200 zł na zakupy w IKEA z kartą kredytową BGŻ BNP Paribas. Przedstawiamy promocję krok po kroku

MF
01.10.2018 09:22
IKEA

IKEA (Fot. Maciej Świerczyński / Agencja Wyborcza.pl)

Bank BGŻ BNP Paribas za założenie karty kredytowej w ramach najnowszej promocji daje w prezencie kartę upominkową na 200 zł do sklepów IKEA oraz 5 tys. punktów w swoim programie lojalnościowym mamBONUS.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak krok po kroku wziąć udział w promocji i kiedy otrzyma się kartę upominkową na 200 zł do sklepów IKEA

  • jak otrzymać 5 tys. punktów w programie mamBONUS, i na czym w ogóle on polega?

  • ile kosztuje karta kredytowa BGŻ BNP Paribas, jakie jest jej oprocentowanie?

  • na czym polega specyfika karty kredytowej?

  • czy inne banki też mają aktualnie atrakcyjne promocje?

Jak wziąć udział w promocji i otrzymać kartę upominkową na 200 zł do IKEA?

Aby wziąć udział w promocji BGŻ BNP Paribas, należy zarejestrować się poprzez dedykowaną stronę. Należy na niej podać swoje dane kontaktowe – imię, nazwisko, e-mail i numer telefonu. Potem należy oczekiwać na telefon od konsultanta banku, który przeprowadzi nas przez proces wnioskowania o kartę kredytową Mastercard Standard lub Mastercard Gold. Potem trzeba już czekać na kuriera z kartą.

Kiedy już wejdziemy w posiadanie karty kredytowej BGŻ BNP Paribas, należy pamiętać, aby w okresie pierwszych dwóch miesięcy, licząc od daty zawarcia umowy o kartę, wykona się tą nową kartą transakcje na łączną kwotę min. 2 tys. zł. Liczą się zarówno płatności w sklepach (także internetowych), jak i przelewy z rachunku karty. Ale lepiej skupić się na płatnościach w sklepach, bo przelew z rachunku karty kosztuje w BGŻ BNP Paribas 4,9 proc. wartości przelewu, min. 10 zł.

Zdobądź 200 zł na zakupy w IKEA z kartą kredytową BGŻ BNP Paribas!

Po spełnieniu warunku tych min. 2 tys. zł wydanych kartą, najpóźniej w lutym 2019 r. otrzyma się  listem poleconym, na adres podany w umowie o kartę, kartę upominkową o wartości 200 zł do wykorzystania w sklepach IKEA (także sklepie internetowym).  Jak informuje BGŻ BNP Paribas, wysyłka odbędzie się najpóźniej 20 lutego 2019 r.

Aby otrzymać 200 zł do IKEA, umowę o kartę należy zawrzeć najpóźniej do 18 listopada br. Z wykonaniem transakcji na 2 tys. zł warto się stosunkowo pośpieszyć, bo liczba kart upominkowych do IKEA jest ograniczona do 4 tys. sztuk. Raczej wątpliwe, żeby ta pula się wyczerpała, ale warto mieć to na uwadze.

Ktoś może powiedzieć, że wydanie 2 tys. zł kartą w dwa miesiące to nie taka prosta rzecz. To prawda, że wykonanie transakcji np. za 200 zł byłoby łatwiejsze. Ale wystarczy jeden większy zakup (może akurat planujemy kupno np. telewizora albo komputera), a nawet jeśli nie - średnio tysiąc złotych na miesiąc na wszelkie zakupy, płatności na stacjach benzynowych itd. dla osób często płacących kartą to nie tak wiele. Warto przez te 2 miesiące po prostu przerzucić się na kartę kredytową, zamiast płacić za zakupy kartą do konta. Trzeba tylko pamiętać, żeby zadłużenie na karcie kredytowej spłacać w okresie bezodsetkowym. Więcej o tym, jak działa karta kredytowa, nieco dalej.

Ważne! Z promocji nie mogą skorzystać osoby, które miały już kartę kredytową w BGŻ BNP Paribas przez ostatni rok od dnia podpisania umowy. Czyli – nawet jeśli miałeś kartę kredytową w BGŻ BNP Paribas, ale zamknąłeś jej rachunek np. 15 miesięcy temu, możesz wziąć udział w promocji.

.. .

Jak otrzymać 5 tys. punktów w programie mamBONUS, i na czym w ogóle on polega?

Każdemu klientowi, który otrzyma w BGŻ BNP Paribas kartę kredytową, bank dodatkowo dorzuca „na dzień dobry” 5 tys. punktów w swoim programie lojalnościowym mamBONUS.

Jedynym warunkiem otrzymania tego bonusu jest wykonanie czterech transakcji kartą na minimum 50 zł każda. Z tym wymogiem trzeba się uporać do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (czyli np. do końca grudnia, jeśli umowę podpisze się w październiku).

Bardzo możliwe, że jeśli weźmiesz udział w promocji z kartą upominkową do IKEA, to automatycznie spełnisz warunki otrzymania bonusowych punktów w programie mamBONUS. Choć oczywiście teoretycznie można sobie wyobrazić sytuację, że dokonasz kartą kredytową tylko jednej transakcji np. na 2500 zł za nowy laptop – wtedy 200 zł do IKEA otrzymasz, a 5 tys. punktów w mamBONUS już nie.

Co to jest mamBONUS? To program lojalnościowy BGŻ BNP Paribas, w którym po pierwsze u partnerów banku można otrzymać rabaty (np. Telepizza, Wittchen, Answear, merlin.pl, W.KRUK), a po drugie – zbierać punkty za zakupy u nich. Każde wydane 1 zł to 2 punkty. Punkty są wymienne na nagrody.

Czy 5 tys. punktów w mamBONUS to dużo? I tak, i nie ;) Nie da się za tyle odebrać żadnej nagrody, ale najtańsze (pod względem wartości punktowej) rzeczy „kosztują” tylko niewiele więcej. Na przykład na latarkę, poduszkę, tortownicę, brytfannę albo okularki pływackie nie „wydamy” więcej niż 5,5 tys. punktów.

Zdobądź 200 zł na zakupy w IKEA z kartą kredytową BGŻ BNP Paribas!

Ile kosztuje karta kredytowa BGŻ BNP Paribas, jakie jest jej oprocentowanie?

Standardowo roczna opłata za kartę kredytową Mastercard Standard w BGŻ BNP Paribas wynosi 72 zł (czyli tyle, co 6 zł miesięcznie). Karta Mastercard Gold kosztuje 150 zł rocznie. W pierwszym roku te opłaty można jednak w prosty sposób ominąć – pod warunkiem dokonania transakcji kartą na łączną kwotę min. 500 zł (MasterCard Standard) lub 1000 zł (MasterCard Gold) w czasie dwóch pierwszych okresów rozliczeniowych. To oznacza, że jeśli ktoś spełni warunek otrzymania 200 zł do IKEA, to na pewno jego karta kredytowa przez pierwszy rok będzie darmowa.

Oprocentowanie obu kart wynosi 10 proc. w skali roku. Należy jednak pamiętać o okresie bezodsetkowym. Sprawia on, że jeśli stosunkowo szybko spłacimy zadłużenie na karcie, nie zapłacimy ani grosza odsetek.

Co to jest okres bezodsetkowy? Po każdym miesiącu (tzw. okresie rozliczeniowym) BGŻ BNP Paribas prześle podsumowanie tego, ile wydałeś kartą kredytową. Podaje także datę (25-26 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego), do której możesz dokonać całkowitej spłaty. Jeśli w tym czasie spłacimy całe zadłużenie na karcie, bank nie pobierze żadnych odsetek.

Dopiero jeśli nie spłacimy całego zadłużenia w okresie bezodsetkowym, bank zacznie naliczać odsetki. Warto pamiętać, że nawet jeśli nie chcemy / nie możemy spłacić całego zadłużenia w okresie bezodsetkowym, zawsze należy dokonać tzw. spłaty minimalnej. W BGŻ BNP Paribas wynosi ona 3 proc. wartości transakcji, minimum 30 zł.

Na czym polega specyfika karty kredytowej?

Karta kredytowa to produkt kredytowy. To oznacza, że nie jest dla każdego! Ma sporo zalet, np. korzystając z niej można budować swoją historię kredytową, dzięki której za kilka lat dostaniemy tańszy (albo – dostaniemy w ogóle!) kredyt mieszkaniowy.

Kartę kredytową można mieć także na „czarną godzinę”. Można z niej skorzystać, gdy wypadnie nam jakiś pilny wydatek, na który na razie nie mamy pieniędzy (np. trzeba kupić nową lodówkę), ale będzie można całe zadłużenie szybko spłacić, gdy za kilka czy kilkanaście dni otrzymamy pensję. Oczywiście jeśli nie będziemy w stanie od razu spłacić całego zadłużenia, ale wiemy, np. w kilka miesięcy sukcesywnie uda nam się poradzić sobie z nim – karta kredytowa też jest OK.

Natomiast karta kredytowa jest bardzo złym pomysłem, jeśli mamy skłonności do impulsywnych zakupów z myślą „jakoś to będzie!”. To bardzo kuszące, żeby zrobić zakupy za pieniądze banku, ale trudniej ten dług spłacić. Jeśli ktoś korzysta z karty kredytowej bez sensu, bez „pokrycia” w swojej rzeczywistej sytuacji finansowej – to może się skończyć źle!

Zdobądź 200 zł na zakupy w IKEA z kartą kredytową BGŻ BNP Paribas!

Centrala banku BGŻ BNP ParibasCentrala banku BGŻ BNP Paribas fot. materiały prasowe

Czy inne banki też mają aktualnie atrakcyjne promocje?

Jeśli poszukujesz karty kredytowej, a jednocześnie chcesz zgarnąć bonus, polecam promocję karty Citi Simplicity w banku Citi Handlowy. Wydanie i użytkowanie tej karty jest całkowicie darmowe bez żadnych haczyków, a po spełnieniu łatwych warunków (5 transakcji kartą w miesiącu) otrzyma się voucher o wartości 300 zł na zakupy w drogeriach Hebe.

Jeśli chcesz z kolei „zgarnąć” bonus za założenie konta osobistego, polecam m.in. promocję Banku Millennium, w której można otrzymać 200 zł, oraz wspólną promocję mBanku i Bankier.pl, gdzie łącznie do zdobycia jest 300 zł.

materiały promocyjne partnera

RRSO dla kart kredytowych BGŻ BNP Paribas: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 14,29%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 4280,05 zł, oprocentowanie zmienne 10%, całkowity koszt kredytu 280,05 zł (w tym: odsetki 208,05 zł, miesięczna opłata za kartę 6 zł), 11 miesięcznych rat równych w wysokości po 356,63 zł, 12 rata w wysokości 357,12 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 06.08.2018 r.

Więcej o: