Lodówka do 1500 zł: do zabudowy, wolnostojące, podblatowe. Przegląd

KS
31.07.2019 09:00
Lodówka typu standard, jedno-drzwiowa

Lodówka typu standard, jedno-drzwiowa (Fot. Homebook)

Letnie miesiące to dobry okres na zakup AGD, ponieważ wiele sklepów organizuje wakacyjne wyprzedaże. Wybraliśmy dla was kilka najciekawszych modeli lodówek do 1500 zł, w tym modele wolnostojące i do zabudowy.

Lodówki do zabudowy do 1500 zł

Lodówki do zabudowy cieszą się ostatnio dużą popularnością, ponieważ przy remoncie kuchni wiele osób przekonuje się do jednolitej zabudowy kuchennej. Do 1500 zł znajdziemy całkiem porządne modele w klasie energetycznej A+ i A++ i pojemności do około 207 litrów. Warto zauważyć, że lodówki do zabudowy mają zwykle są nieco mniejsze w środku niż modele wolnostojące, ale coraz lepsza technologia i cieńsze ścianki pozwalają producentom maksymalizować pojemność lodówek. 

Lodówki wolnostojące do 1500 zł

Lodówki wolnostojące wciąż cieszą się ogromną popularnością, ponieważ przemawia za nimi kilka znaczących zalet. Mają zwykle większą pojemność niż modele do zabudowy o podobnych wymiarach i są często nieco tańsze. Do 1500 zł bez trudu znajdziemy duży wybór modeli w klasie A++, a za niecałe 1000 zł możemy znaleźć przyzwoite lodówki w klasie A+. 

Lodówki wolnostojące do 1500 zł - różni producenciLodówki wolnostojące do 1500 zł - różni producenci kolaż redakcja, materiały partnerów

Lodówki podblatowe do 1500 zł

Lodówki podblatowe to propozycja przede wszystkich do niewielkich kuchni. Doskonale sprawdzi się w kawalerce dla singla lub młodej pary lub osób, które często jedzą na mieście. Mniejszy rozmiar niestety nie oznacza jednak mniejsze ceny, a modele podblatowe potrafią kosztować niewiele mniej niż duże lodówki. Na szczęście również w przedziale do 1500 zł można znaleźć bardzo porządne modele. Wśród nich większość to lodówki do zabudowy, ale znajdą się także tańsze modele wolnostojące. Lodówka podblatowa wcale nie musi być mała - w tej cenie możemy kupić model o pojemności około 100 litrów plus zamrażalnik.