Rachunek, który sam zbudujesz z modułów, teraz z premią. 100 zł za otwarcie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku

id
21.08.2018 09:52
Oszczędzanie?

Oszczędzanie? (fot. WALDEMAR KOMPA3A)

100 złotych - tyle wynosi dość łatwa do zdobycia premia za otwarcie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku. Samo konto pomyślane jest tak, że bonus na start warto traktować tylko jako miły dodatek do atrakcyjnego produktu, a nie korzyść samą w sobie. Używając Konta Jakże Osobistego można zyskać więcej.

Bank promuje Konto Jakże Osobiste jako rachunek, który użytkownik może łatwo dostosować do swoich potrzeb. I rzeczywiście, konto ma modułową konstrukcję, z której każdy wybiera interesujące go składniki (nazywane przez bank „korzyściami”). Co dokładnie mają do wyboru posiadacze Kont Jakże Osobistych? Na liście dostępnych opcji znalazły się m.in.:

 • bezprowizyjny dostęp do wszystkich krajowych bankomatów
 • bezprowizyjny dostęp do bankomatów za granicą
 • zwrot 1% wartości płatności telefonem (do 20 zł miesięcznie)
 • podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (3% w skali roku dla kwot do 20 tys. zł)
 • 1000 zł nieoprocentowanego limitu kredytowego w koncie przez 10 dni w miesiącu
 • i inne, na pierwszy rzut oka nieco mniej atrakcyjne propozycje, jak pakiet przelewów natychmiastowych, pakiet powiadomień SMS czy ubezpieczenie podróżne.

Dwie dowolne korzyści z tej listy można mieć za darmo, za każdą następną trzeba już zapłacić 3,5 zł miesięcznie. Które dwie opcje wybrać? I czy warto dopłacać za kolejne? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sam w zależności od tego, w jaki sposób będzie korzystał z rachunku i których jego cech potrzebuje najbardziej. Jednoznacznie można stwierdzić tylko tyle, że nie ma sensu dopłacanie za kredyt. Odsetki od 1000 złotych pożyczonych na 10 dni są niższe niż 3,5 zł ryczałtowej opłaty. Atrakcyjność pozostałych opcji każdy musi już ocenić indywidualnie.

Gdy znamy już korzyści, czas przyjrzeć się kosztom korzystania z Konta Jakże Osobistego i sposobom, by ich uniknąć. Z opłaty za prowadzenie rachunku zwolnione są osoby, które będą go zasilać kwotą minimum 1500 zł miesięcznie. Co ważne, musi to być jednorazowy wpływ, a nie np. trzy przelewy po 500 zł każdy. Z kolei karta staje się bezpłatna, gdy użytkownik wyda nią przynajmniej 300 zł miesięcznie. To jeszcze nie brzmi źle, bo progi są zbliżone do rynkowej średniej. Gorzej, że niespełnienie tych warunków jest surowo karane. Opłata za konto bez wpływów w wymaganej wysokości to aż 10 zł miesięcznie, zaś za kartę bez wymaganych obrotów - 5 zł/ mies. Widać więc, że zapomniane konto w Alior Banku natychmiast staje się kontem bardzo drogim. Trzeba na to uważać.

A co trzeba zrobić, by otrzymać 100 zł premii za otwarcie rachunku? Nagroda zostanie wypłacona nowym klientom, którzy do końca września br. złożą wniosek o rachunek, a w ciągu kolejnych 30 dni podpiszą z bankiem umowę. Następnie nowi posiadacze rachunków muszą w ciągu 60 dni należy zasilić konto łączną kwotą minimum 1000 złotych i wykonać trzy płatności bezgotówkowe kartą lub Blikiem.

Chcemy pisać lepsze, bardziej przydatne dla Ciebie artykuły. Pomóż nam je ulepszać - odpowiedz na kilka pytań w tej ankiecie >>>

Komentarze (4)
Zaloguj się
 • glunek

  Oceniono 7 razy 5

  za 100 zł to kliknąc w artykul się zastanawiałem
  szkoda mi zachodu-za 500 moge się zastanowic
  za 4000 netto mogę pójsc do pracy
  a tak to mi się nie chce :)

 • lilo150

  Oceniono 2 razy 2

  a co to jest dzisiaj 100 pln? ludzie litości czy wy myślicie, że te teksty czytają tylko półgłówki?

 • maradona20

  0

  Aliora odradzam każdemu. Jak najdalej od tych oszustów i lichwiarzy

 • mybox

  0

  Nawet gdyby 1000 zł oferowali to bym w ten układ z diabłem nie wszedł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX