Lampy LED - estetyczne i praktyczne. Do pokoju dziecięcego, biura lub salonu

KS
16.07.2018 11:00
Lampy LED - estetyczne i praktyczne. Na zdjęciu: Lampka Xiaomi Mi Smart LED

Lampy LED - estetyczne i praktyczne. Na zdjęciu: Lampka Xiaomi Mi Smart LED (fot. materiały producenta)

Lampy LED zyskują coraz większą popularność, ponieważ zapewniają dobre oświetlenie a przy tym są niedrogie w eksploatacji. Na rynku zaczynają również pojawiać się smart lampy, które dopasowują barwę światła do naszych potrzeb.

Lampki LED na biurko

Lampki na biurko LED to nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie. Rodzaj, barwę i nasilenie światła możemy dopasować do naszych potrzeb. W przypadku np. pracy przy komputerze dobrze jest wybrać lampkę emitującą światło o temperaturze około 2700 K, co zmniejsza działanie niebieskiego światła emitowanego przez monitory. Dzięki temu oczy się mniej męczą i możemy pracować efektywniej. Światło o neutralnej barwie, zbliżonej do światła dziennego z kolei pomaga się skupić podczas pracy nad dokumentami oraz podczas czytania. 

Lampki LED na biurkoLampki LED na biurko kolaż redakcja, materiały partnerów

Lampka na biurko Xiaomi Mi Smart

To bardzo ciekawa propozycja wśród lampek na biurko LED. Oświetleniem można sterować za pośrednictwem aplikacji dostępnej na smartfony lub ręcznie. To co wyróżnia lampkę Xiaomi to możliwość wyboru jednego z 4 trybów oświetlenia, które dopasowane są do rożnych potrzeb użytkownika. Do wyboru mamy tryb skupienia, czytania, komputerowy czy dziecięcy. Odpowiednie nasilenie oraz barwa światła mają pomóc nam ochronić wzrok oraz skupić się podczas pracy czy zabawy. 

Lampka na biurko Xiaomi Mi SmartLampka na biurko Xiaomi Mi Smart materiały producenta

Lampki LED do pokoju dziecięcego

Lampy LED to również doskonałe rozwiązanie do pokoju dziecięcego. Nie nagrzewają się tak jak tradycyjne oświetlenie, a wiele z nich może działać bezprzewodowo, na baterie. Są również energooszczędne, dzięki czemu nie narażamy się na zbyt duże koszty, nawet jeśli potrzebujemy zapalić lampkę na całą noc, gdy dziecko boi się ciemności. 

Lampki LED do pokoju dziecięcegoLampki LED do pokoju dziecięcego kolaż redakcja, materiały partnerów

Lampy LED do pozostałych wnętrz

Lampy LED to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie energooszczędne rozwiązania. Diody pracują nawet do 20 tysięcy godzin, a na rynku mamy do wyboru zarówno lampy dające chłodne jak ciepłe oświetlenie. Design lamp jest na tyle różnorodny, że bez trudu dopasujemy odpowiednie oświetlenie do naszego wnętrza. Dodatkowym plusem są coraz popularniejsze i łatwiej dostępne rozwiązania smart, które pozwalają na zdalne sterowanie oświetleniem czy dopasowaniem temperatury i nasilenia światła.

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
 • polskiniemiecwchinach

  0

  Chcecie dziecku zrobić krzywdę, zafundujcie mu lampy LED.
  Na pewno są energooszczędne, poza tym mają więcej wad niż zalet.
  Światło LED nie jest szerokopasmowe, to mieszanka 3-4 długości fali aby uzyskać właściwą temperaturę barwową.
  Cccesz zafundować dziecku wadę wzroku? Kupuj LEDowe oświetlenie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX