Graj na najwyższym poziomie - wszystko co musisz wiedzieć o laptopach dla graczy

AS
20.05.2018 14:57
laptop dla graczy

laptop dla graczy (Pexels)

Lubisz grać w wymagające gry, ale często podróżujesz? Chcesz łączyć przyjemne z pożytecznym? To może oznaczać jedno - potrzebujesz laptopa gamingowego. Czym jest laptop gamingowy? Jakie są jego zalety? Odpowiadamy!

Jest kilka powodów, dla których powinieneś zainteresować się laptopem dla graczy. Wydajność, mobilność i uniwersalność tego sprzętu pozwala, że w zwykłej torbie bądź plecaku zmieścimy potężną maszynę do gier, którą bez problemu zabierzemy wszędzie tam gdzie tylko zapragniemy.

Laptop gamingowy to sprzęt dedykowany graczom, a także tym którzy po prostu potrzebują szalenie wydajnego sprzętu do pracy. Takie urządzenie pod względem mocy bije na głowę zwykłe laptopy, co powoduje że jest on idealny dla grafików czy programistów, którzy nie lubią siedzieć przy komputerze stacjonarnym.

Laptopy dla graczy: podzespoły

Pierwsza i najważniejsza rzecz to podzespoły. Laptop dla graczy cechuje wysoka wydajność, która może konkurować nawet z bardzo mocnymi jednostkami stacjonarnymi. Wszystko po to, aby można było bez problemu grać w najbardziej wymagające gry gdziekolwiek jesteśmy. 

Duża ilość pamięci RAM, bardzo szybki procesor oraz wydajna karta graficzna to jedynie namiastka tego czym może pochwalić się porządny laptop dla graczy. Należy wspomnieć także o dużej ilości portów takich jak szybkie  USB trzeciej generacji, czy wejścia HDMI. 

Laptopy dla graczy: ekran

Bez wątpienie kolejny, bardzo istotny element, o którym należy nadmienić. Matowy ekran o wyższej przekątnej niż te, które są umieszczane w zwykłych laptopach, to standard wśród laptopów gamingowych. Zwykle laptopy gamingowe mają ekran o przekątnej piętnastu cali, bądź wyższej.

Taka rozdzielczość pozwala na wygodną rozgrywkę oraz komfortowe oglądanie filmów. Co ważne, ekrany w tych laptopach bez problemu działają w rozdzielczości FullHD czy nawet 4K dając graczom jak najlepszy obraz do wirtualnych rozgrywek. Wysoka jakość ekranu jest niezwykle ważna dla graczy. Względnie nieistotne detale graficzne mogą zadecydować o zwycięstwie

Laptopy dla graczy: konstrukcja

Trudno nie zwrócić też uwagi na unikalny wygląd laptopów gamingowych. Cechuje je "agresywna" obudowa o futurystycznym kształcie. Ostra i toporna sylwetka dodatkowo  podkreślana jest ostrym, czerwonym podświetleniem co przywodzi na myśl sprzęt wojskowy wprost z przyszłości.

Uwagę przykuwa także sama klawiatura. Najważniejsze, że jest ona podświetlana, co umożliwia rozgrywkę nawet do późnych godzin nocnych. Odpowiednio profilowana i tworzona z myślą o graczach, jest w pełni dostosowana do rozmaitych typów gier, takich jak shootery czy gry typu MOBA. 

Laptopy dla graczy: mobilność 

To co powoduje, że laptopy dla graczy są tak popularne jest ich waga. Biorąc pod uwagę ich osiągi i możliwości jakie oferują te laptopy, waga niektórych z nich wręcz powala.

Niektóre laptopy gamingowe ważą raptem dwa i pół kilograma! Bez problemu spakujemy go do plecaka i zabierzemy na uczelnie, do pracy, bądź po prostu będziemy mogli z nim wędrować po całym domu bez przemęczania się.