Zapewnij ochronę swoim urządzeniom. Wybieramy najlepsze etui

AS
04.06.2018 09:45
etui

etui (pexel)

Zadrapania i drobne rysy na powierzchni urządzenia - nikt tego nie lubi. Zwłaszcza, gdy tego typu uszkodzenia pojawiają się na świeżo zakupionym telefonie, tablecie czy laptopie. Jak można się przed tym uchronić? Wybieramy najlepsze etui!

Etui już dawno przestały kojarzyć się z nudnym dodatkiem do sprzętu elektronicznego. Etui - w dobie urządzeń elektrycznych o często dosyć kruchej budowie - spełnia obecnie bardzo ważną funkcję ochronną. Co więcej, nadaje naszym gadżetom nowy wygląda, a także... dostarcza wiele ciekawych funkcji.

Nic więc dziwnego, że wśród najlepszych etui znajdziemy takie, które mają dodatkową baterię dla urządzenia, fizyczną klawiaturę bądź lampkę do podświetlania ekranu czytnika. 

Najlepsze etui: telefon

Telefon jest praktycznie najczęściej "otulanym" urządzeniem spośród tych znajdujących się w grupie codziennego użytku. Często ich wartość oraz bardzo delikatna struktura zmuszają nas do jak najszybszego nabycia etui. 

Odradzamy kupno tanich etui z niesprawdzonych źródeł. Często - oprócz wyglądu - nie dostarczą nam nic więcej. Najlepsze etui będą wykonane z twardych materiałów oraz dobrze pokryją boczną i tylną część urządzenia.

Najlepsze etui: tablet

Podobnie jak telefon, tablet również zasługuje na szczególną ochronę. Tu jednak najistotniejszy jest ekran. Większa matryca to oczywiście większa szansa na złapanie rys i obtarć. Dlatego też najlepsze etui ochroni tablet z obu stron.

Dodatkowa ochrona na przód może iść w parze z funkcjonalnością. Wiele etui na tablet zawiera funkcję podstawki. Dzięki właściwemu ułożeniu etui, możemy urządzenie postawić np. na biurku i oglądać w ten sposób film w komfortowych warunkach. Ciekawym dodatkiem wbudowanym w etui jest też klawiatura fizyczna.

Najlepsze etui: laptop

Laptop składa się z wielu komponentów, które są szczególnie narażone na wstrząsy i inne mechaniczne uszkodzenia. Jednak najbardziej czułym punktem dzisiejszych laptopów są dyski twarde.

Szukając najlepszego etui dla siebie najpierw powinniśmy sprawdzić rozmiar laptopa. Zbyt luźne etui nie dostarczy żadnej ochrony urządzeniu. Powinniśmy też unikać pokrowców wykonanych w pełni z pianki. Ochronią sprzęt przed rysami, ale będą kompletnie bezużyteczne, gdy laptop nam spadnie.

Najlepsze etui: czytnik e-book

Najbardziej narażonym na uszkodzenia jest ekran czytnika. Bardzo łatwo się rysuje, łapie zabrudzenia, a pył dostaje się w szczeliny urządzenia. Żeby tego uniknąć, jeszcze kupując czytnik powinniśmy nabyć etui.

Etui powinno być spasowane z kupowanym czytnikiem, aby zapewnić maksimum ochrony. Najlepsze etui na czytnik zawierają funkcję podstawki dla ułatwienia czytania oraz dysponują dodatkową funkcją wybudzania. Oznacza to, że po otwarciu etui, samoistnie uruchamia się czytnik. Zamykając etui, czytnik sam się wyłączy.