Smartfony z największymi ekranami. Idealne do oglądania filmów i grania. Oto nasze propozycje

SG
30.05.2018 15:11
Samsung Galaxy S9 Plus

Samsung Galaxy S9 Plus (fot. Bartłomiej Pawlak)

Na przestrzeni ostatnich lat ekrany w smartfonach urosły do rozmiarów, które mogłyby sugerować, że mamy do czynienia z tabletami. Na szczęście większość producentów znalazła sposób na duży wyświetlacz. Użytkownikom, którzy myślą o konsumpcji multimediów polecamy pod rozwagę poniższe modele.

Wszyscy zapewne doskonale pamiętamy niedawny wyścig na przekątne ekranów w smartfonach, który ostatecznie doprowadził do powstania nowej kategorii urządzeń - tzw. phabletów (połączenia smartfonu i tabletu). Wtedy na rynku zaczęły się pojawiać modele o absurdalnej momentami przekątnej, które ciężko było nazwać funkcjonalnymi.

Smartfon z 6-calowym ekranem już nie przeraża

Na szczęście producenci uspokoili swoje zapędy w kwestii nieustannego zwiększania przestrzeni roboczej, a co za tym idzie, gabarytów samego urządzenia. Od niedawna spora część z nich przesiada się na ekrany o wydłużonych proporcjach 18:9 (inaczej 2:1), co pozwala uzyskać nieco dodatkowych pikseli bez straty na komforcie użytkowania.

Smartfony z dużymi wyświetlaczamiSmartfony z dużymi wyświetlaczami fot. materiały partnera

Wyraźną redukcję widać też w ramkach okalających wyświetlacze. Do pełnych bezramkowych smartfonów nieco nam jeszcze brakuje, ale już teraz średni procent jaki zajmuje wyświetlacz na froncie urządzenia podskoczył. Nawet osoby o nieco mniejszych dłoniach mogą swobodnie posługiwać się takimi telefonami.

Duży smartfon nie tylko dla najbogatszych

Zapewne zauważyliście, że większość polecanych przez nas modeli należy do absolutnej czołówki pod względem parametrów technicznych. To bezpośrednio przekłada się na dość wysoką cenę takiego urządzenia. Na szczęście w zestawieniu uwzględniliśmy też kilka nieco tańszych smartfonów.

Smartfony z dużymi wyświetlaczamiSmartfony z dużymi wyświetlaczami fot. materiały partnera

Przykładem takich telefonów mogą być niedawno wprowadzone na rynek Samsung Galaxy A6 Plus oraz Lenovo Moto G6 Plus. Pierwszy z nich mimo ceny dużo niższej od flagowych modeli koreańskiego producenta może się pochwalić doskonałym 6-calowym ekranem Super AMOLED.

Wyścig na rozdzielczość nie ma sensu

Większa przekątna ekranu w smartfonie to gratka dla miłośników multimediów (filmów oraz gier). Przy zakupie takiego urządzenia warto jednak zwracać uwagę nie tylko na oferowaną rozdzielczość wyświetlacza. Przekłada się ona bezpośrednio na obciążenie baterii. Czasem lepiej ograniczyć się do zwykłego Full HD (1920 x 1080 pikseli).

Smartfony z dużymi wyświetlaczamiSmartfony z dużymi wyświetlaczami fot. materiały partnera

Cechami dużo ważniejszymi w codziennym użytkowaniu są widoczność ekranu w silnym świetle słonecznym, odporność panelu na zarysowania oraz obecność dodatkowych funkcji, które umożliwiają sterowanie smartfonem jedną ręką. Można też sprawdzić zgodność ze standardami HDR (High Dynamic Range).

Więcej o:
Komentarze (6)
Zaloguj się
 • dert4

  Oceniono 2 razy 2

  smartfon z dużym ekranem nazywa się - phablet

 • atos38

  Oceniono 1 raz 1

  Smartfon ma być:
  1. PONIŻEJ 5 cali. 5” to JUŻ JEST za duże i nie poręczne do noszenia, a i tak jest za małe do czytania. (6” też za małe. Wiem, miałem.) 6” to już smartfon … stacjonarny. Komputerem to nie jest i nie będzie. Komputer i tak potrzebujesz. Ostatnio producenci robią wszystkie powyżej 5”. To ładnie wygląda ale TYLKO jak to leży na stole. Ani to komputer, ani telefon. To patelnia.

  2. REALNY 2x sim + microSD, tak jak to robili wcześniej kilkanaście lat, a nie jakieś fikołki hybrydowe ! Przecież to co robią obecnie jest gorsze od tego co robili wcześniej. A powinno być dokładnie odwrotnie !
  Teraz niby robią 2-sim tylko TAK NAPRAWDĘ to wcale go NIE MA.

  3. Boki mają być W KANT, a nie półokrągłe, gładkie i śliskie.
  Na tych bokach mogłaby być także drobna tzw. faktura poprawiająca chwyt, a nie gładkie (chwyt nie pewny) jak robią obecnie wszyscy. To Jak się Czujesz trzymając to w dłoni JEST ważne. To jest Twój Komfort i TO SIĘ CZUJE.
  Robią półokrągłe ponieważ jakiś czas temu Apple tak zrobiło (to miała być taka innowacja/ rewelacja), a reszta jak zwykle bezmyślnie naśladuje. Tymczasem to wcale nie jest dobre. To jest złe!

  4. Bateria ma być Wymienialna przez UŻYTKOWNIKA tak jak TO BYŁO PRZEZ OSTATNICH 20 LAT! Dopóki producenci się nie zcwanili aby jeszcze bardziej ludzi UZALEŻNIĆ i od siebie.
  Każdy jeden tel. kom. służby mogą namierzyć fizycznie. I to momentalnie. To SĄ podstawowe działania operacyjne gdy jest jakaś sprawa.
  Bateria jest na stałe po to aby ludzie … nie mogli jej wyjąć. Teraz nawet po wyłączeniu przyciskiem w urządzeniu aktywny jest moduł dzięki któremu JEST ono do FIZYCZNEGO NAMIERZENIA. To dlatego uniemożliwiają wyjęcie baterii. Takie są porozumienia producentów ze służbami/rządem. Microsoft też ma takie porozumienia (Windows 10).
  Ten świat się zmienia. Zauważ jak zmienił się internet choćby w ciągu ostaniach kilku lat. Coraz większa cenzura, Cenzura, CENZURA …
  W każdym kraju, a w USA szczególnie wykorzystują GłupioFony do SZPIEGOWANIA. (nie wszystkich i nie cały czas. Tylko jak jest potrzeba). To jest pewne. Znam ich.
  Oprócz tego producent chce na tym wyjść dobrze marketingowo/ handlowo i zarobić dodatkowo.
  POZBAWIONO właścicieli urządzania możliwości wyłączania Szpiega, ŁATWEJ, TANIEJ i BEZPROBLEMOWEJ wymiany akumulatorów (teraz tylko Najwyżej w autoryzowanym serwisie) i tylko na baterię droższą, firmową. Na tańszy zamiennik nie wymienisz. Producenci chcą nas klientów Zmusić i wykorzystać dla swojego zysku.

  5. Brak 3,5mm gniazdka Jacka Dyskwalifikuje KAŻDY smartfon.
  NIE kupujcie tego!

  Jeśli nie ma powyższych 5 spraw to NIE kupię żadnego. Nie ma w ogóle o czym rozmawiać.

  6. Kamera max 7-8 Mpix. (I to zanadto). Mocniejsza jest nie potrzebna Tobie. Tak, Tobie.
  Potrzebna kamerka do prostych pamiątek i możliwość zrobienia foto do internetu. Im mocniejsza kamera/ matryca tym wyższa za nią cena. Na pewno.
  Im mocniejsza matryca tym więcej zbierze danych. Im więcej danych tym większy plik wynikowy. Do sieci Potrzebne są pliki ale MAŁE !
  Skończy się na tym, że zapłacisz dużo za mocną kamerę TYLKO PO TO aby na końcu SIEDZIEĆ i ZMNIEJSZAĆ zdjęcia, bo strony www i serwisy internetowe dużych nie przyjmują i samemu chcąc zaoszczędzić jak najwięcej miejsca, bo dużo dużych plików potrafi zajmować dużo-set MB, a nawet GB.
  Oprócz tego zaawansowane =drogie aparaty mają dużo bajerów, a prawie zawsze i tak kończy się na ustawieniu na „auto” i TAK ZOSTAJE. Bo do prostych pamiątek i to zanadto. Potrzebna jest naprawdę PROSTA i NIE droga kamera.
  Mówiąc krótko wysoko zaawansowana, skomplikowana i droga kamera w smartfonie jest dobra dla producentów/ sprzedawców ale nie dla przeciętnego człowieka.
  Piszę o fotografii amatorskiej dla przeciętnego człowieka, nie profesjonalnej.

  Miło by było:
  7. "Oczko" na pasek, zawieszkę.
  Dawniej KAŻDY ...

 • finli

  Oceniono 3 razy 1

  "Duży smartfon nie tylko dla najbogatszych", dzisiaj każdy może wziąć kredyt. ;)

 • oszrany

  Oceniono 2 razy 0

  Duzy smartfon to bezuzyteczny gadzet dla idioty, cos ala text duży smartfon nie tylko dla bogatych

 • Daniel Kepinski

  Oceniono 1 raz -1

  Nie poręczne guwno które nie nadaje się do codziennego użytku chyba ze nie mamy co robić??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX