Inteligentne szczoteczki do zębów - poznaj funkcje, które ułatwią dbałość o zdrowy uśmiech

red
27.08.2019 10:00
Inteligentne szczoteczki do zębów

Inteligentne szczoteczki do zębów (fot. materiały producenta)

Stomatolodzy są jednomyślni - szczoteczka elektryczna o wiele lepiej poradzi sobie z czyszczeniem zębów, niż tradycyjna. Najnowocześniejsze szczoteczki elektryczne mają jednak znacznie więcej możliwości, niż tylko dokładne czyszczenie.

Inteligentne szczoteczki do zębów

Coraz więcej urządzeń codziennego użytku ma możliwość łączenia się za pośrednictwem Bluetooth ze smartfonem, dzięki czemu możemy łatwiej zarządzać domową elektroniką. Na rynku są również "smart" szczoteczki do zębów, które poza dokładnym czyszczeniem jamy ustnej, pomagają nam również w poznaniu właściwych technik szczotkowania, przypominają o regularności oraz kontrolują nasze efekty. Tego typu funkcje oferują szczoteczki z serii Oral-B SmartSeries, Goodwell czy Xiaomi. 

Oral-B SmartSeriesOral-B SmartSeries materiały producenta

Szczoteczki łączą się za pomocą specjalnych aplikacji z naszym smartfonem, dając nam dostęp do nowych funkcji. Dla przykładu aplikacja Oral-B umożliwia wybranie planu, który pomoże nam osiągnąć wyznaczony cel, np. wybielić zęby w ciągu miesiąca. W tym celu będzie przysyłać porady i kontrolować sposób, w jaki myjemy zęby. Poza tym aplikacja wskazuje gabinety dentystyczne, w których możemy ustalić dodatkowy plan działania w razie np. choroby dziąseł. Dodatkowo przysyła nam poranne newsy oraz przypomina o nadchodzących wydarzeniach oraz ma inne, bardziej zaawansowane funkcje. 

Szczoteczka elektryczna - jaką wybrać?

Oczywiście jeśli nie potrzebujecie tego typu gadżetów, możecie zdecydować się na tańszą, standardową szczoteczkę elektryczną do zębów. Wybierając ją należy pamiętać, że powinna być dopasowana do potrzeb osoby, która będzie z niej korzystać zarówno pod kątem rozmiaru, jak i twardości i długości włosia główki. Im wyższa częstotliwość ruchów główki - tym lepiej. Warto też zwrócić uwagę na długość pracy akumulatora oraz dodatkowe akcesoria dostępne w zestawie. 

Szczoteczka elektryczna - jaką wybrać?Szczoteczka elektryczna - jaką wybrać? kolaż redakcja, materiały partnerów

Szczoteczki elektryczne dla dzieci

Dzieci od 3. roku życia mogą już zacząć korzystać ze szczoteczek elektrycznych, jednak należy pamiętać, że wcześniej powinny dobrze opanować umiejętność mycia zębów zwykłą szczoteczką. Na rynku znajdziemy modele przeznaczone dla najmłodszych - z mniejszą główką i rączką. Nie tylko są one kolorowe i wyglądają zachęcająco dla dzieci, lecz również na tyle wygodne, że bez trudu maluch umyje nawet tylne zęby. Ciekawą funkcją dodatkową jest odtwarzanie melodii, którą słychać przez minutę podczas szczotkowania górnych zębów i przez kolejną minutę podczas szczotkowania dolnych, co pozwala dziecku na lepszą kontrolę wykonywanej pracy. 

Szczoteczki elektryczne dla dzieciSzczoteczki elektryczne dla dzieci kolaż redakcja, materiały partnerów

Więcej o:
Komentarze (7)
Zaloguj się
 • klm747

  Oceniono 5 razy 5

  czekam na inteligentny papier toaletowy, który podpowie czy dobrze podcieramy dupę...

 • nr36

  Oceniono 1 raz 1

  a wszystko to, za małe 400zł...

 • nie_z_rzeczownikami

  Oceniono 1 raz 1

  Materiały reklamowe i co czytamy? Church of Norway rejects same-sex marriage. LOL

 • az555

  0

  ludzie są coraz mniej inteligentni (różne 500+...itd),więc szczotki muszą być inteligentne

 • ilenka50

  0

  No i tak naprawdę nie napisaliście niczego rzeczywiście przydatnego. Jaka firma, jaka końcówka, jakie dodatkowe funkcje. Za to reklamodawca nie zapłacił?

 • gaz-wegaz

  Oceniono 3 razy -1

  Stomatolodzy są jednomyślni, że szczoteczka elektryczna o wiele lepiej poradzi sobie z czyszczeniem zębów niż tradycyjne modele.

  Pierwsze zdanie i od razu kłamstwo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX