Dlaczego warto kupić kawiarkę elektryczną? Przegląd najciekawszych modeli

red
08.07.2019 09:00
Dlaczego warto kupić kawiarkę elektryczną?

Dlaczego warto kupić kawiarkę elektryczną? (fot. unsplash)

Kawiarki cieszą się dużą popularnością wśród miłośników kawy. Jakie są ich przewagi nad tradycyjnym ekspresem i dlaczego warto zdecydować się na kawiarkę elektryczną?

Kawiarka - dlaczego warto?

Niewątpliwą przewagą kawiarki nad ekspresem ciśnieniowym jest cena. Nawet kawiarki elektryczne, droższe od tradycyjnych, są zdecydowanie tańsze niż dobrej jakości ekspres ciśnieniowy. Dodatkowo kawiarki są zdecydowanie mniejsze, co jest zaletą głównie jeśli dysponujemy niewielką kuchnią. Dużym plusem jest też łatwość obsługi intuicyjność. Oczywiście tego typu sprzęt nie jest pozbawiony wad - kawiarki trzeba konserwować, np. wymieniać uszczelki. Nie nadają się również do przygotowania kaw dla wielu osób w szybkim czasie. 

Dlaczego kawiarka elektryczna?

Kawiarki elektryczne wprowadzili do swojej oferty nawet najbardziej znani producenci tego typu sprzętów, np. Bialetti. Kawiarka elektryczna działa podobnie jak tradycyjna, z tym że zamiast na kuchence stawiamy ją na specjalnej podstawce. Gdy kawa zostanie przygotowana urządzenie samodzielnie się wyłącza. Niektóre, droższe modele mają także programator, który pozwala przygotowywać kawę o określonej godzinie. Napój następnie może być podgrzewany do pół godziny. 

Decydując się na kawiarkę elektryczną warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dwie cechy. Pierwszą z nich jest pojemność. Największe kawiarki elektryczne dostępne na rynku są w stanie przygotować kawę na około 7 filiżanek podczas jednego parzenia. Kolejna ważna kwestia to moc - im wyższa tym kawa szybciej się zaparzy. Kawiarki elektryczne dostępne na rynku mają moc między 200 a 500 W. Poniżej wybraliśmy dla was kilka modeli naprawdę godnych polecenia. 

Kawiarki elektryczne różnych firmKawiarki elektryczne różnych firm kolaż redakcja, materiały partnerów

Komentarze (2)
Zaloguj się
  • zosiaaa_12

    0

    Ja mam kawiarkę od De Longhi :) I naprawdę polecam miłośnikom kawy ;))

  • romek_z_warszawy

    Oceniono 2 razy 0

    W kawiarce na 7 kaw (a właściwie 7 porcji espresso) nie zrobisz dobrej kawy dla jednej osoby. Trzeba dobrać wielkośc zależnie od ilości kaw.Moim zdaniem jeśli chcesz robić kawę również dla jednej osoby to kawiarka powinna mieć pojemność max. 3 espresso. I radzę koniecznie dokupić ręczny spieniacz do mleka (jakieś 6-10zł). Wtedy bez trudu i małym kosztem masz cappuccino.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX