Ekspres do kawy kapsułkowy - czy warto i czy to się opłaca?

red
07.08.2019 11:00
Ekspres do kawy kapsułkowy - czy warto i czy to się opłaca?

Ekspres do kawy kapsułkowy - czy warto i czy to się opłaca? (fot. pexels)

Ekspresy kapsułkowy zyskują coraz więcej zwolenników, ale wiele osób zastanawia się, ile kosztuje kubek kawy z takiego ekspresu? Przyjrzymy się kilku najpopularniejszym modelom ekspresów kapsułkowych i policzymy, czy to się opłaca.

Ekspres do kawy w kapsułkach - zalety i wady

Ekspres do kawy kapsułkowy jest naprawdę prosty w obsłudze, co zdecydowanie zalicza się do jego zalet. Po umieszczeniu kapsułki w urządzeniu, wybieramy odpowiedni tryb parzenia i po chwili w kubku czeka na nas gotowy napój. Do zalet niewątpliwie możemy zaliczyć również duży wybór smaków kaw oraz innych napojów, które można przygotować za pomocą ekspresu. Przy wyborze ekspresu warto wziąć pod uwagę, jakie napoje będziemy chcieli w nim przygotowywać i zapoznać się z ofertą producentów, ponieważ kapsułki są dedykowane ekspresom danej firmy i nie pasują do modeli innych producentów. Właśnie konieczność zakupu kapsułek jest najczęściej wymienianą wadą tego typu ekspresu. Czy mimo to zakup ekspresu się opłaca? 

Ekspress TassimoEkspress Tassimo red

Ile kosztuje ekspres kapsułkowy

Ekspresy kapsułkowe bardzo różnią się ceną między sobą. Na rynku znajdziemy modele za około 150-250 zł, jak również te, których cena zbliża się do 1000 zł. Dobrej jakości ekspres możemy kupić już za około 300 zł, a przy tym jego użytkowanie będzie proste, a ekspres spełni świetnie swoją funkcję. W droższych modelach często płacimy za dodatkowe funkcje, design lub najwyższą jakość wykonania. 

Ile kosztują kapsułki do ekspresu i kawa z nich?

Koszt kapsułek to około 20 zł 16 sztuk, przy czym do niektórych typów kaw, np. latte musimy wykorzystać dwie kapsułki na jeden kubek kawy. Większość czarnych kaw oraz napojów jak herbata czy kakao zrobimy z użyciem pojedynczej kapsułki. To oznacza, że jedna kawa będzie nas kosztować około 1,25 zł. To, czy jest to wysoka kwota zależy też od tego, ile kawy dziennie pijemy. Na pewno kawa parzona w ten sposób jest nieco droższa od kawy rozpuszczalnej czy parzonej samodzielnie. Jednak w przypadku ekspresu kapsułkowego płacimy również za wygodę. 

Nie da się porównać, czy kawa z ekspresu ciśnieniowego jest smaczniejsza od tych parzonych w inny sposób - to kwestia bardzo indywidualna. Jeżeli jednak w domu chcemy cieszyć się smakowymi kawowymi to przygotowanie ich w ekspresie kapsułkowym będzie najprostsze i najwygodniejsze.

Więcej o:
Komentarze (31)
Zaloguj się
 • MARCIN G.

  Oceniono 11 razy 7

  A jak tam ekologia gazeto..? Pieniążki za artykuł sponsorowany ważniejsze od zielonych ideałów?
  - kapsułki do ekspresów nie poddają się recyclingowi i stanowią ogromny problem ekologiczny - a przecież w robieniu kawy chodzi o przelanie wrzątku przez naturalne, zmielone ziarna....

 • Kuba x44

  Oceniono 9 razy 7

  Oczywiście, że nie warto i się nie opłaca!

 • xegar

  Oceniono 9 razy 5

  Chcesz zaśmiecać środowisko kolejnym kawałkiem plastiku po każdej kawce? Takie urządzenia powinny być zakazane. A żeby nie tworzyć kolejnego zakazu, powinni go na siebie nałożyć sami nabywcy urządzeń przyjaźniejszych środowisku, piętnujący kapsułkowców.

 • cozano

  Oceniono 8 razy 4

  Z 1 kilograma kawy ziarnistej można zrobić 120-140 filiżanek napoju. Kilogram w miarę dobrej kawy kosztuje 40-60 złotych. Łatwo zatem policzyć, czy kawa z kapsułek się opłaca.

 • rasta-mw

  Oceniono 11 razy 3

  jedyny ekspres jaki warto kupić to taki cieśnieniowy z młynkiem, a kapsułki to naprawdę kiepski pomysł, chyba że ktoś lubi chemiczny posmak

 • evergreen111

  Oceniono 9 razy 3

  Do KS, autora powyższego, lekcja polskiego gratis.

  Kapsułki NIE SĄ I NIE MOGĄ BYĆ DEDYKOWANE ekspresom danej firmy.
  Słownik Języka Polskiego: dedykować - poświęcić komuś utwór literacki, muzyczny lub dzieło sztuki, umieszczając w nim lub na nim dedykację.

  Może pan/pani nie dziękować za lekcję ojczystego języka. Drobiazg.

 • smacznakawa

  Oceniono 4 razy 2

  Kliknąłem bo chciałem sprawdzić, jak będzie wyglądał ten sponsorowany artykuł.

 • minkat

  Oceniono 1 raz 1

  Jak ktos pije 3(trzy) kawy tygodniowo to ok,to na kapsulki robilo 3 rodzaje kawy i szybko szlo, do tego bylo malo zmywania ale w kazdym innym przypadku to bez sensu. 10 lat temu tak bylo(maz 3, ja w ogole), teraz pijemy rozpuszczalna i dojrzewa w nas potrzeba kupienia sobie takiego zajebistego ekspresu co wszystko robi sam bo ta rozpuszczalna jednak taka sobie jest.

 • darijam

  0

  Nie jestem przekonana do ekspresu kapsułkowego i kawy z kapsułki, mimo że ekspres można kupić już za kilkaset złotych. Wolałabym jednak zainwestować więcej i kupić porządny sprzęt, np Delonghi: delonghi.com/pl-pl/produkty/kawa/ekspresy-do-kawy/ekspresy-wysokocinieniowe. Naprawdę jest duża różnica w smaku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX