Co to jest system multiroom i dla kogo jest sferowy system audio?

BA/KS
15.07.2019 17:00
Co to jest system multiroom i dla kogo jest sferowy system audio?

Co to jest system multiroom i dla kogo jest sferowy system audio? (fot. unsplash)

Jeżeli muzyka jest pasją twoją i twojej rodziny to sferowy system audio może być tym, co pozwoli wam cieszyć się muzyką niezależnie od pomieszczenia w domu, w któym przebywacie. Postaramy się przybliżyć temat systemu multiroom.

Co to jest system multiroom?

Inaczej system nazywamy również sferowym systemem audio. To pojęcie bardzo szerokie i ogólnie odnoszące się do różnych koncepcji pozwalających cieszyć się muzyką w kilku pomieszczeniach, w domu, mieszkaniu czy np. biurze. Może być realizowany za pomocą różnych rozwiązań, przez co trudno jest wskazać jedno najlepsze. Warto jednak pamiętać, że są to systemu muzyczne, które pozwalają nam słuchać muzyki z dowolnego źródła, pozwalają na zdalne sterowanie dźwiękiem czy wybór odpowiedniego utwory. 

Najprostszym sposobem na stworzenie systemu multiroom będzie dodanie kolumn do wyjścia w amplitunerze, dzięki czemu możemy słuchać muzyki w innym pomieszczeniu. Możemy jednak również sięgnąć po system, który posłuży do zarządzania dźwiękiem i video w całym domu, co pozwoli na niezależne wybranie utworów w każdym pomieszczeniu. 

Yamaha MusicCast - czy warto?

Yamaha MusicCast to jest najbardziej uniwersalnych systemów pozwalających na bezprzewodowe słuchanie muzyki w kilku pomieszczeniach. Daje on możliwość niezależnego zarządzania muzyką każdemu z domowników, nieważne w którym pomieszczeniu się znajdują. Pozwala na kontrolę zarówno sprzętu muzycznego, jak i daje dostęp do plików na Spotify, na komputerze czy z radia internetowego.  System pozwala na odtwarzanie plików w takich formatach jak MP3, FLAC, WAV, AIFF, Apple Lossless czy DSD. Zarządzanie odbywa się za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej - MusicCast Controller, a sam system daje możliwość rozbudowy go o nowe elementy kompatybilne z Yamaha MusicCast. 

System multiroom Yamaha MusicCastSystem multiroom Yamaha MusicCast kolaż redakcja, materiały producenta

Bluesound - co znajdziemy w ofercie? 

Bluesound to urządzenia, o które bez trudu rozbudujesz już posiadany system audio czy kino domowe. Dają one dostęp do funkcji sieciowych, jak np. radio internetowe czy serwisy streamujące. Pozwalają one na niezależną kontrolę dźwięku we wszystkich pomieszczeniach, jak i na odtwarzanie tych samych utworów w całym domu. Urządzenia Bluesound to bardzo wszechstronna rodzina, która pozwala nie tylko na zarządzanie dźwiękiem. W ofercie znajdziemy również serwery muzyczne, które np. mogą automatycznie zgrywać muzykę z płyt CD i przechowywać ją, wzmacniacze czy kolumny. 

Bluesound - muzyka w całym domuBluesound - muzyka w całym domu fot. materiały producenta

Poniżej wybraliśmy inne sprzęty, które również przypadną do gustu miłośnikom muzyki. 

Więcej o:
Komentarze (9)
Zaloguj się
 • nino.rota

  Oceniono 4 razy 4

  Wyrazy współczucia dla sąsiadów takich "melomanów" w tych naszych akustycznych, starszych i nowszych bloczkach z papierowymi ścianami i stropami...
  "Headphones, you fool!"

 • mikron

  Oceniono 4 razy 4

  "Warto jednak pamiętać, że są to systemu muzyczne, które pozwalają nam słuchać muzyki z dowolnego źródła, pozwalają na zdalne sterowanie dźwiękiem czy wybór odpowiedniego utwory. "
  PISOWNIA ORYGINALNA.

  Doszedłem to tego miejsca i odechciało mi się czytać. Pewnie myślisz, że to bez znaczenia, bo nie dość, że kliknąłem w artykuł, to jeszcze kliknę w "skomentuj"....
  Spieszę więc poinformować,że tego typu poziom materiałów sprawia, że coraz rzadziej tu klikać będę.

 • j_stalin

  Oceniono 5 razy 3

  multiroom to rowniez obraz, o tym pan redaktor zapomnial? aha! zapomnialem, calosc artykulu to kryptoreklama yamahy i bluesound'a, oni w obrazie nie bardzo. temat ciekawy i wart uczciwego artykulu, to co napisano powyzej to po prostu DNO!

 • kac

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejna reklama udająca artykuł...

 • j_stalin

  Oceniono 1 raz 1

  "dla kogo jest sferowy system audio?" jeszcze jedno: nie SFEROWY tylko STREFOWY, autorze do podstawówki! mówi się o strefach nagłośnienia a nie sferach nagłośnienia.....

 • elasp

  0

  Idiotyzm, sposób na wyciągnięcie pieniędzy od snobów i lemingów z korporacji. Kto chce naprawdę słuchać muzyki powinien sprawić sobie słuchawkowy wzmacniacz lampowy, np. firmy Little Dot.

 • sselrats

  0

  multiroom to chyba nie w Polsce....

 • jednooki.pirat

  Oceniono 3 razy -1

  Kto w dzisiejszych czasach potrzebuje czegoś takiego? Audio? Bluetooth z komórki na głośnik. Szybko, wygodnie, tanio. Obraz? Tanie telewizory, każdy chyba aplikacje typu Netflix, Youtube itd. - i też można z komórki obsługiwać. Po co komu wymyślne, drogie i już przy kupnie przestarzałe systemy multiroom?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX