Szukasz smartfona dla pracowników? Co wybrać za rozsądne pieniądze - starszy czy nowszy model

PP
01.06.2018 15:00
Huawei P10

Huawei P10 (fot. Bartłomiej Pawlak)

Szukasz telefonu dla swoich pracowników. Dobrze wybrać model, który sprawdzi się w każdej sytuacji, ale nie zrujnuje budżetu. Lepiej postawić na starszego flagowca czy słabszą wersję nowego modelu? Na co zwrócić uwagę?

Ekran i wymiary smartfona

Przede wszystkim trzeba sprawdzić jaką przekątną ma ekran. Dopiero od kilku miesięcy obserwujemy boom na większe wyświetlacze.

W starszych smartfonach dostaniemy zatem mniejszy ekran ze sporymi ramkami. W nowszych można często cieszyć się znacznie większą przestrzenią roboczą przy podobnych lub mniejszych wymiarach obudowy.

Pamięć RAM i procesor

Flagowce sprzed ponad roku mają bardzo sporo pamięci RAM, jednak zawsze warto zadbać także o ten aspekt. Dobrze jest wybrać model z przynajmniej 3 lub 4 GB pamięci operacyjnej. To znacznie ułatwi pracę na urządzeniu.

Jeśli chodzi o procesor to we flagowych smartfonach, nawet tych starszych absolutnie nie ma się czego obawiać. Mniej wydajne układy znajdziemy za to w "tańszych flagowcach", czyli słabszych wersjach najważniejszych modeli producentów.

W tym wypadku warto sprawdzić jaką wydajność oferuje smartfon, bo słabszy procesor to jeden z najbardziej z najważniejszych elementów, który charakteryzuje smartfony z tej półki.

Tańsze flagowce:

Bateria

Każdy lubi, gdy smartfon można ładować rzadziej niż raz dziennie. Niestety rzeczywistość wygląda tak, że smartfony są niesamowicie przeładowane prądożernymi funkcjami, przez co zużywają sporo energii.

Czasem lepiej jest wybrać nieco słabszy model, o mniej wyśrubowanych parametrach. Odbędzie się to oczywiście kosztem nieco gorszej wydajności, jednak wynagrodzi to czas pracy na jednym ładowaniu.

W telefonie służbowym nie potrzebujemy w końcu świetnego aparatu, rewelacyjnego ekranu OLED i sztucznej inteligencji. Obsługa narzędzia pracy powinna być łatwa, przyjemna i intuicyjna. Do tego urządzenie musi być niezawodne, a więc zdolne do pracy na jednym ładowaniu przez jak najdłuższy czas.

Bardzo ważne jest też, aby smartfon obsługiwał szybkie ładowanie. Miło też, gdy ma nowe gniazdo USB typu C, które jest wygodniejsze w użyciu.

Dodatkowe funkcje i oprogramowanie

Warto zwrócić uwagę jakie funkcje przydatne w pracy oferują poszczególne smartfony. Niektórzy producenci mają specjalnie przygotowane wersje tzw. flagowców "biznesowych".

W przypadku Samsunga jest to seria Note, która zawsze charakteryzowała się większymi ekranami i dodatkowym rysikiem ułatwiającym pracę. LG ma z kolei serię V, a Huawei Mate. Granice powoli zaczynają się jednak zacierać i w pracy równie dobrze mogą sprawdzić się smartfony z serii S (Samsung), G (LG) czy P (Huawei).

Dobrze jest również sprawdzić na jakiej wersji oprogramowania działa dany telefon - najlepiej aby Android był jak najświeższy. Nowe edycje przynoszą nie tylko dodatkowe możliwości, ale również poprawki z zakresu bezpieczeństwa. Jeszcze inną osobną kwestią są funkcje poszczególnych nakładek ułatwiające prace.

Flagowce starsze i nowsze:

 

Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
  • jar_i_mir

    0

    Kolejny artykuł bez żadnej sensownej treści. Niby dla pracodawcy, a z informacjami jak z pogadanki dla przedszkolaków.

  • tuderek

    0

    Kupiłem dla swoich pracowników smartfony Gigaseta... i wszyscy są zadowoleni. Taniej, a dobrze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX