Zestaw swój zestaw narzędzi: jakie narzędzia warto mieć w domu?

KS
27.12.2019 10:30
Zestaw swój zestaw narzędzi: jakie narzędzia warto mieć w domu?

Zestaw swój zestaw narzędzi: jakie narzędzia warto mieć w domu? (fot. pexels)

W domu nie może zabraknąć narzędzi, które pomogą w naprawie drobnych awarii lub przydadzą się podczas nieinwazyjnych remontów. Przygotowaliśmy dla was krótką listę niezbędnych narzędzi, jakie warto mieć w domowym warsztacie.

Młotek, komplet śrubokrętów czy miarka to absolutnie podstawowe minimum, które powinno znaleźć się w każdym domu. Wbijanie gwoździ, wyciąganie ich czy wkręcanie i wykręcanie śrub to najczęściej wykonywane zajęcia w domu. Podczas wielu prac przydadzą się także szczypce uniwersalne (kombinerki). Również wiertarka z kompletem różnych wierteł powinna znaleźć się w podstawowym wyposażeniu każdej skrzynki z narzędziami. 

W co jeszcze warto się zaopatrzyć? Z niedrogich drobiazgów warto wziąć pod uwagę poziomicę, kątownik, komplet pędzli, taśmy izolacyjne, latarka czy papiery ścierne. Wybierając latarkę można pomyśleć o modelu czołowym, dzięki czemu będziemy mieć wolne obie ręce podczas naprawy. Wymienione akcesoria przydadzą się przy wielu pracach, naprawach i remontach. Warto pamiętać także o komplecie kluczy płaskich czy pilniku do metali. Polecamy także, by w skrzynce na narzędzia znalazł się pistolet do klejenia na gorąco oraz wkrętarka - to bardzo uniwersalne narzędzia, które niewątpliwie się przydadzą. Jeżeli mamy nieco pojęcia o elektryce, warto mieć w zestawie narzędzi również lutownicę oraz szczypce boczne. Te ostatnie przydadzą się do przycinania przewodów czy ich zginania. 

Poniżej znajdziecie kilka najciekawszych propozycji, które udało nam się znaleźć w sklepach internetowych. 

Więcej o:
Komentarze (22)
Zaloguj się
 • bede_jojczyl

  Oceniono 10 razy 8

  Skomponuj? A co to, uwertura jakaś?

 • wamal

  Oceniono 10 razy 6

  Między poziomicą a poziomnica jesteś taka sama różnica jak między rumem i rumakiem, koniem i koniakiem piciem w Szczawnicy i szczaniem w piwnicy.
  Niedługo kierunki świata będziemy pisać: punodz, poudnie zahut i fshut

 • erte2

  Oceniono 8 razy 6

  Najbardziej wzruszył mnie ten pistolet "dedra dysza...". Bo, jak wiadomo, każdy chłop osobiście maluje swoje auto, a do tego obowiązkowo posiada sprężarkę (taką mniej więcej na jakieś 8 - 10 bar i koniecznie z silnikiem trójfazowym.

 • thousandfaces

  Oceniono 5 razy 5

  A czekan i dwie siekiery nie są niezbędne? Żałosnym trudno to nawet określić.

 • azjael

  Oceniono 4 razy 4

  No czekan to zarąbiście przyda się w domu - chyba jako alternatywa dla drabiny, żeby żarówkę zmienić pod sufitem

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 4

  Znow klamliwy tytul. W tytule "jakie" narzedzia a w tresci juz ktore. To jakie te narzedzia?

 • jsbmw

  Oceniono 5 razy 3

  Ja mam nawet czym przylutować. :)

 • obserwator_86

  Oceniono 2 razy 2

  Ten czekan bym sobie nawet kupił... pod warunkiem, że chwilę później mógłbym go wpakować w plecy tego dziennikarzyny, który spłodził ten bełkot.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX