Głośniki do komputera - jakie wybrać do oglądania filmów, jakie do gier, a jakie do pracy?

KS
05.06.2018 10:30
Głośniki do komputera - co wybrać?

Głośniki do komputera - co wybrać? (fot. unsplash)

Szukasz dobrych głośników do komputera? Powinny zostać dobrane do twoich potrzeb z uwzględnieniem tego, do czego najczęściej będziesz je wykorzystywać. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze.

Głośniki komputerowe do filmów i muzyki

Głośniki do oglądania filmów i słuchania muzyki można wybierać spośród zestawów 2.1, 5.1 a nawet 7.1. W skład zestawu wchodzi odpowiednia liczba głośników oraz subwoofer. Taki zestaw pozwoli nam osiągnąć wrażenie dźwięku przestrzennego, co zapewnia nam niemal kinowe wrażenia. 

Głośniki komputerowe do filmów i muzykiGłośniki komputerowe do filmów i muzyki kolaż redakcja, materiały partnerów

Głośniki komputerowe dla graczy

Wrażenia dźwiękowe są w wielu grach tak samo ważne, jak wizualne. Głośniki do komputera dla graczy wybieramy podobnie, jak modele do filmów czy muzyki. Najlepiej sprawdzi się zestaw 5.1, który zapewni dobre wrażenia dźwiękowe, a jednocześnie nie jest tak drogi jak komplet 7.1. Wielu graczy zamiast głośników decyduje się jednak na zakup dobrej jakości słuchawek, które pozwalają dodatkowo prowadzić czat głosowy i dają możliwość większego odcięcia się od dźwięków otoczenia.

Głośniki komputerowe dla graczyGłośniki komputerowe dla graczy kolaż redakcja, materiały partnerów

Głośniki komputerowe do pracy

W pracy możemy wykorzystać głośniki komputerowe przede wszystkim do prezentacji multimedialnych z dźwiękiem albo do wideokonferencji. Tego typu głośniki nie muszą być kosztowne, ani najwyższej jakości. Często doskonale sprawdzają się modele wmontowane w monitor lub laptop, albo podstawowy zestaw dwóch głośników. Dobrym pomysłem będzie głośnik bezprzewodowy, który jest łatwiejszy do przenoszenia. Jeżeli jednak na prezentacjach pokazujecie materiały filmowe i muzyczne, w których jakość dźwięku odgrywa ważną rolę, warto pomyśleć o zestawie głośników 2.1 lub 5.1.

Głośniki do komputera do pracyGłośniki do komputera do pracy kolaż redakcja, materiały partnerów

Poniżej znajdziecie jeszcze kilka propozycji głośników komputerowych, które polecamy ze względu na dobry stosunek jakości do ceny. 

Więcej o:
Komentarze (16)
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 5 razy 3

  Hama, Tracet... taaaaa...

 • Janusz Marian

  Oceniono 6 razy 2

  biurkowy zestaw Denon DM-* + monitor Audio, Tannoy lub inne stereo. Bez subwoofera bije na głowę wszystko powyżej.

 • allegropajew

  Oceniono 1 raz 1

  Ja kupiłem maluteńkie Logic 2.1 LS-20 za 39,99 zł dwa lata temu. I byłem z nich mega zadowolony (na subie jest pokrętło basów i pokrętło głośności, nie ma wyłącznika, ale ten na zasilający kabel USB kupiłem za 4,50 zł) do przedwczoraj, kiedy na YT znalazłem słynny sygnał "kanał lewy--kanał prawy" którym onegdaj na programie IV PR zaczynało się Studio Stereo. Okazało się, że mój zestaw jest MONOFONICZNY!!!!

  Szybki test, znaczy słuchawki zamiast głośników -- UFF, na wyjściu jest sygnał STEREO. Więc teraz szukam czegoś naprawdę 2.1 i najbardziej mi się podoba pewien Creative 2.1 za 199 zł. Podobne do tego, co widać na pierwszym zdjęciu, czyli wielki bas z regulatorami i dwudrożne satelity.

  Gościula

 • racetam

  Oceniono 1 raz 1

  chciałbym do komputera podłączyc te głosniki co są na głównym zdjęciu, które to? logitech? ;-)

 • trener44

  Oceniono 3 razy 1

  Reklama dźwignią handlu... tylko po co die męczyć oglądając filmy na komputerze??

  TReneR

 • jak70

  0

  mam,głośniki BOSE od 7 lat i są super,inne marki niestety ulegały awarii po krótkiej exploatacji

 • w11w11w

  Oceniono 2 razy 0

  nie jestem wielkim audiofilem, ale do muzyki najlepsze są dwa porządne głośniki przynajmniej dwudrożne. Muzykę mamy najczęściej stereo, więc po co zestawy 5+1 ?

 • aquanta

  Oceniono 3 razy -1

  Fajne zestawienie jest tutaj
  audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX