Zegarek luksusowej marki - nie tylko dodatek, ale też pomysł na inwestycję

KS
17.10.2018 09:30
Zegarek męski luksusowej marki

Zegarek męski luksusowej marki (fot. pexels)

Zegarek to dodatek do męskiego wizerunku, który dużo może powiedzieć o właścicielu. Jednak model luksusowej marki może być czymś znacznie więcej - to świetna alternatywa na lokowanie kapitału względem tradycyjnych metod oszczędzania i inwestowania.

Zegarek jako forma inwestycji - w co warto inwestować? 

Zegarek to elegancki i praktyczny gadżet, który dopełni męskiego wizerunku zarówno na co dzień, jak i w biznesowych stylizacjach. Jednak najdroższe i najbardziej luksusowe zegarki stanowią również świetną formę inwestycji i zabezpieczenia kapitału. Przykładem może być najdroższy zegarek świata, wyprodukowany przez szwajcarską markę Patek Philippe - sprzedany za 24 miliony dolarów. 

W jakie marki warto inwestować? Wspomnieliśmy już markę Patek Philippe założoną przez emigrantów z Polski w 1839. Marka produkująca początkowo patriotyczne zegarki dla Polonii dzisiaj ma w swoim portfolio jedne najdroższych zegarków na świecie. Modele nierzadko produkowane są w limitowanych seriach, dzięki czemu osiągają bardzo wysokie ceny. Inną wartą zainteresowania marką jest oczywiście Rolex. Ich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy złotych, a ceny na aukcjach potrafią osiągać rząd ponad 1 miliona dolarów. Inną wartą zainteresowania marką jest Breitling. 

Zegarek męski luksusowej marki - RolexZegarek męski luksusowej marki - Rolex fot. pexels

Jeśli nie dysponujemy kapitałem na tego typu inwestycję, warto pomyśleć o zakupie zegarków ze złota. Wartość takiego zegarka będzie mniej zależna od marki, a bardziej od kruszcu, z którego został wykonany. 

Jaki zegarek wybrać na co dzień?

Jednak nie każdy zegarek jaki kupimy będzie nadawał się na inwestycję. Również nie dla każdego będzie to ciekawa propozycja na lokowanie kapitału. Zawsze jednak warto pamiętać, że dobrej jakości zegarek będzie świetnym dodatkiem do męskiego wizerunku, który z powodzeniem możemy nosić na co dzień. Do bardziej eleganckiego stylu, np. biznesowego, proponujemy zegarki na skórzanym pasku lub bransolecie. Niektóre z nich mogą mieć bardziej sportowy charakter, ale dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów będą dobrze wyglądać zarówno do garnituru, jak i bardziej casualowego zestawu. 

Zegarki sportowe męskie - nasze propozycje 

Dla panów, którzy preferują jednak mniej oficjalny styl, wybraliśmy również kilka modeli o bardziej sportowym charakterze. Nowoczesny wygląd oraz wysoka jakość wykonania podkreślają dobry gust mężczyzny. Warto więc inwestować w swój wizerunek, nawet jeśli nie mamy kapitału na lokowanie go w luksusowe, najdroższe zegarki na świecie. 

Więcej o: