LEGO dla całej rodziny - niektóre z tych zestawów będą wyzwaniem także dla dorosłych!

red
27.12.2019 09:30
LEGO dla całej rodziny

LEGO dla całej rodziny (fot. unsplash)

Klocki LEGO znane są już od lat 50-tych XX wieku i do dziś potrafią zajmować na wiele godzin zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wybraliśmy dla was kilkanaście zestawów, przy których dobrze się będą bawić zarówno młodsi, jak i starsi.

Klocki dla starszych dzieci i całej rodziny

Klocki w kategorii wiekowej od 12 czy 16 lat będą stanowiły prawdziwe konstruktorskie wyzwanie zarówno dla starszych dzieci, jak i (czasami) dla rodziców. W zestawach znajdziemy nie tylko klocki, ale również ruchome elementy oraz części zasilane elektrycznie i mające funkcje dźwiękowe lub światła. To przede wszystkim serie takie jak LEGO Creator i Creator Expert czy LEGO Technic. 

Klocki dla starszych dzieci i całej rodzinyKlocki dla starszych dzieci i całej rodziny kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Klocki dla dzieci 6-14 lat

Klocki dla dzieci w tym wieku mogą już być wyzwaniem dla małych konstruktorów, a jednocześnie pozwalają rozwijać wyobraźnię, zdolności analityczne i logicznego myślenia. To wiele ciekawych serii, jak, np. City, Ninja Go, Elves, Marvel, DC czy Star Wars. Pozwalają na niemal nieograniczoną zabawę, także rodzicom. 

Klocki dla dzieci 3-7 lat

To przede wszystkim większe zestawy Duplo oraz seria LEGO Juniors. Ta ostatnia jest kompatybilna z zestawami dla starszych dzieci, więc tego typu zestawy mogą być wykorzystywane także do późniejszych konstrukcji. Często są to serie, które wykorzystują lubiane przez dzieci motywy z bajek, np. Auta czy Kraina Lodu. 

Klocki dla dzieci 3-7 latKlocki dla dzieci 3-7 lat kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

Klocki dla najmłodszych 1-3 lat

To seria Duplo skierowana do najmłodszych konstruktorów - składa się z klocków, figurek i innych elementów, które są na tyle duże, że nie da się ich połknąć. Dzięki temu są bezpieczne nawet dla najmniejszych dzieci. Są łatwe do układania a przy tym rozwijają kreatywność i zdolności motoryczne dziecka. 

Klocki dla najmłodszych 1-3 latKlocki dla najmłodszych 1-3 lat kolaż redakcja, fot. materiały partnerów

LEGO Architecture - niesamowita seria dla wymagających

Warto również wspomnieć o niezwykłej serii LEGO Architecture, dzięki której będziemy mieć możliwość odwzorowania słynnych budowli z całego świata. Wśród zestawów znajdziemy między innymi najważniejsze budynki Nowego Yorku, Kapitol Stanów Zjednoczonych, Pałac Buckingham, Łuk Tryumfalny z  Paryża czy Wielki Mur Chiński. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów, ponieważ tego typu zestawy po złożeniu będą stanowiły piękną ozdobę mieszkania. 

Więcej o: