Jaki smartwatch dla dziecka wybrać? Wybraliśmy propozycje do 300 zł

KS
06.11.2018 09:00
Jaki smartwatch dla dziecka wybrać? Wybraliśmy propozycje do 200 zł

Jaki smartwatch dla dziecka wybrać? Wybraliśmy propozycje do 200 zł (fot. unsplash)

Coraz częściej zamiast tradycyjnego zegarka dla dziecka, wybieramy smartfon. Wybraliśmy kilka propozycji do 300 zł, które zadowolą zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Jaki smartwatch dla dziecka wybrać? Nasze propozycjaJaki smartwatch dla dziecka wybrać? Nasze propozycja kolaż redakcja, materiały partnera

Smartwatch to dobrze przedłużenie dla smartfona, a dla dzieci to dodatkowo ciekawy gadżet. Nie musi kosztować majątku by spełniał odczekiwania dziecka, ale warto zwrócić uwagę na kilka użytecznych funkcji. 

Smartwatche nie tylko pokazują aktualną godzinę, ale również mogą monitorować funkcje organizmu, np. puls czy odbierać połączenia, smsmy oraz powiadomienia z aplikacji smartfona. Dla dziecka te opcje niekoniecznie będą jednak najważniejsze. Specjalny smartwach dla dziecka będzie oferował również możliwość odtwarzania muzyki, robienia zdjęć czy grania w gry. Zazwyczaj tego typu modele są również odporniejsze, np. wodoszczelne, a przy tym charakteryzują się kolorowym designem, który przypadnie do gustu dla najmłodszych. 

Rodzice powinni również zwrócić uwagę na to, czy smartwach dla dziecka posiada takie funkcje jak możliwość zlokalizowania dziecka za pomocą GPS. Wiele modeli jest również wyposażona w specjalny przycisk SOS, którym dziecko może nas powiadomić. Ciekawą opcją jest również możliwość wyznaczenia strefy bezpieczeństwa. Zegarek poinformuje nas, kiedy dziecko ją opuści. Warto zwrócić uwagę również na to, by gadżet miał dużą baterię, która nie rozładuje się w najmniej odpowiednim momencie.

Więcej o:

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (25)

 • willx

  Oceniono 5 razy 3

  Do tych co w komentarzach piszą, że to tylko zabiera czas i ogłupia dziecko. To nieporozumienie - taki zegarek nie jest zabawką, bo nie ma się w nim czym bawić. Nie ma więc nic wspólnego z brakiem poświęcaniem czasu dziecku. To tylko TELEFON Z LOKALIZATOREM, który dziecko ma na ręce, więc go nie zgubi. Nic tam więcej nie ma - no, jeszcze zegarek oczywiście, ale mało które dziecko w tym wieku zna się na godzinach. I właśnie tylko na wspólne wyjście na spacer, koncert, mecz jak najbardziej przydatne, wszędzie gdzie jest ryzyko, że dziecko się zgubi. I jeszcze jak samo idzie na podwórko bawić się z innymi. Dzieci samym zegarkiem się w ogóle nie bawią, bo to nie jest dla nich atrakcyjne (również z powodu słabości wykonania, oprogramowania i obsługi). To nie ma takich funkcji jak smartfon, tablet, bo nie obsługuje nawet smsów i mmsów, a co dopiero internetu czy youtuba. Nawet melodyjek nie ma, jak Montana z lat 90 ;-)

 • djqu

  Oceniono 5 razy 3

  Żaden

 • willx

  Oceniono 5 razy 3

  Ho, ho , ale się dowiedziałem z tego artykułu!
  Kupiłem dziecku jeden z najpopularniejszych smartwatchy dziecięcych, w cenie ok. 150 zł. Powodem było uczestnictwo dziecka w imprezie masowej, co rodziło ryzyko, że się zgubi. Mam następujące uwagi:
  Strasznie badziewna chińszczyzna, co widać przy każdym dotyku . Menu i działanie przycisków mało logiczne i nieintuicyjne. Tłumaczenie w aplikacji absurdalne - pewnie z chińskiego na angielski, a potem z angielskiego na polski przez co całkowicie nieprzydatne (jeden z komunikatów brzmi np. "instrukcja RTLS wysłany, proszę czekać na ochłody"). Większość funkcji i sposobu obsługi poznałem dzięki.... opiniom na ceneo, Z nich wiem, że jedną z funkcji przy lokalizacji, o tajemniczej nazwie LBS, trzeba koniecznie WYŁĄCZYĆ, żeby wszystko dobrze działało.
  Zalety - faktycznie dobrze lokalizuje dziecko, bardzo dobrze dzwoni (wkłada się do niego kartę sim) - świetnie słychać zarówno rozmówcę jak i dziecko. Super pokazuje trasę, jaką dziecko pokonało. Lokalizacja pożera bardzo niewiele pieniędzy z konta. W aplikacji definiuje się numery, na które dziecko może dzwonić i z których może odebrać telefon.
  Ponieważ musi zmieścić kartę sim to zegarek jest bardzo gruby, a przez to nieładny, niewygodny. I to decyduje o jego stosunkowo krótkiej przydatności. Taki zegarek ma sens dla dziecka od 5 do 8, no może 9 lat. Wcześniej raczej go nie obsłuży, a potem dziecko po prostu będzie używało normalnej komórki i taki zegarek nie będzie mu do niczego potrzebny.
  Po zakupie trzeba dobrze przemyśleć jaką kartę do niego włożyć - moim zdaniem najsensowniej takiej oferty z doładowaniami, gdzie nic nie przepada, bo jednak używa się go stosunkowo rzadko. Ja daję go dziecku tylko gdy idzie np na jakieś zajęcia, gdzie będzie przez jakiś czas samo i istnieje możliwość potem zgubienia w tłumie, oraz na wszelkie podróże - po to, w razie czego by mogło wezwać pomoc lub rodziców. Nie daję go dziecku do szkoły, nie widzę takiej potrzeby.

  Pokaż starsze odpowiedzi (2)

 • marc.pl

  Oceniono 1 raz 1

  Właśnie kupiłem taki zegarek dla wnuka 7 lat który miał być z kolegami na placyku obok domu a znalazł się u kolegi na drugim końcu osiedla - córka obecnie w swoim telefonie dokładnie widzi gdzie przebywa dziecko.

 • marc.pl

  Oceniono 1 raz 1

  W Polsce najlepiej do kieszeni dzieciaka wsadzić różaniec a na szyi powiesić medalik i dziecko jest już pod opieką i kontrolą - niestety duża część naszego społeczeństwa jeszcze tkwi w głębokim średniowieczu.

 • wooki74

  Oceniono 5 razy 1

  Żaden, po cholerę dziecku smartwatch????? nie bedzie od tego bardziej smart na pewno, wrecz przeciwnie

  Pokaż starsze odpowiedzi (2)

 • y.y

  Oceniono 5 razy 1

  Żaden. Kupić mu szachy, książkę i grę planszową, a nie g...nen gadżety z chin, produkowane z materiałów być może zawierających substancje rakotwórcze. Wstyd gazeto, że publikujecie takie materiały (ordynarna reklama, o czym oczywiście "zapomnieliście" poinformować, bo co tam prawo prasowe, no nie?)

 • the_incognito

  Oceniono 1 raz 1

  Kupiłem kiedyś na aliexpress coś podobnego do powyższego Garett Kids 2 - jakość tragedia, sposób obsługi druga tragedia - młodsze dziecko musiałoby przejść kurs, żeby się z tego badziewia dodzwonić. Potem kupiłem (za 70pln) coś co wygląda jak Garret Kids 1 - czyli bez niepotrzebnych bajerów i tu jest już z intuicją lepiej (choć jest co poprawiać) i całość działa zdecydowanie spójniej i stabilniej.

 • Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX