Jaką książkę kupić na prezent - wybraliśmy propozycje z różnych gatunków

KS
04.12.2018 10:30
Jaką książkę kupić na prezent - wybraliśmy propozycje z różnych gatunków

Jaką książkę kupić na prezent - wybraliśmy propozycje z różnych gatunków (fot. pexels)

Książka to doskonały pomysł na prezent dla osób w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Z tego względu wybraliśmy najpopularniejsze gatunki literackie i z każdego z nich przygotowaliśmy kilka najciekawszych naszym zdaniem tytułów, które świetnie sprawdzą się na prezent.

Książki biznesowe i poradniki

To bardzo szeroka oferta i ciężko jest znaleźć jedynie dobrych książek wartych polecenia. Wybierając książkę na prezent z tych kategorii warto przede wszystkim kierować się zainteresowaniami danej osoby. Na naszej liście znalazły się dwie książki hobbystyczne - Miłośnicy czterech kółek oraz Unity i C#. Podstawy programowania gier - oba tytuły są bardzo dobrze oceniane przez kupujących. Jeżeli szukacie pomysłu na prezent dla ambitnej osoby, która chce rozwinąć się w swojej karierze, polecamy poradnik biznesowy Bogaty ojciec, biedny ojciec. 

Kryminał, sensacja i thriller

Książki kryminalne, sensacyjne i dreszczowce to świetne propozycje dla osób, które mocniejsze wrażenia podczas czytania. To również gatunki lubiane przez bardzo dużą część osób, dlatego mamy spore prawdopodobieństwo, że trafimy z prezentem. Wiele tego typu książek sprzedawana jest w pakietach w atrakcyjnych cenach, co będzie dodatkowym plusem przy wyborze prezentu. Polecamy np. pakiet R. Mroza: W kręgach władzy, w skład,którego wchodzą: Wotum nieufności, Większość bezwzględna i Władza absolutna. Miłośnikom skandynawskiej literatury warto polecić powieści Jo Nesbo, np. pierwszy tom serii o detektywie Harrym Hole - Człowiek Nietoperz. Na naszej liście nie mogło również zabraknąć jednego z najlepszych współczesnych autorów gatunku - Harlana Cobena. Każda jego książka będzie trafnym wyborem, nam przypadła do gustu Już mnie nie oszukasz

Biografie - nie tylko dla miłośników historii

Miłośnicy książek biograficznych również znajdą wiele interesujących propozycji dla siebie. My wybraliśmy kilka pozycji, które w ostatnim czasie zyskały ogromną popularność i zainteresują nie tylko osoby, które są ciekawe historii, ale również te, które chcą być na bieżąco z pop kulturą. Polecamy książki: Stan Lee. Człowiek-Marvel, Queen. Królewska historia oraz Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia.

Fantastyka dla dojrzałych czytelników

Chociaż fantastyka jest często kojarzona z powieściami dla młodzieży, to również starsi czytelnicy znajdą wiele interesujących pozycji. Polecamy między innymi piękne wydanie Silmarillion czy pakiet Wiedźmina. Wśród tytułów fantasy warto również wymienić także książki z gatunku horroru, które zwykle również wykorzystują elemnty nadprzyrodzone. Dobrym przykładem są powieści S. Kinga.

Większość wybranych przez nas książek dostępnych jest również w wersji elektronicznej, dzięki czemu mogą być świetnym wyborem dla nowoczesnych kobiet i mężczyzn, które lubią korzystać z czytnika e-booków. Jeżeli zaś chcecie sprezentować komuś czytnik wraz z e-bookiem, poniżej znajdziecie kilka polecanych przez nas czytników. 

Komentarze (9)
Zaloguj się
 • janusz_z_rabki

  Oceniono 2 razy 2

  "To bardzo szeroka oferta i ciężko jest znaleźć jedynie dobrych książek wartych polecenia".
  "Książki kryminalne, sensacyjne i dreszczowce to świetne propozycje dla osób, które mocniejsze wrażenia podczas czytania".
  "Większość wybranych przez nas książek dostępnych jest również w wersji elektronicznej, dzięki czemu mogą być świetnym wyborem dla nowoczesnych kobiet i mężczyzn, które lubią korzystać z czytnika e-booków".

  A ja wam polecam podręcznik do nauki języka polskiego.

 • okoni18

  Oceniono 2 razy 2

  Jaką kupić książkę? Papierową.
  Nie róbcie z ludzi debili, wszyscy wiedzą, że to kolejna reklama.

 • bmarten

  Oceniono 3 razy 1

  Przecież na zdjęciu w tym artykule nie ma książki, tylko jakieś plastikowe goowno. Reklamujecie książki typu "zabili go i uciekł", zamiast książek rozwijających wiedzę i intelekt. Do takich z pewnością należą niemal wszystkie książki Normana Daviesa (a szczególnie wspaniała "Europa - rozprawa historyka z historią; 1400 stron!), czy znakomita książka Rezy Aslana "Zelota - życie i czasy Jezusa z Nazaretu". Z antykwariatu polecam "Zaginiony świat Sumerów" (z 1973r.). Tylko głąby i nieuki nie czytają takich książek. Ewentualnie z powieści polecam znakomitą "Uległość" Michela Houellebecqua.

 • hmmm11

  Oceniono 2 razy 0

  Jako czytelnik czytający 24 książki w jęz. Polskim do tego 4 po angielsku i 2 po niemiecku co czyni razem 30. Powiem szczerze to żadna rada co kupić. Dlaczego ? Osoby będące tak jak czytelnikami zdecydowanie mają to już przeczytane lub domyślają się kto co kupi. Polecanie Bogatego ojca to jak inż Chemi kupić podstawy chemi, biografia wojewódzkiego ( nie dziękuje, facet zaczynający od cytatu ...) .
  Szkoda, że GW poszła na latwiznę i nie zapytała na forach czytelniczych...

 • feelek

  0

  Jaką?
  : Trzeba najpierw zmierzyć szerokość wolnego miejsca w etażerce.
  A- jeszcze się przyda wysokość półek- bo to czasem może być problem.

 • and.reh

  0

  21 polskich grzechów głównych
  Autor:Piotr Stankiewicz

 • roz_mak

  Oceniono 1 raz -1

  a ja polecam "Cynobrowe pola "Aleksandry Radlak , niebanalne , niełatwe, czasem przerażjące

 • fargo8

  Oceniono 1 raz -1

  Seria "Skazaniec" - Krzysztof Spadło. W dodatku pięknie pakowana na prezent

 • roweryretro

  Oceniono 1 raz -1

  Ja polecam inteligentny kryminał Hugon Bettauera "Morderca kobiet". Stary ale jary! Dostępny w formie elektronicznej i książkowej. Poszukaj w sieci...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX