Popularne telewizory 4K

red.
16.05.2018 11:16
Telewizory z rozdzielczością 4K od czasów swojego debiutu na rynku, robią prawdziwą furorę. Teraz, po pięciu latach od premiery, ich cena spadła na tyle, że coraz więcej osób bierze je pod uwagę podczas wymiany sprzętu na nowy. Na który model telewizora 4K warto się zdecydować?

Rozdzielczość 4K daje możliwość dostrzeżenia większej ilości szczegółów. Obraz jest wyraźny i naturalny. Co ważne, w przeciwieństwie do rozdzielczości Full HD, obraz 4K gwarantuje bezpieczeństwo dla wzroku oglądającego, nawet jeśli siedzi on bardzo blisko telewizora. Dla ułatwienia zakupu telewizora w rozdzielczości 4K przygotowaliśmy zestawienie kilku najpopularniejszych modeli, które warto wziąć pod uwagę.

Telewizor Sharp LC-65CUG8052E

Telewizor Sharp LC-65CUG8052ETelewizor Sharp LC-65CUG8052E .

Jednym z najpopularniejszych telewizorów z rozdzielczością 4K jest obecnie Sharp z 65-calowym ekranem. To urządzenie może stać się naszym prawdziwym centrum rozrywki. Po podłączeniu do domowej sieci otrzymujemy bowiem dostęp do filmów, programów telewizyjnych, muzyki i praktycznych aplikacji. Poza tym Miracast i WiDi umożliwiają bezprzewodowe przesyłanie na ekran telewizora zdjęć i filmów wprost z komputera lub urządzenia z systemem Android. Za wysoką jakość obrazu odpowiada między innymi technologia Active Motion, a za doskonały dźwięk system głośników harman/kardon. Warto wspomnieć, że telewizor wyposażony jest w niezbędne porty, takie jak HDMI 2.0, czy port USB 3.0.

Telewizor Samsung UE50MU6172

Telewizor Samsung UE50MU6172Telewizor Samsung UE50MU6172 .

50-calowy telewizor Samsung to kolejny bestseller w wielu sklepach. Oferuje użytkownikowi naprawdę dobrej jakości obraz, dzięki zastosowanym technologiom. Wśród nich trzeba wymienić PurColor, która odpowiada za jak najlepsze odwzorowanie kolorów. Istotna jest też technologia UHD Dimming, która dzieli ekran na kilka bloków i każdy z nich optymalizuje pod względem koloru, ostrości, poziomów czerni i bieli oraz kontrastu. Samsung oferuje też intuicyjne funkcje smart, a wszystkie aplikacje, funkcje i zasoby telewizora dostępne są w panelu Smart Hub. Kontrolę nad wszystkim ułatwia natomiast jeden, minimalistycznie wyglądający pilot Smart Control. Dodatkowo aplikacja Smart View umożliwia sterowanie telewizorem lub szybkie udostępnianie ekranu z urządzeń mobilnych.

Telewizor Philips 65PUS6262

Telewizor Philips 65PUS6262Telewizor Philips 65PUS6262 .

Philips o przekątnej ekranu 65 cali, to kolejna doskonała propozycja dla poszukujących nowoczesnego telewizora z rozbudowanymi funkcjami multimedialnymi. Ten model wyróżnia spośród konkurencji funkcja Ambilight, czyli funkcja trzystronnego emitowania na ścianę światła, które optycznie poszerza ekran. Dzięki temu oglądanie telewizji po zmroku dostarczy jeszcze większych doznań. Od ekranu możemy oczekiwać wyjątkowej jakości, między innymi dzięki technologii HDR Plus, czy Pixel Plus Ultra HD. Obraz jest ostry, pełen głębi i świetnie odwzorowanych kolorów. Tutaj wszystkie parametry również są zoptymalizowane przez funkcję Micro Dimming. Możliwości telewizora poszerza usługa Smart TV i czyni go domowym centrum rozrywki.

Telewizor Samsung UE65MU7002

Telewizor Samsung UE65MU7002Telewizor Samsung UE65MU7002 .

To kolejny Samsung, którego warto kupić, o ile mamy do dyspozycji ponad 5000 złotych. W zamian otrzymamy telewizor z 65-calowym ekranem z całą gamą technologii wspomagających jakość obrazu. Są to między innymi Dynamic Crystal Colour, wzbogacająca paletę kolorów, Technologia HDR 1000, dbająca o właściwie oświetlenie, jasność i kontrast, Precision Black, kontrolująca czerń i biel oraz Contrast Enhancer, dopasowująca różne poziomy kontrastów dla poszczególnych planów obrazu. Poza tym jest też UHD Dimming, UHD Remastering i Peak Illuminator Pro. Co najważniejsze, użytkownik ma bardzo łatwy dostęp do wszystkich funkcji internetowych poprzez Smart Hub. Aplikacje, filmy na żądanie, muzyka, a nawet gry, są w zasięgu jednego pilota Smart Control.

Telewizor Skymaster 65SUA2500

Telewizor Skymaster 65SUA2500Telewizor Skymaster 65SUA2500 .

Jeżeli komuś zależy na 65-calowym telewizorze z rozdzielczością 4K, ale cena poprzednika znacznie przewyższa zasoby jego portfela, to warto zainteresować się o ponad połowę tańszym urządzeniem firmy Skymaster. Do jego zalet, oprócz niskiej ceny, należy przede wszystkim obecność systemu Android, który mocno rozszerza możliwości naszego sprzętu. Do obsługi służy tradycyjny pilot z dużymi i czytelnymi klawiszami. Ten telewizor polecany jest nie tylko do salonu, ale również do sal szkoleniowych, kawiarni, barów i hoteli.