Najtańszy abonament komórkowy z internetem - podpowiadamy na co zwrócić uwagę

KS
15.06.2018 10:00
Najtańszy abonament komórkowy z internetem

Najtańszy abonament komórkowy z internetem (fot. unsplash)

Jeżeli często surfujesz po sieci i lubisz być w na bieżąco zarówno z wiadomościami na portalach społecznościowych jak i z informacjami ze świata, to duży pakiet internetu będzie dla ciebie bardzo istotny przy wyborze odpowiedniego abonamentu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając właściwą ofertę.

Abonament z internetem bez limitów

Operatorzy wielokrotnie oferują nam w swoich pakietach komórkowych internet bez limitów, jednak niemal zawsze ta informacja opatrzona jest dodatkowymi warunkami. Często "nielimitowany" pakiet danych wiąże się z ograniczeniem prędkości przesyłu po przekroczeniu pewnego progu przesyłu danych. Najprościej mówiąc, jeżeli np. w miesiącu pobierzmy więcej niż 5 GB danych, to prędkość internetu może nam gwałtownie spaść. Wybierając ofertę abonamentu, w której ważny będzie dla nas pakiet internetu, warto więc dobrze zapoznać się z tymi ograniczeniami. Przy przeciętnym użytkowaniu internetu w telefonie i tak większość z nas nie przekroczy progów narzucanych przez operatora, ale jeśli lubimy oglądać filmy czy grać w gry na smartfonie, warto mieć to przede wszystkim na uwadze. 

Aby uniknąć przekroczenia pakietu danych, możemy również podłączać się pod WiFi zawsze, kiedy mamy taką możliwość. Warto też zwrócić uwagę na specjalne oferty, które wprowadzają niektórzy operatorzy, np. darmowy transfer dla serwisów społecznościowych (np. Plush, T-Mobile) lub serwisów wideo (T-Mobile).

Internet w roamingu w UE

Kolejną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli dużo podróżujemy za granicę będzie pakiet danych w roamingu. Coraz więcej operatorów dodaje do pakietu danych również możliwość wykorzystania części z nich w innych krajach Unii Europejskiej. Zazwyczaj jest to niewielka paczka - 2-3 GB, ale do podstawowego sprawdzenia informacji w sieci wystarczy. Niektórzy operatorzy wprowadzają dodatkowe warunki wykorzystania bezpłatnie danych w roamingu, np. nie można w danym miesiącu przebywać za granicą dłużej niż w Polsce. 

Najtańszy abonament z internetem - aktualne oferty

Wybraliśmy dla was kilka najkorzystniejszych ofert obecnie dostępnych u popularnych operatorów. We wszystkich zależało nam na tym, by rozmowy i smsy do wszystkich sieci były nielimitowane, aby łatwiej było porównać ofertę internetową. 

T-Mobile - internet bez limitów za 50 zł/miesięcznie i 1 zł przez 4 miesiące dla przenoszących numer

a2mobile -  internet bez limitów za 19,90 zł/miesięcznie (transfer danych zwalnia po 5 GB do 3Mb/s, po 10 GB - do 1Mb/s, po 15 GB - do 512 kb/s)

Orange - 5 GB za 39,99 zł/miesięcznie lub bez limitu za 49,99 zł/miesięcznie (transfer danych zwalnia po 10 GB)

Play - internet bez limitów za 50 zł/miesięcznie (transfer danych zwalnia po 10 GB) lub 70 zł/miesięcznie z dodatkowym internetem domowym

Plus - 2 GB za 30 zł/miesięcznie, 4 GB za 40 zł/miesięcznie lub bez limitów za 50 zł/miesięcznie; cena spada o 10 zł

Mobile Vikings - 9 GB za 19 zł/miesięcznie, 15 GB za 25 zł/miesięcznie lub 25 GB za 39 zł/miesięcznie

Nju Mobile - 10 GB za 29 zł/miesięcznie, 20 GB za 39 zł/miesięcznie

Plush - 15 GB za 25 zł/miesięcznie, serwisy społecznościowe nie zużywają pakietu danych, dodatkowe 10 GB na YouTube

Virgin Mobile - 9 GB za 19 zł/miesięcznie, 20 GB za 29 zł/miesięcznie lub 30 GB za 39 zł/miesięcznie w tym specjalny pakiet roamingu

Więcej o:
Komentarze (58)
Zaloguj się
 • alexcomp

  Oceniono 11 razy 9

  Właśnie dzisiaj złożyłem dyspozycję rezygnacji z internetu w firmie T-Mobile. I jestem szczęśliwy. Nigdy więcej żadnej umowy w tej firmie na usługi telekomunikacyjne!!!!

 • vontomke

  Oceniono 7 razy 7

  O T-mobile/Heyah zapomnijcie, oni nie potrafią nawet dotrzymywać własnych umów. Miałem u nich aneks na Smart M (4GB internetu - umowa na czas nieokreślony) który sobie nagle sami, bez powiadamiania, wycofali. Teraz twierdzą że nie mogą tego przywrócić bo "nie mają takiej oferty". Czyli "Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?" Do tego chamska i wprowadzająca w błąd obsługa na infolinii.

 • guernsey77

  Oceniono 5 razy 5

  Jak tych ludzi się #brzydkie słowo#. Oferty na kartę zdecydowanie lepsze: ->bez limitu rozmowy/sms/mms/15 gb danych to 25 złotych miesięczne a są i lepsze oferty.

 • Remigiusz Walter

  Oceniono 3 razy 3

  Troche mało rzetelnie. Jest jeszcze Otvarta i lajt mobile.
  Jak już porównywać to wszystko. 100 GB w lajcie za troche ponad 3 dyszki to dobra cena.
  Wkońcu ktoś obniżył te chore ceny neta. Brawo

 • atos38

  Oceniono 5 razy 3

  PLAY to OSZUŚCI. Przez rok płaciłem 50zł/mieś za obiecywany internet. Oni DOSKONALE WIEDZĄ, ŻE SZYBKOŚCI ŁĄCZA JAKI OBIECUJĄ PO PROSTU NIE MA !!! i NIGDY NIE BYŁO w dużym wojewódzkim mieście.
  TO Z GÓRY UKARTOWANE KŁAMSTWO ! I oni o tym DOSKONALE WIEDZĄ,i dalej sprzedają startery! Bo kto będzie się sądził ? Jak w sądzie udowodnisz, że faktycznie nie dostajesz tego co było obiecane ?
  OBSŁUGA W PUNKTACH PLAY JEST PRZETRENOWANA jak ludziom kłamać w tej kwestii i innych.
  Liczy się TYLKO ilu ludzi dadzą radę NACIĄGNĄĆ na podpisanie 2-letniego CYROGRAFU !!! Ile $ od ludzi wyciągną. Nawet jeśli część ludzi się zorientuje, że w rzeczywistości NIE MA tego co obiecane to i tak kilka miesięcy upłynie, a często więcej.

  Mili są TYLKO do momentu podpisania Cyrografu. Potem Mają cię Gdzieś!
  TRZYMAJ się Z DALEKA od Play.

  (a tu T-Mobile --> kopiuj: youtube.com/watch?v=Cr_hGi2IaE0 )

 • tatankaiyotake

  Oceniono 3 razy 3

  Nie wiem jak sprawdzaliscie te abonamenty - mam Nju 40GB za 29 złotych. W przyszłym miesiącu będzie to 80GB, po roku 100 a po dwóch 120 GB. do gadania mam drugą kartę z której właściwie nie korzystam.

 • atos38

  Oceniono 6 razy 2

  Play - OSTRZEGAM !
  Szczerze ODRADZAM Play.
  Ponad rok płaciłem Play za internet "bez limitów". To było KŁAMSTWO od samego początku.
  Oni sami DOSKONALE WIEDZĄ, że w Rzeczywistości NIE MA tego co obiecują !
  Jak pójdziesz do fizycznego sklepu to oni tam SĄ PRZETRENOWANI jak rozmawiać żaby wpuszczać klientów w kanał. Pytają się najpierw gdzie mieszkasz, po czym odpowiadają , że WŁAŚNIE w tamtym miejscy internet nie działa najlepiej ale rzekomo wszędzie indziej jest rewelacyjnie, a to oczywiście nie prawda. Wiem, ze świadomie kłamią, bo zdradził się konsultant który który obsługuje konto.

  Liczą tylko na to, że większość się nie zorientuje, a nawet jesli to upływa co najmniej kilka miesięcy i na tym już są "go przodu" finansowo.
  Transfer w dużym wojewódzkim mieście jest jak krew z nosa. Wszystko się ciągnie jak flaki z d. Za 50zł miesięcznie to możesz co najwyżej sprawdzić sobie pocztę. Nic więcej nie zrobisz.

 • wicipinski

  Oceniono 2 razy 2

  Ja mam rozmowy i smsy bez limitu i po 30 Gb internetu za 19zł na każdy numer. Takie rzeczy tylko w nju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX