Konto w Nest Banku i lokata na 4 proc. na 3 albo 6 miesięcy. Jak skorzystać?

Mikołaj Fidziński
16.10.2018 20:41
Pieniądze

Pieniądze (pixabay.com)

Lokatę na 3 lub 6 miesięcy, o najwyższym na rynku oprocentowaniu 4 proc. w skali roku, mogą założyć osoby, które otworzą konto osobiste w Nest Banku. Konto jest darmowe, więc przynajmniej warto spróbować.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jak założyć Nest Konto w Nest Banku?

 • Ile kosztuje Nest Konto w Nest Banku? Jakie są inne cechy rachunku?

 • Jak założyć Lokatę Witaj na 4 proc. w skali roku? Ile można na niej zarobić?

Jak założyć Nest Konto w Nest Banku?

To banalnie proste. Po pierwsze, trzeba po prostu otworzyć osobiste Nest Konto w Nest Banku. Strona z wnioskiem o konto jest dostępna w tym miejscu.

Umowę z bankiem, po wypełnieniu wniosku internetowego, można zawrzeć na cztery różne sposoby. Najszybsza będzie rozmowa wideo z doradcą banku. Wystarczy komputer z kamerą i mikrofonem. Podczas rozmowy należy okazać dowód osobisty (doradca zrobi zdjęcia dokumentu, a także naszej twarzy) i gotowe.

Innym sposobem jest potwierdzenie wniosku tzw. przelewem weryfikacyjnym na kwotę 1 zł z należącego do Ciebie konta w innym banku. W tej metodzie Nest Bank korzysta z faktu, iż inny bank już wcześniej sprawdził Cię z dokumentu tożsamości, i nie trzeba tego robić ponownie. Taki przelew pozwala aktywować konto w kilkanaście minut. Ważne jednak, aby przelew weryfikacyjny wyszedł z konta, które zostało założone w tradycyjny sposób (czyli ze sprawdzeniem dokumentu tożsamości, a nie również przelewem weryfikacyjnym), oraz żeby dane zawarte w przelewie (imię, nazwisko oraz adres) były zgodne z danymi we wniosku.

Dwa pozostałe sposoby aktywowania konta są bardziej tradycyjne. Chodzi o osobistą wizytę w oddziale i podpisanie umowy tam, albo zamówienie wizyty kuriera (w jego obecności podpisuje się umowę, a konto będzie aktywne, gdy umowa wróci do banku).

Tutaj możesz założyć Nest Konto w Nest Banku oraz Lokatę Witaj na 4 proc.

Ile kosztuje Nest Konto w Nest Banku? Jakie są inne cechy rachunku?

Żadne promocje, bonusy, świetne lokaty mogą nie być wystarczającym argumentem za założeniem konta, jeśli będzie ono drogie. Trudno jednak powiedzieć, żeby NestKonto w Nest Banku należało do kont drogich. Wręcz przeciwnie - poziom opłat za podstawowe sprawy plasuje ten rachunek w absolutnej czołówce na polskim rynku.

Otwarcie i prowadzenie Nest Konta, podobnie jak wydanie i użytkowanie karty płatniczego do niego, jest bezwarunkowo darmowe. Klienci nic nie płacą też m.in. za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju, za przelewy w złotych i w euro za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej, a także zdefiniowanie i realizację zleceń stałych czy poleceń zapłaty. Przelewy natychmiastowe (w złotych) kosztują 1 zł każdy. Wypłaty z bankomatów za granicą kosztują 5 zł, do tego należy też dodać 3 proc. prowizji za przewalutowanie.

Posiadacze Nest Konta mają także możliwość płatności zbliżeniowych smartfonem za pośrednictwem Google Pay i Apple Pay, a także dostęp do programu Visa Oferty (zwrot części wydatków za zakupy u partnerów programu).

Jak założyć Lokatę Witaj na 4 proc. w skali roku? Ile można na niej zarobić?

Osoby, które założą Nest Konto,w ciągu 30 dni od jego otwarcia mogą w systemie bankowości internetowej otworzyć Lokatę Witaj na aż 4 proc. w skali roku, na 3 lub 6 miesięcy (trzeba wybrać, nie można założyć najpierw jednego lokaty, potem drugiej). Na lokacie można ulokować od 1 tys. do 10 tys. zł.

Lokata na 3 miesiące nie jest „obarczona” dodatkowymi warunkami. W przypadku lokaty na 6 miesięcy jest jeden dodatkowy warunek -  łączne wpływy na Nest Konto z tytułu wynagrodzenia (ale także np. stypendium, emerytury, renty czy 500 plus) w przynajmniej jednym miesiącu muszą wynieść przynajmniej 1000 zł. Ten warunek należy spełnić w terminie maksimum 60 dni od dnia otwarcia lokaty – w innym razie oprocentowanie lokaty zostanie obniżone do 0,5 proc.

Ile można zarobić na Lokacie Witaj? Jeśli wpłacimy na nią 10 tys. zł, czyli najwięcej, ile można, to na lokacie 3-miesięcznej zarobimy ok. 81 zł „na rękę” (czyli już po podatku Belki), a na lokacie na 6 miesięcy ok. 162 zł.

Uwaga! Konsekwencją ewentualnej likwidacji Lokaty Witaj przed terminem będzie utrata wszystkich naliczonych odsetek. Odzyska się wyłącznie wpłaconą kwotę. To nic zaskakującego - jest to praktyka stosowana w przypadku zdecydowanej większości lokat na całym polskim rynku bankowym (choć są wyjątki). Niemniej warto o tym pamiętać.

Dla uściślenia - Lokata Witaj jest dostępna przy pierwszym otwarciu Nest Konta. Gdyby komuś przyszedł do głowy pomysł otwierania Nest Konta, zakładania Lokaty Witaj, po jej zakończeniu zamykania konta i otwierania ponownie w celu kolejnego skorzystania z Lokaty Witaj – przykro mi, ale to nie przejdzie.

Tutaj możesz założyć Nest Konto w Nest Banku oraz Lokatę Witaj na 4 proc.

Więcej o:

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (5)

 • pt24

  Oceniono 7 razy 7

  czemu tylko 10tys .Odsetki od 10000 to raptem kilkanmscie złotych, czy warto bwaić się w zakladanie konta dla takiego zysku? raczej nie

 • gregin

  Oceniono 7 razy 7

  To tekst reklamowy, a portal gazeta.pl nie informując o tym, łamie prawo!

 • nikifor666

  Oceniono 2 razy 2

  buahahaha 4% i max 10 kafli.

  400zl w skali roku, 200 przez pół. minus 19% podatku - oj, 162zł za założenie konta i pozyczenie bankowie dwoch niezlych pensji.

 • mcguirre

  0

  10000 ? Serio ? :)

 • leon_amator

  0

  A co to jest ten Nest Bank? Logo trochę ja GE.
  Były już różne banki, SKOKi i inne Amber Goldy.
  Czyli - kto jest właścicielem i co gwarantuje.
  Bo w telewizji lecą reklamy Bocianów, Providentów i innych LoanMe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX