To absolutna czołówka lokat w Polsce. Do tego BGŻOptima daje coś, czego inni nie mają

di
30.10.2018 11:44
Oszczędzanie, monety

Oszczędzanie, monety (PETER ANDREWS / REUTERS / REUTERS)

Aż 3,5 proc. w skali roku można zarobić na 3-miesięcznej Lokacie Bezkarnej w BGŻOptima. Co więcej, nawet zrywając tę lokatę przed czasem, nie straci się odsetek.

Z lokatami bankowymi jest tam, że zakładamy ją na zdefiniowany okres - np. 3 miesiące, pół roku czy rok. Niemal zawsze jest tak, że jeśli będziemy potrzebowali pieniędzy wcześniej - przed końcem trwania lokaty - odzyskamy wyłącznie tyle, ile wpłaciliśmy. Wszystkie odsetki tymczasem przepadną. Może to być bolesne, bo tych odsetek, które zdążymy już narosnąć, może być całkiem sporo, mogą iść w setki złotych.

Ale - tak jak napisaliśmy - tak jest "niemal" zawsze. Jednym z bardzo nielicznych wyjątków na polskim rynku jest 3-miesięczna Lokata Bezkarna w BGŻOptima. Można na niej ulokować od 1 tys. zł do 20 tys. zł, a jej oprocentowanie to aż 3,5 proc. w skali roku, co oznacza, że jest w ścisłej czołówce najlepszych ofert w kraju. Na Lokacie Bezkarnej można zarobić nawet ponad 140 zł (już po podatku Belki, czyli podatku od zysków kapitałowych). Szkoda byłaby takiej - albo nawet i trochę niższej - kwoty, gdyby nagle trzeba było wypłacić pieniądze przed upływem trzech miesięcy. Szczęśliwie, akurat w przypadku Lokaty Bezkarnej można to zrobić bez konsekwencji. Jeśli zerwiemy lokatę przed czasem, po prostu otrzymamy odsetki proporcjonalnie za liczbę dni, przez którą utrzymywaliśmy środki. Dla przykładu, jeśli lokatę na 20 tys. zł zerwiemy po dwóch miesiącach, to dostaniemy ok. 94 zł.

Otwórz Lokatę Bezkarną na 3,50 proc. Możesz ją zerwać w każdej chwili bez utraty odsetek!

Warto jeszcze chwilę pochylić się przy oprocentowaniem Lokaty Bezkarnej, czyli 3,5 proc. To, jak na obecne warunki, bardzo dużo. Dość przypomnieć, że średnie oprocentowanie wszystkich lokat 3-miesięcznych na całym rynku bankowym w Polsce to ok. 1,3 proc. Czy wobec tego te 3,5 proc. w BGŻOptima to wręcz nie jest "podejrzanie" dużo? Otóż nie - Lokata Bezkarna jest lokatą promocyjną, "jednorazową" (w sensie - można z niej skorzystać tylko raz), dla nowych klientów BGŻOptima. Tak banki robią - chcą zainteresować klientów swoją ofertą. A BGŻOptima to nie żaden parabank, ale część (taka oszczędnościowa "odnoga") banku BGŻ BNP Paribas, obecnie szóstego największego banku w Polsce.

Jak otworzyć Lokatę Bezkarną w BGŻOptima?

Aby otworzyć Lokatę Bezkarną w BGŻOptima, należy wypełnić wniosek poprzez dedykowaną stronę internetową. Wówczas deklaruje się także od razu kwotę, jaką chce się wpłacić. Ostatnim krokiem jest oczywiście zasilenie lokaty, przelewem zadeklarowanej kwoty ze swojego banku.

Otwierając Lokatę Bezkarną, jednocześnie zakładamy tzw. Indywidualne Konto BGŻOptima. To całkowicie darmowe konto OSZCZĘDNOŚCIOWE. Specjalnie podkreślamy, że to konto oszczędnościowe, żeby było jasne, że nie jest to rachunek osobisty, z kartą itd. To zwykłe konto oszczędnościowe, na które możemy wpłacać środki, które chcemy odkładać, i które jest oprocentowane wyżej niż zwykle ROR-y. Do 5 listopada nowe środki do 100 tys. zł są oprocentowane na 2,60 proc. w skali roku. Standardowe oprocentowanie wynosi aktualnie na tym koncie 0,70 proc., ale BGŻOptima często jedne promocje zastępuje drugimi, więc zapewne po 5 listopada szybko zaproponuje coś nowego, lepszego niż te 0,70 proc.

De facto, po zakończeniu Lokaty Bezkarnej warto przemyśleć, że nie przedłużyć przygody z BGŻOptima. Każdy zdecyduje oczywiście sam, ale tak naprawdę to dobre miejsce do oszczędzania. Jest dobre konto oszczędnościowe, na którym zwykle można zarobić więcej, niż średnio na rynku (a do tego można z niego robić dowolnie często robić przelewy - zwykle w innych bankach tylko pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy, kolejne są płatne, a te opłaty często pożerają wszystkie odsetki). Są też m.in. inne lokaty, są fundusze inwestycyjne itd.

A tak naprawdę jest jeszcze jedna rzecz, dla której warto wybrać właśnie BGŻOptima. To może brzmieć zaskakująco, ale jeśli się nad tym zastanowicie, pewnie przyznacie, że faktycznie coś w tym jest. Chodzi mianowicie o to, że jeśli w jednym banku mamy konto osobiste i oszczędnościowe, to możemy mieć pokusę, żeby w dosłownie kilka sekund np. w sklepie, korzystając z aplikacji mobilnej, przelać sobie trochę z oszczędności na ROR, i już zapłacić tymi pieniędzmi za jakiś impulsywny wydatek. W sytuacji, kiedy konto oszczędnościowe jest "trochę dalej", kiedy wcale nie jest tak bardzo łatwo spontanicznie podebrać z niego pieniądze, ma ono dużo większy sens, bo naprawdę zaczyna służyć oszczędzaniu (kiedy przelewamy na nie co miesiąc jakąś ustaloną kwotę, albo wręcz dzieje się to automatycznie dzięki zleceniu stałemu). Pieniądze potrzebują spokoju, i konto oszczędnościowe gdzie indziej niż mamy rachunek osobisty może uchronić nas przed gwałtownymi, nieprzemyślanymi ruchami.

Otwórz Lokatę Bezkarną na 3,50 proc. Możesz ją zerwać w każdej chwili bez utraty odsetek!

materiały promocyjne Partnera

Komentarze (29)
Zaloguj się
 • bmarten

  Oceniono 27 razy 23

  Redakcjo, skoro już udajesz, że tylko informujesz o tej lokacie - a nie że ją reklamujesz, to w pierwszym zdaniu tłustym drukiem nie zatajaj, że lokata jest tylko dla NOWYCH klientów, a tym samym bank łamie prawo jakim jest art. 32 Konstytucji RP, który zabrania jakiejkolwiek dyskryminacji w życiu gospodarczym. Uniemożliwianie określonej grupie obywateli korzystania z tej lokaty jest bez wątpienia dyskryminacją. Ponadto poinformuj redakcjo, że lokata jest tylko do 20 tys. zł.

 • junk92508

  Oceniono 20 razy 18

  Jedna wielka obrzydliwa reklama.

  Bo takie oprocentowanie to dają tylko raz... przy zakładaniu konta - a potem spadówa...

 • Oceniono 16 razy 16

  Rozumiem, że to żart? Przy kwocie lokaty ograniczonej do 20.000zł naprawdę szkoda sobie zawracać tym głowę.

 • klatkamatka

  Oceniono 11 razy 11

  WOW!!!!
  "od 1 tys. zł do 20 tys. zł, ... można zarobić nawet ponad 140 zł..."

  No qoorwa, po co ja chodzę do roboty?
  Idę lokować te 20 k a po roku będę Rockefellerem i będę miał do wydania aż 140 zeta!
  No normalnie szok!
  Reklama dla łatwowiernych buroków.

 • labeo

  Oceniono 9 razy 9

  Aż 140 zł, a później zostaje się z kontem i opłatami.

 • kka69

  Oceniono 8 razy 8

  Zróbcie wreszcie ranking normalnych lokat, takich co mogą założyć starzy klienci poszczególnych banków.
  I bez śmiesznych limitów typu 20 tys PLN i tylko do np. 3 miesięcy.
  Wtedy okaże się który bank jest tak naprawde najlepszy.
  Bo z powodu takiej ograniczonej ofery z BGŻ Optima nikt , kto umie obsługiwać kalkulator tam nie przeniesie konta.

 • zelm71

  Oceniono 5 razy 5

  szczam na te lokaty

 • vito3

  Oceniono 5 razy 5

  trzy i pol procent no mozna posrac sie ze szczescia,a jakie sa koszty funkcjonowania tej zlodziejni,oni oplat manipulacyjnych od kredytu biora wiecej niz odsetki od lokaty za trzy lata,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX