Jaki power bank wybrać? Na co zwrócić uwagę? Przegląd

KS
16.07.2018 10:00
Powerbank

Powerbank (123rf.com)

Dobry power bank przyda się każdemu użytkownikowi urządzeń mobilnych. Większość modeli z powodzeniem naładuje smartfon, tablet czy czytnik e-booków, a najpotężniejsze power banki - także laptop.

Jaki power bank wybrać - najważniejsze parametry

Najważniejszym jest, by odpowiedzieć sobie na pytanie, co będziemy ładować power bankiem. Najpopularniejsze modele naładują każdy sprzęt mobilny zasilany napięciem 5 V. Wśród nich możemy wymienić chociażby: smartfony, tablety, smartwatche, e-booki, konsole przenośne, kamery sportowe, czytniki e-booków. Kupując power bank, należy zwrócić uwagę na jego pojemność wyrażoną w mAh. Dobrze jeśli jest ona dwukrotnie wyższa niż pojemność baterii w urządzeniach, które będziemy najczęściej ładować. Kolejna ważna kwestia to natężenie prądu (min. 1 A) oraz technologia ładowania. Jednak aby w pełni wykorzystać np. Fast Charge lub Quick Charge należy się upewnić, że nasze urządzenie również wspiera ten typ ładowania. Nie bez znaczenia będą również porty, w jakie wyposażony jest power bank. Im więcej końcówek, tym bardziej uniwersalne będzie urządzenie, jednak najważniejsze jest, by posiadał port USB i micro USB. 

Power banki do 100 zł - różne modelePower banki do 100 zł - różne modele kolaż redakcja, materiały partnerów

Power bank do telefonu lub tabletu - jaki?

O najważniejszych parametrach technicznych, na jakie ogólnie trzeba zwrócić uwagę, pisaliśmy już wcześniej. Smartfony i tablety to jednak urządzenia, które najczęściej większość z nas będzie ładować za pomocą power banka, dlatego wybraliśmy kilka modeli, które szczególnie są godne polecenia. Obecnie smartfony wyposażone są w baterię o pojemności około 3000 mAh, dlatego rozsądnym będzie wybrać power bank o pojemności do 10000 mAh. Posiadacze iPhonów mogą wybrać nieco słabsze modele, ponieważ zwykle bateria w tych telefonach jest również mniejsza. Do 2-3 krotnego naładowania iPhone'a 8 czy SE wystarczy power bank o pojemności do 5000 mAh.

Do naładowania tabletu będzie nam potrzebny potężniejszy power bank. Dobrze jest wybrać model o pojemności 18000-20000 mAh. 

Czy power bankiem naładujemy laptop?

Na rynku zaczynają się pojawiać power banki, którymi naładujemy również laptop, jednak są to urządzenia drogie i wciąż mało popularne. Tego typu power banki muszą mieć minimum 20000 mAh pojemności oraz możliwość dopasowania większego napięcia, ponieważ 5 V jest niewystarczające, by naładować laptop. Mimo to w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na rynku pojawiają się naprawdę potężne power banki. 

Power banki o pojemności od 20 000 mAhPower banki o pojemności od 20 000 mAh kolaż redakcja, materiały partnerów

Więcej o: