Nest Bank daje darmowe konto osobiste i 3 proc. na rachunku oszczędnościowym. Ale trzeba się śpieszyć

materiały promocyjne partnera
09.10.2018 12:01
placówka Nest Banku

placówka Nest Banku (Nest Bank)

Tylko najpóźniej do 18 października trwa promocja, w ramach której za założenie darmowego konta osobistego w Nest Banku uzyska się możliwość ulokowania swoich oszczędności na koncie oszczędnościowym o oprocentowaniu 3 proc. w skali roku.

Jak wziąć udział w promocji?

Aby skorzystać z promocji, należy:

 1. Najpóźniej do 18 października br. złożyć wniosek o rachunek osobisty Nest Konto poprzez stronę promocyjną. Ważne! We wniosku należy zaznaczyć zgody na kontakt ze strony banku w celach marketingowych. Konto w Nest Banku można założyć poprzez rozmowę wideo z konsultantem banku (najszybsza opcja), przelewem weryfikacyjnym na 1 zł z innego banku (takie przelewy pozwalają bankowi skorzystać z faktu, że inny bank już zweryfikował danego klienta - to omija część formalności przy otwieraniu nowego konta), albo po złożeniu wniosku czekać na kuriera z dokumentami lub samemu podejść do placówki Nest Banku.

 2. Kiedy Nest Konto będzie już otwarte, należy w terminie 30 dni założyć także konto oszczędnościowe Nest Oszczędności. Można to zrobić w dosłownie kilka sekund np. z poziomu bankowości internetowej i mobilnej. Wniosek o otwarcie konta oszczędnościowego można też złożyć równocześnie z wnioskiem o otwarcie rachunku osobistego.

 3. "Przepustką" do oprocentowania 3 proc. w skali roku na koncie oszczędnościowym Nest Oszczędności są regularne wpływy wynagrodzenia (w wysokości min. 1000 zł) na konto osobiste Nest Konto.

Załóż Nest Konto i zyskaj 3% na koncie oszczędnościowym 

Jak spełnić warunek wpływu wynagrodzenia?

Aby uzyskać oprocentowanie 3 proc. na koncie oszczędnościowym Nest Oszczędności, należy zapewnić wpływ z tytułu wynagrodzenia na Nest Konto najpóźniej po 60 dniach od jego otwarcia. Potem trzeba ten warunek spełniać przez kolejnych 5 miesięcy, aby "podtrzymywać" oprocentowanie 3 proc. na koncie oszczędnościowym.

Jeśli w którymś miesiącu wynagrodzenie nie wpłynie, straci się promocyjne oprocentowanie 3 proc., i zacznie ono wynosić tyle, ile wynosi standardowa stawka w Nest Banku. Obecnie to 1,22 proc.

Jako wpływy z tytułu wynagrodzenia Nest Bank traktuje nie tylko pensje z tytułu umów o pracę, umów cywilnoprawnych, kontraktów itp., ale także renty, emerytury, stypendia czy świadczenia 500 plus. Co ważne, liczy się suma wpływów - nie musi być tak, że te minimum 1000 zł musi wpłynąć na konto jednym przelewem.

Ile można zarobić na koncie oszczędnościowym?

Tak jak napisaliśmy - promocyjne oprocentowanie 3 proc. na koncie oszczędnościowym Nest Oszczędności obowiązuje przez 6 miesięcy (pod warunkiem spełniania warunku wpływów na konto osobiste Nest Konto). Dokładnie jest tak, że jeśli ktoś pierwszy raz spełni warunek wpływów na Nest Konto np. w listopadzie, to oprocentowanie 3 proc. na koncie oszczędnościowym będzie obowiązywało od 15 grudnia do 15 stycznia. I tak dalej – comiesięcznie wpływy od grudnia 2018 do kwietnia 2019 będą przedłużały promocyjne oprocentowanie od 15 stycznia aż do 15 czerwca.

Promocyjne oprocentowanie 3 proc. będzie obowiązywało dla kwoty do 50 tys. zł. Oznacza to, że już po odjęciu podatku Belki (podatku od zysków kapitałowych) co miesiąc "na rękę" można zarobić nawet ok. 101 zł, czyli ponad 600 zł przez cały okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania.

Należy jednak wystrzegać się przekroczenia tego poziomu 50 tys. zł, bo jak wynika z regulaminu promocji, jeśli saldo oszczędności będzie wyższa, to cała kwota (a nie tylko nadwyżka ponad 50 tys. zł) będzie oprocentowana na standardowym poziomie - na dziś 1,22 proc.

Po zakończeniu promocji (po 6 miesiącach albo - odpukać - wcześniej, jeśli ktoś nie spełni warunku wpływów na Nest Konto) środki na rachunku oszczędnościowym Nest Oszczędności będą oprocentowane standardową stawką obowiązującą dla tego konta w Nest Banku. Na dziś to 1,22 proc.

Załóż Nest Konto i zyskaj 3% na koncie oszczędnościowym

Uwaga, warto się pośpieszyć!

Czwartek 18 października to graniczna data na złożenie wniosku o konto. Samo formalne otwarcie rachunku może nastąpić później.

Warto się natomiast śpieszyć, bo może się okazać, że 18 października po promocji nie będzie już śladu. Nest Bank zastrzega bowiem, że pula promocyjnych wniosków jest ograniczona (wynosi 2 tys.), więc może się ona wyczerpać wcześniej. Na razie promocja trwa, pula wniosków nie została wyczerpana.

Nie wszyscy mogą skorzystać!

Nest Bank stosuje dwa wyłączenia z promocji:

 1. w promocji nie mogą wziąć w niej udziału osoby, które już mają konto osobiste w Nest Banku, albo miały je w okresie ostatnich 12 miesięcy (przed dniem złożenia wniosku),

 2. w promocji nie mogą wziąć w niej udziału osoby, które otworzą lokatę Nest Witaj. To taka "lokata powitalna" dla nowych klientów Nest Banku. Jest oprocentowana na 4 proc. w skali roku, można ją założyć na 3 albo 6 miesięcy, na kwotę od 1 tys. zł do 10 tys. zł. Należy więc po prostu się zdecydować – albo Lokata Nest Witaj, albo konto oszczędnościowe Nest Oszczędności na 3 proc. przez 6 miesięcy.

Nest Konto - warunki

Ktoś może trzeźwo pomyśleć "Promocyjne 3 proc. na koncie oszczędnościowym swoją drogą, ale ile kosztuje rachunek osobisty Nest Konto?". Śpieszymy z odpowiedzią.

Otwarcie i prowadzenie Nest Konta jest zupełnie i bezwarunkowo darmowe. Bezpłatne są też przelewy w złotych i w euro za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej. Tylko przelewy natychmiastowe kosztują 1 zł za każdy. Darmowe są też zlecenia stałe (zdefiniowanie i realizacja).

Co z kartą do konta? Ona również jest bezwarunkowo darmowa. Bezpłatnie można także wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce (a także z kas sklepowych w ramach usługi cashback). Wypłaty z bankomatów za granicą kosztują 5 zł, do tego należy też dodać 3 proc. prowizji za przewalutowanie.

Reasumując najważniejsze kwestie - konto i karta (oraz wszystkie bankomaty w Polsce) są w Nest Banku bezwarunkowo darmowe, co czyni tę ofertę absolutnie najlepszą i topową na polskim rynku. Z innych rzeczy, którą mogą mieć znaczenie dla niektórych klientów, jest jeszcze możliwość płatności zbliżeniowych smartfonem za pośrednictwem Google Pay i Apple Pay, a także dostęp do programu Visa Oferty (zwrot części wydatków za zakupy u partnerów programu).

Jeśli chodzi o konto oszczędnościowe Nest Oszczędności, to ono oczywiście także jest darmowe. Bezpłatny jest także jeden przelew w miesiącu na osobiste Nest Konto. Każdy następny kosztuje 5 zł.

Załóż Nest Konto i zyska 3% na koncie oszczędnościowym 

Więcej o:
Komentarze (20)
Zaloguj się
 • swiroslaw_klamczynski

  Oceniono 3 razy 3

  Mam konto w tym banku jeszcze od czasów FM Banku i właśnie sprawdziłem z ciekawości oprocentowanie konta oszczędnościowego. Wynosi ono 2,20 %, bez żadnych dodatkowych warunków.
  Cieszy mnie, że bank docenia dotychczasowych klientów i nie nakazuje im dokonywać jakichś wpływów z wynagrodzeń.

 • tatankaiyotake

  Oceniono 1 raz 1

  mam konto, naprawdę wszystko jest za dara. Super jest płatna opcja korzystnego przewalutowania. Ale łyżka dziegciu - w ostatnim miesiącu co poniedziałek są problemy z zalogowaniem się do konta. Strasznie denerwujący mankament, jeśli go nie naprawią, pożegnamy się.

 • labeo

  Oceniono 3 razy 1

  Śmieszne 3% w skali roku, ale przez pół roku czyli dostaniemy 1,5%. Czyli jeśli ktoś ulokuje tam powiedzmy 30 000 zł to zarobi 450 zł czyli miesięcznie wychodzi po 37,5 zł. A po pół roku zostaje się z nieatrakcyjnym kontem i być może dodatkowymi opłatami za jego prowadzenie. Dziękuje ie skorzystam.

 • opiekunnestbank1

  0

  Dzień dobry! Zachęcam zainteresowanych do zapoznania się z ofertą Nest Konta w Nest Banku, które jest darmowym kontem bankowym. W jego ramach za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie jednej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut); poprzez Kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy podpisać dostarczoną umowę); w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku. Można także złożyć wniosek za pomocą infolinii, a podpisanie umowy następuje w oddziale stacjonarnym banku.

  Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

  Pozdrawiam,
  Opiekun Klienta Nest Bank
  nestbank.pl

 • adam-czuk

  Oceniono 2 razy 0

  .. durny naród uwierzy !

 • lilo150

  Oceniono 6 razy 0

  3%? kaczyści wyobrażają sobie, że większość ludzi to kretyni jak oni sami. Obecnie realia oszczędnościowe są jak za komuny, twarda waluta i złoto.

 • Emi Grant

  Oceniono 3 razy -1

  Dostaniesz 3% a potem wypłacą tylko 3%, bo reszta wyparuje jak kamfora.

 • xx78

  Oceniono 3 razy -1

  Najpierw jedno konto trzeba otworzyć, potem drugie. Później warunki takie i śmakie, a jak przekroczysz o 1 zl kwote oszczędności to cię walną po całości. A idźcie w cholerę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX