rozwiązanie przede wszystkim do biur, ale pojawiają się na rynku modele, które spełnią potrzeby graczy. 

Główną wadą komputerów AIO jest to, że użytkownik nie ma możliwości wymiany podzespołów lub jest ona utrudniona, dlatego warto bardzo starannie rozważyć zakup modelu, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom. Do biura lub codziennego użytkowania wystarczą mniejsze modele (np. 21-calowe) z procesorem Intel Core 2 Duo czy Core i3 wraz z zintegrowaną kartą graficzną. Dobrze, jeśli komputer wyposażony jest w co najmniej 4 GB pamięci RAM i dysk twardy o pojemności 1 TB. Komputery All-In-One dla graczy to zdecydowanie droższe maszyny. Powinny być wyposażone w procesor Core i5 oraz Core i7, a także dedykowaną kartę graficzną oraz więcej pamięci RAM. Z kolei graficy powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na monitor i jakość matrycy - najlepszym rozwiązaniem będzie LCD-IPS. Bardzo pomocny podczas pracy będzie także ekran dotykowy. 

Więcej o:
Komentarze (10)
Zaloguj się
 • rutylowy

  Oceniono 10 razy 8

  Nie warto.

 • aronszechter77

  Oceniono 6 razy 6

  cenisz dobre dziennikarstwo?

 • Tomasz S

  Oceniono 4 razy 4

  A ja debil tu zajrzałem. Artykuł typu: chcesz mieć jaśniejszą sypialnię? Podpowiadamy: odsłoń okno baranie!!!

 • twzelnik

  Oceniono 5 razy 3

  Lepiej kupić szpadel. Szpadel jest przydatny.

 • lukamipisze

  Oceniono 3 razy 1

  crapiszcze.

 • gronostaj8

  Oceniono 2 razy 0

  Nie warto. Jak ktoś koniecznie musi mieć all-in-one to lepszą opcją jest monitor z wbudowanymi głośnikami i PC stick.

 • danuel

  Oceniono 4 razy 0

  Materiały partnera
  Nope. Nie warto inwestować w taki marketing. Nikt normalny się na takie oszustwo nie nabierze.

 • bl4z3n

  Oceniono 1 raz -1

  Czy lepiej jest mieć komputer dobry, czy zły? Możemy mieć też trochę zły albo trochę dobry. Kiedy mamy do wyboru trochę zły i dobry zawsze możemy się postarać o rozszerzenie wyboru o całkiem zły na uderzając młotkiem w komputer trochę zły, który się wtedy popsuje i osiągnie oczekiwaną przez nas jakość. Co ciekawe komputer całkiem dobry albo nawet bardzo dobry możemy również podobnymi metodami przenieść do poszukiwanej przez nas kategorii całkiem zły. Czy potrzebny dobrego młotek powinien być wysokiej jakości, czy wystarczy byle jaki i jak to wpłynie na jakość młotka oraz komputera? O tym w następnym odcinku.

 • java77

  Oceniono 3 razy -1

  pozostaje jeszcze wybor odpowiedniego systemu do tego komputera....i do naszych potrzeb....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX